loading...

کادو خاص

بهترین هدیه برای یک دوست صمیمی

نازنین بازدید : 185 سه شنبه 18 مرداد 1401 نظرات (0)

وب سایت دندانپزشکی شما اطلاعات اولیه در مورد مطب خود را به مشتریان ارائه می دهد، بنابراین مطمئن شوید که اهداف وب سایت خود را برآورده می کنید. قالب وردپرس دندان پزشکی برای به دست آوردن نتایجی که می خواهید، به جای یک وب سایت ایستا، به یک وب سایت پویا نیاز دارید. خدمات طراحی وب سایت دندانپزشکی ما نه تنها یک وب سایت جذاب و منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه به طور مرتب وب سایت شما را به روز می کند تا گوگل فرندلی باشد. به روز رسانی منظم وب سایت برای رشد کلینیک دندانپزشکی شما در رتبه بندی گوگل ضروری است.
با ما تماس بگیرید
نمونه ای از وب سایت دندانپزشکی طراحی شده توسط کلینیک MBA در دسته بندی اصلی
نمونه ای از سایت کلینیک دندانپزشکی
وب سایت مطب دندانپزشکی آرمانی
نمونه وب سایت شخصی دندانپزشکی
سایت دندانپزشکی Dr. فرحناز دادگر
نمونه ای از وب سایت کلینیک دندانپزشکی 24 ساعته
وب سایت های کلینیک دندانپزشکی مینوسا 24 ساعته
نمونه ای از وب سایت کلینیک تخصصی دندانپزشکی
وب سایت کلینیک تخصصی دندانپزشکی عرفان نیایش
نمونه ای از سایت های دندانپزشکی مارک دار
منطقه دندانپزشکی کلینیک تاج
نمونه ای از سایت کلینیک دندانپزشکی
بد در کلینیک دندانپزشکی صبا
وقتی با کلینیک MBA کار می کنید
هنگامی که با کلینیک MBA کار می کنید، از یک رویکرد منحصر به فرد برای طراحی سفارشی و سال ها تجربه در ساخت وب سایت های دندانپزشکی حرفه ای و تعاملی بهره مند می شوید. تمامی وب سایت های ما با در نظر گرفتن استانداردهای سئوی دندانپزشکی طراحی شده اند. وب سایت شما ممکن است شامل اطلاعاتی درباره شما، متخصصان و کارکنان دندانپزشکی شما، روش های تخصصی شما، فناوری دندانپزشکی و تجهیزات کلینیک، اطلاعات تماس، فرم های بیمار، نقشه راهنمای کلینیک و غیره باشد.

نازنین بازدید : 81 دوشنبه 06 دی 1400 نظرات (0)

معایب یخچال های فریزر بالا

از یخچال های فریزر بالا گران‌تر هستند
یخچال مینی به‌وضوح هزینه استفاده از این یخچال ها گران‌تر از یخچال های فریزر بالا است
در سرد کردن بخصوص در بخش فریزر ممکن است کندتر از یخچال های فریزر بالا باشد
راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید
راهنمای خرید یخچال ساید بای سایدویژگی‌ها و فضاهای اضافی باعث می‌شود یخچال های ساید بای ساید برای بسیاری از خانواده‌ها مناسب‌تر باشد.

مزایای یخچال های ساید بای ساید

آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
بهترین دسترسی برای افراد ویلچری
معایب یخچال های ساید بای ساید

یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال ساید بای ساید می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
فضای داخلی کاملاً باریک است و در خیلی از مواقع برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.
راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی (فریزر پایین با یخچال دو درب)
راهنمای خرید یخچال درب فرانسوییخچال های درب فرانسوی ترکیبی از راحتی یک یخچال فریزر پایین به همراه ظرفیت و ویژگی‌های بسیار خوب یخچال ساید بای ساید است.

مزایای یخچال های درب فرانسوی

آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
یخچال و فریزر با پهنای بسیار خوب برای خوراکی‌های با اندازه بزرگ
معایب یخچال های درب فرانسوی

یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
هزینه بیشتر برای خرید
راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو (یخچال و فریزر جدا از هم)
راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلویخچال فریزر دو قلو ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری زیاد است.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان در فضاهای مجزایی قرار داد (مثلاً فریز را در حیاط‌خلوت قرار داد) که این ویژگی برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.
ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
معایب یخچال فریزر دوقلو

فضای نسبتاً زیادی را اشغال می‌کنند.
رنگ و جنس بدنه یخچال
استیل ضدزنگ
یخچال های استیل ضدزنگ ظاهر شیک و حرفه‌ای را به آشپزخانه شما می‌دهند، اما وجود لکه و اثرانگشت بر روی آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شود. اگر نمی‌خواهید همیشه در حال پاک کردن لکه‌ها و اثر انگشت باشید، مدل‌های مات یا ضد لک (که البته گران‌تر هستند) را برگزینید.

اکثر یخچال های استیل درب‌های کاملاً صاف دارند درحالی‌که درب بیشتر یخچال ها کمی انحنا دارد. همچنین بسیاری از آن‌ها مغناطیسی نیستند.

 سفید کلاسیک
تمیز نگه‌داشتن راحت‌تر یخچال های سفید نسبت به یخچال های استیل، قیمت خرید کمی ارزان‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برق انداختن و تمیز کردن یخچال های سفید و با وجود محبوبیت یخچال های استیل، گزینه‌هایی هستند که باعث می‌شود شما بخواهید یخچال سفید بخرید.

طرح دار با رنگ‌های متنوع
یخچال های طرح دار با رنگ‌های متنوع روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مردم پیدا می‌کنند و ترکیب بی‌نظیری را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که یخچال یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت برای منزل شما است و درصورتی‌که بخواهید دکوراسیون و رنگ‌بندی آشپزخانه خود را عوض کنید ممکن است رنگ یخچال با رنگ‌بندی جدید ترکیب خوشایندی نداشته باشد.

سیاه
لوازم خانگی سیاه در حال بازگشت هستند. چندین تولیدکننده هم در حال تولید یخچال های مشکی، زغالی و تیره هستند. یخچال سیاه یک جایگزین مدرن برای یخچال های سفید اما با ویژگی ضد لک و اثرانگشت هستند؛ اما وسایل سیاه‌رنگ ممکن است آشپزخانه شما را تیره‌تر و کوچک‌تر نشان دهند.

نازنین بازدید : 136 سه شنبه 25 آبان 1400 نظرات (0)

خرید یخچال مینی بار مشابه یخچال های معمولی هستند اما از نظر اندازه با هم تفاوت دارند، ما اغلب به دلیل فضای محدود به دنبال یخچال های کوچک مستقل هستیم، یخچال فریزر هتلی را توصیه می کنیم.
اقامت در هتل معمولاً به چند روز محدود می شود، بنابراین نیازی به یخچال های بزرگ نیست و اگر هر هتلداری از یخچال های بزرگ برای همه اتاق ها استفاده کند، این به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست، به همین دلیل است که یخچال با مینی بار بهترین گزینه است. بهترین گزینه این مناسب ترین گزینه برای هتلداران مقرون به صرفه است.

یخچال بانچ هتل

یخچال هتل چیست؟
قیمت مینی یخچال

ظرفیت این مینی یخچال پیچیده حدود 50 تا 130 لیتر است. برخی از این یخچال ها دارای درب شیشه ای هستند که به یخچال ویترینی، یخچال هتلی با درب شیشه ای معروف هستند.
یخچال رومیزی که مصرف انرژی بسیار کمی دارد و دارای چراغ LED است که غذا و نوشیدنی های داخل یخچال را با درب شیشه ای با مینی بار نشان می دهد.
به دلیل سادگی و حجم کم می توانید به راحتی در هر مکانی از آن استفاده کنید.

نازنین بازدید : 89 دوشنبه 17 آبان 1400 نظرات (0)

در این پست به بررسی خرید سشوار چرخشی بابلیس موجود در بازار می پردازیم و نکاتی را که در خرید سشوار برس دار باید به آن توجه کنید را مرور می کنیم. سشوارهای برس خورده درست مانند یک سشوار معمولی عمل می کنند، با این تفاوت که یک برس چرخشی دارند که برای صاف کردن موها استفاده می شود.

یکی دیگر از مزایای سشوار این است که موها را براق می کند. اگر بتوانید با این دستگاه خوب کار کنید برای کسانی که موهای مجعد و موهای خاصی دارند که به راحتی حالت خود را از دست می دهند بسیار مفید است. این ابزار به صاف نگه داشتن موهای شما به مدت 2 تا 3 روز کمک می کند. بیایید ببینیم هنگام خرید سشوار با برس چرخشی به دنبال چه چیزی باشیم.

 یک سشوار چرخشی هوای گرم ممکن است بهترین راه برای صاف کردن موهای شما باشد. این دستگاه بهتر است روی موهای خشک استفاده شود تا مدل مو ماندگاری بیشتری داشته باشد. این دستگاه با دمیدن هوای گرم و حالت چرخشی موهای شما را صاف می کند و اگر موها در هنگام صاف کردن از 20 تا 30 درصد رطوبت کافی داشته باشد به مدت 2 یا 3 روز حالت خود را حفظ می کند.

آیا برای موهای خیس استفاده می شود؟
سشوار با برس چرخان را می توان روی موهای خیس استفاده کرد. بهتر است مطمئن شوید که بیشترین رطوبت از مو گرفته می شود تا به نتایج خوبی برسید. مقدار این رطوبت باید حدود 20 تا 30 درصد باشد تا از شانه کردن و صاف کردن مو نتیجه عالی بگیرید. در غیر این صورت باید زمان زیادی را صرف خشک کردن موهای خود کنید.

اگر موهای خشکی دارید می توانید کمی آب روی موهای خود اسپری کنید تا رطوبت لازم برای نتیجه بهتر ایجاد شود.

اگر سایت یا کسب و کاری در این زمینه دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تبلیغات و پرکردن فرم درخواست ارسال، بهترین طرح ها را برای درج آگهی در سایت مشاهده کنید.
ظاهر و مدل مو چه تاثیری دارد؟
اهمیت مدل و نوع مو در اینجا به موهای کوتاه و بلند مربوط می شود. بهتر است محصولی که انتخاب می کنید خیلی بزرگ نباشد که برای موهای کوتاه خوب جواب نمی دهد. و نه خیلی کوچک که صاف کردن موهای بلند را دشوار کند.

سعی کنید با توجه به مدل مویی که دارید، محصولاتی با سایز مناسب انتخاب کنید که برای موهای بلند و کوتاه مناسب هستند، بنابراین اگر موهایتان را کوتاه کنید، باز هم به شما این امکان را می دهد که موهایتان را صاف و براق کنید.

نوع مورد از سشوار
درست مانند یک سشوار خانگی، این مورد در یک سشوار با برس چرخشی استفاده می شود. سشوارهای سرامیکی انتخاب بهتری هستند زیرا گرمای بهتری تولید می کنند و به گرم نگه داشتن مو در داخل و خارج کمک می کنند. برق کمتری مصرف می کند و سریعتر و بهتر موها را خشک و فرم می دهد. تنها عیب نوع سرامیکی این است که زیاد دیده نمی شود.

برخورداری از فناوری تولید یون
فناوری تولید یون به شما کمک می کند تا از ریزش مو به دلیل وجود الکتریسیته مثبت جلوگیری کنید. سشوار یون ساز موها را بهتر خشک می کند و به حفظ چربی داخل مو کمک می کند و از چسبیدن موها محافظت می کند. به طور کلی دو نوع سشوار از نظر تولید یون وجود دارد.

نیمه یونیک: این نوع ها دکمه ای دارند که هر زمان احساس کردید موهایتان مجعد است، با زدن این دکمه حالت یونی فعال شده و بار مثبت ایجاد شده در موها خنثی می شود.
All Ionic: در این نوع دکمه ای وجود ندارد و سشوار دارای این حالت پیش فرض است.
برای براش خشک کن های چرخشی فناوری تولید یون کاملا یونی است و دکمه ای برای این گزینه وجود ندارد.

تنظیمات کنترل سرعت و جهت
حتما مدلی را انتخاب کنید که دارای تنظیمات کنترل سرعت باشد. بسته به اندازه موهای شما، گاهی اوقات ممکن است هنگام چرخش در کنار برس گیر کند و صاف کردن موها را دشوار کند. در چنین مواقعی قابلیت کنترل سرعت چرخش گزینه مناسبی است.

برخی از افراد ممکن است در مسواک زدن مشکل داشته باشند زیرا آنها راست دست یا چپ دست هستند.

نازنین بازدید : 79 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

بیوگرافی و عکسهای سیاوش حکمت شعار را در ادامه ببینید.
سیاوش حکمت شعار بازیگری را با فیلم سینمایی بچه های بد ساخته علیرضا داوودنژاد آغاز کرد.

این بازیگر جوان و خوش سیما که از دوران نوجوانی با رضا داوودنژاد دوستی دیرینه داشت در رفت آمد با خانواده این کارگردان، به خاطر اندام مناسب، چهره و فیزیک مساعد، توسط علیرضا داوودنژاد برای بازی در این فیلم انتخاب شد.


سیاوش حکمت شعار|بیوگرافی “سیاوش حکمت شعار

پس از آن در یک اپیزود از سریال “باران عشق” ساخته احمد امینی و درام سینمایی “غیرمنتظره” محمدهادی کریمی به ایفای نقش پرداخت.


سیاوش حکمت شعار|بیوگرافی “سیاوش حکمت شعار”

فیلم بچه های بد به کارگردانی علیرضا داودنژاد به سال 1379 خلاصه داستان :رضا و سیاوش دو دوست قدیمی پس از سه سال بطور اتفاقی همدیگر را ملاقات کرده و به ویلای سیاوش واقع در شمال کشور می روند.... بازیگران :رضا داوودنژاد ، زهرا داوودنژاد ، سیاوش حکمت شمار ، احترام السادات حبیبیان ، بهاره رهنما ، منوچهر حکمت شعار و ...

 

سیاوش حکمت شعار در برهه ای از زمان بنا بود در سریال “سفر سبز” محمدحسین لطیفی هم نقش اصلی را بازی کند و محمدرضا شریفی نیا در این باره با او صحبت کرده بود و توافقات لازم هم حاصل شده بود اما استقرار گروه تولید در آلمان و دردسرهای دریافت ویزا موجب شد سیاوش به موقع به فیلمبرداری نرسد و در نهایت پارسا پیروزفر که آن موقع 30ساله بود با گریم نقشی جوانی 20ساله را بازی کند!

پس از آن سیاوش به ناگاه از عرصه سینما و تلویزیون دور افتاد و همین باعث شکل گیری شایعات مختلفی پیرامون وی شد. شایعاتی که از مهاجرت گرفته تا درگیری در اعتیاد را شامل می شد.


سیاوش حکمت شعار|بیوگرافی “سیاوش حکمت شعار”

این بازیگر جوان سالها است به دلیل ابتلا به بیماری ام.اس در بستر بیماری است و در این مدت فقط خانواده و دوستان نزدیک وی هستند که در کنار او قرار دارند و به او سر می زنند.منوچهر حکمت شعار پدر سیاوش که در همه این سالها بار اصلی مراقبت از فرزند را برعهده داشته درباره سابقه بیماری فرزند می گوید:

در سال 1380بود که سیاوش از منزل رضا داوودنژاد چند مرتبه با من تماس گرفت و خبر داد که حالش زیاد خوب نیست. با نگرانی به آنجا رفتم و در جلوی مجتمع ،سیاوش را بسیار بیحال دیدم و بلافاصله او را به بیمارستان رساندم. او سرگیجه و سردرد شدیدی داشت و قدرت تکلمش ضعیف شده بود.

سیاوش هم اکنون با واکر هم به سختی قادر به حرکت است و یکی از پاهایش تحرکی ندارد.


سیاوش حکمت شعار|بیوگرافی “سیاوش حکمت شعار”

سیاوش در مدت دو ماه تمام قدرت حرکتی اش را از دست داد

این پدر نگران و صبور ادامه می دهد:پزشکان پس از انجام معاینات و آزمایشات متعدد اعلام کردند که سیاوش به بیماری ام.اسدچار شده است. متاسفانه پس از آن بود که سیاوش در مدت دو ماه قدرت حرکتی تمام اعضای بدنش از دست داد و قادر به انجام هیچ کاری نبود و حتی انگشتش را هم نمیتوانست تکان دهد. تنها کاری که از دست ما برمی آمد انجام دوره های درمان مطابق با دستورات پزشکان بود که این دوره های درمانی تا امروز ادامه داشته است که البته فقط تا حدودی موثر بوده است.

گلزار هم تلفنی جویای احوالش بود

منوچهر حکمت شعار می افزاید:اوایل بیماری هنرمندانی چون بهزاد فراهانی، محمدرضا فروتن، رضا داوودنژاد و شقایق فراهانی از او عیادت می کردند و بهنوش بختیاری و محمدرضا گلزار هم تلفنی جویای احوال او بودند، ولی اینها فقط در آن مقطع بود و پس از آن دیگر کسی سراغی از سیاوش نگرفت.

مهناز افشار بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران، از سیاوش حکمت شعار بازیگر سال های دور که حالا چندسالی است با بیماری ام اس زندگی می کند، عیادت کرد.

مهناز افشار بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران، از سیاوش حکمت شعار بازیگر سال های دور که حالا چندسالی است با بیماری ام اس زندگی می کند، عیادت کرد.با آرزوی سلامتی برای همه بیماران.

بهنوش بختیاری با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش نوشت :

سیاوش حکمت شعار چندین سال پیش در فیلم بچه های بد علیرضا داوودنژاد درخشید..ومتاسقانه بعدازون دچار بیماری نادر مغزی شد و تعادل بدن و تکلم درست رو از دست داد و مدتی به کما رفت..

نازنین بازدید : 87 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

خود ارضایی عملی است که افراد بدون داشتن شریک عاطفی نیاز جنسی خود را برطرف کرده و ارضا می شوند، این خود ارضایی یا جلق در دختر و پسر متفاوت است، معمولا پسران راحت از دختران در مورد تجربه خود ارضایی خود صحبت می کنند و تابوی موجود در مورد استمنا دختران در مورد پسران وجود ندارد.
خودارضایی در پسران بسیار شایع بوده و گاهی منجر به اعتیاد آن ها می شود و عوارضی نیز به همراه خود دارد. همه پسران در استمنا خود انزال را تجربه نمی کنند و برخی از آن ها برای تحریک بیشتر به دیدن فیلم های مستهجن و پورن روی می آورند که این خود آسیب های بسیاری را در زندگی مشترک آینده آن ها پیش بینی می کند، در این مقاله در رابطه با خود ارضایی در پسران، فواید و عوارض آن شرح داده شده است.

 


خود ارضایی پسران
تقریبا تمام پسران تجربه خود ارضایی را از دوران نوجوانی و بعد بلوغ تجربه کرده و با آن آشنایی دارند، بسیاری از پسران به دلیل ازدیاد استمنا به آن اعتیاد پیدا کرده و درگیر عوارض آن می شوند، معمولا خودارضایی در پسران بیشتر از خود ارضایی زنان رایج است.

وقتی یک پسر تحریک می شود، خون در آلت او جمع شده و نعوظ پیدا می کند و اگر فرد آلت خود را مالش یا نوازش دهد، خود ارضایی صورت می گیرد و فرد معمولا به انزال می رسد، برخی پسر ها ژل های مخصوص بر روی آلت خود قرار داده تا پوست آن تر شده و استمنا راحت تر باشد.

برخی پسر ها هنگام انجام استمنا یا جلق از فیلم های پورن استفاده کرده تا تحریک و نعوظ حفظ مانده و راحت تر به ارگاسم برسند، اما دیدن این فیلم ها منجر به عوارضی است که فرد را در آینده دچار مشکل می کند.

حتما بخوانید: روش های خود ارضایی

 


 

فواید خود ارضایی پسران
خود ارضایی در حد معقول و کم می تواند فوایدی به همراه داشته باشد، اما در صورت زیاده روی و اعتیاد به آن مضراتی نیز به همراه دارد که در این جا برخی از فواید خودارضایی در پسر ارائه شده است.
 کاهش استرس در پسر
یکی از دلایل اصلی زنان و مردان برای رفع نیاز جنسی کاهش تنش است، در پسران با خودارضایی این تنش و اضطراب کم شده و احساس آرامش و خلق بالا به آن ها دست می دهد، در برخی مواقع خودارضایی در مردان پس از ازدواج نیز به دلیل کاهش استرس رخ م یدهد.
 خواب بهتر بعد خودارضایی
معمولا پسران بعد استمنا و جلق احساس خستگی کرده و خواب بهتری را تجربه می کنند، همچنین افرادی که درگیر بی خوابی هستند با خودارضایی این مشکل را تا حدی برطرف می کنند.
 تجربه رابطه جنسی بهتر
پسرانی که گاهی خود ارضایی می کنند، در رابطه عاطفی خود به دلیل آشنایی با روش مناسب و بهتر برای انزال رابطه جنسی بهتری را تجربه می کنند.
 کاهش خطر سرطان پروستات در پسران 
برخی تحقیقات گزارش کرده اند که خود ارضایی و جق در پسر منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان می شود اما همچنان دلیل و مدارک علمی دقیقی آن را به اثبات نرسانده اند.

 

حتما بخوانید: خود ارضایی در دختر

عوارض خود ارضایی در پسر
اعتیاد به خودارضایی در دختر و پسر بر روی زندگی جنسی و غیر جنسی آن ها تاثیر می گذارد و ضرر هایی به همراه دارد، همانطور که ذکر شد پسران بیشتر از دختران خودارضایی کرده و به آن اعتیاد پیدا می کنند و باید برای جلوگیری از آن راه های ترک خود ارضایی را پیش گیرند، در این جا برخی عوارض خود ارضایی در پسران ارائه شده است.
 خستگی ناشی از خودارضایی
استمنا یا جق در پسر ها منجر به کاهش انرژی آن ها و خستگی می شود، بنابراین فرد در اعتیاد به آن از کارهای روزمره خود جا مانده و دچار خواب آلودگی می شود و بسیاری از موقعیت ها مثل رفتن به مدرسه یا جمع های خانوادگی را از دست می دهد.
 تاثیر استمنا بر انزال در روابط جنسی
جلق و ازدیاد آن بر روی زندگی مشترک فرد تاثیر گذاشته و منجر به زود انزالی او در رابطه جنسی با همسر می شود و معمولا شریک وی از این موضوع احساس ناخوشایندی پیدا می کند.
 تاثیر فیلم های مستهجن و خودارضایی
بسیاری از پسر ها هنگام خودارضایی خود از تماشای فیلم های مستهجن استفاده می کنند، این نوع فیلم ها بر ذهنیت آن ها از یک رابطه جنسی درست تاثیر گذاشته و توقع فرد را بالا می برد بنابراین در زندگی مشترک در صورت بر آورده نشدن توقع، فرد لذت کافی را نمی برد.
 تاثیر جسمی
خودارضایی و جق زیاد در پسران آسیب های فیزیکی و جسمی مثل کمر درد، درد بیضه، آسیب آلت تناسلی و ریزش مو را به همراه دارد.

نازنین بازدید : 69 دوشنبه 07 تیر 1400 نظرات (0)

یکی دیگر از پرسش های مادران باردار این است که می پرسند در دوران بارداری چه بخوریم تا فرزند زیبا داشته باشیم؟ درست است که سلامت فرزند، اولویت اول همه پدرها و مادرها است، اما آنها دوست دارند فرزندی زیبا داشته باشند و مادرها سعی می کنند غذاهایی را مصرف کنند که به زیبا شدن جنین آنها کمک کند. 
 
چی بخورم بچه ام خوشگل بشه؟
انتخاب درست مواد غذایی توسط مادران در دوران بارداری، تاثیر زیادی بر روند رشد فیزیکی جنین داخل رحم این افراد داشته و بر زیبایی او اثر می­گذارد. ممکن است بعضی مادران باردار از این موضوع آگاه نباشند که مصرف برخی مواد غذایی در این دوران حساس می­تواند جنین درون رحم آن­ها را به یک کودک زیبا و تنومند تبدیل کند.
به همین دلیل، در ادامه این مقاله، 10 ماده غذایی معرفی شده است که مادران باردار می­توانند از آن­ها تغذیه نموده و نوزاد زیبا و سالمی به دنیا بیاورند. این مواد غذایی عبارتند از: اسیدفولیک، شیر نارگیل، زعفران، کره، بادام، آب انگور، تخم مرغ، پرتقال، آناناس، به، سیب، انار و ... 
 
غذاهایی که فرزندتان را خوشگل می‌کند 
1. اسید فولیک برای زیبایی پوست و موی جنین 

همانطور که می­دانید وجود اسید فولیک کافی در بدن مادر باردار برای تشکیل سلول­های مغز کودک درون رحم او بسیار مهم است.
با توجه به نتایج مطالعات انجام شده توسط محققان علوم زنان و زایمان، مصرف مکمل­ها یا مواد غذایی حاوی اسید فولیک، در چهار هفته قبل از آغاز دوران بارداری و هشت هفته بعد از شروع این دوران، احتمال مبتلا شدن نوزاد به بیماری اوتیسم تا 40٪ کاهش می­دهد.
همچنین، مصرف منظم این مکمل غذایی، تاثیر چشمگیری بر پوست و موهای جنین داخل رحم مادر باردار خواهد داشت.
شما می­توانید اسید فولیک را با مصرف غذاهایی مانند اسفناج، مرکبات، عدس، ماکارونی و غلات صبحانه دریافت کنید.بر اساس اعتقادات هندی­ها، مصرف آناناس (که یک میوه غنی از ویتامین C می­باشد) توسط مادران باردار، رنگ پوست جنین درون رحم این افراد را بهبود می­بخشد. بنابراین، می­توان ادعا کرد که نوشیدن یک لیوان آب میوه آناناس، یک بار در هفته به مادر باردار کمک می­کند تا نوزادی سالم و قوی با پوستی روشن و شفاف به دنیا بیاورد.

2. زعفران به همراه شیر باعث زیبایی و آرامش نوزاد می شود

قدیمیان اعتقاد داشتند که زنان نباید در دوران حاملگی خود زعفران مصرف کنند. اما امروزه اعتقاد بر این است که زعفران، دارای عطر و طعم خاصی بوده و می­تواند زیبایی ظاهر و آرامش روان جنین داخل رحم زنان باردار را تضمین کند.
با این حال، زنان باردار باید مراقب باشند که این ماده غذایی بیش از حد مصرف نشود، زیرا باعث تولید گرما در بدن شده و تحمل شرایط دوران بارداری را برای مادر سخت خواهد نمود.
علاوه بر این، مصرف مداوم زعفران در برخی موارد ممکن است انقباضات رحمی را در بدن زنان باردار به همراه داشته و منجر به سقط جنین شود.
به همین دلیل، زعفران باید فقط در سه ماهه سوم از دوران حاملگی زنان مصرف شود.

3. کره، روشن کننده و براق کننده پوست جنین
بر اساس نتایج تحقیقات انجام­شده توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان، مادرانی که کره (به­ویژه کره آب­شده) را به رژیم غذایی دوران بارداری خود اضافه می­کنند، در روند زایمان طبیعی کم­تر درد می­کشند.
همچنین، مصرف این ماده غذایی مقوی به بدن زنان باردار کمک می­کند تا رنگ صورت کودک درون رحم این افراد روشن و براق شود.

4.بادام برای زیبایی نوزاد داخل رحم
زنان باید برای داشتن نوزادی که دارای عضلات قوی باشد، در طول دوران حاملگی خود بادام خشک مصرف کنند. جالب است بدانید که مصرف منظم بادام توسط مادران باردار، برای روشن­تر شدن رنگ پوست کودک درون رحم این افراد امری شناخته ­شده است. شما می­توانید چند بادام خشک را پودر کرده و به  شیر اضافه کنید، سپس آن را بنوشید.


مصرف بادام در بارداری
5.آب انگور، نوشیدنی مقوی برای زیبایی و سلامت نوزاد
به دلیل این که آب انگور غنی از اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) است، برای افزایش میزان رشد جنین درون رحم زنان باردار بسیار موثر است. بنابراین، هر زن حامله باید روزانه 60 میلی­لیتر آب انگور را در دو وعده مصرف کند تا بتواند کودکی سالم، زیبا، قوی و مقاوم در برابر بیماری­های مختلف به دنیا بیاورد.

6.خوردن تخم مرغ در بارداری و سفیدی پوست جنین داخل رحم
 اعتقاد بر این است که برای داشتن یک کودک سالم و قوی، زنان باردار باید تخم مرغ را به اندازه کافی مصرف کنند. جالب است بدانید که مصرف این ماده غذایی در سه ماهه دوم از دوران بارداری باعث سفید شدن پوست جنین درون رحم مادر باردار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اسنک‌های مقوی در بارداری کدام‌هاست؟

7.شیر نارگیل زیبایی بخش پوست نوزاد داخل رحم

یادتان باشد که مصرف منظم شیر درون میوه نارگیل می­تواند تولد یک کودک سالم، زیبا و قوی را برای والدین او به ارمغان بیاورد.
 
غذاهایی که فرزندتان را خوشگل می‌کند 
8.پرتقال برای آرامش و زیبایی جنین
مصرف همه مرکبات، مخصوصا پرتقال توسط زنان باردار باعث می­شود تا این افراد بتوانند نوزادانی سالم و آرام به دنیا بیاورند، زیرا این نوع میوه­ ها غنی از ویتامین C بوده و نه تنها در رشد کودک درون رحم موثر هستند، بلکه باعث بهبود و سلامت  پوست نوزاد نیز می­شود.

9.آناناس میوه زیبایی نوزاد داخل رحم
بر اساس اعتقادات هندی­ها، مصرف آناناس (که یک میوه غنی از ویتامین C می­باشد) توسط مادران باردار، رنگ پوست جنین درون رحم این افراد را بهبود می­بخشد.
بنابراین، می­توان ادعا کرد که نوشیدن یک لیوان آب میوه آناناس، یک بار در هفته به مادر باردار کمک می­کند تا نوزادی سالم و قوی با پوستی روشن و شفاف به دنیا بیاورد.

10.شفافیت پوست جنین با خوردن دانه­ های روغنی
خیساندن دانه های روغنی در آب و نوشیدن آب آن­ها در هفته ­های اول دوران بارداری و قبل از مصرف هر نوع ماده غذایی در وعده صبح، نه تنها به کاهش حالت تهوع شما کمک می­کند، بلکه باعث بهبود رنگ پوست فرزندتان شده و آن را شفاف و روشن خواهد نمود.

 
چه میوه هایی بر زیبایی جنین موثر هستند؟
میوه به

میوه به از جمله میوه های مهمی است که خوردن آن در زمان بارداری توصیه شده است.
این میوه نقش بسیار مهمی در زیبایی جنین دارد.
علاوه بر این، میوه به در باهوش و خوشبو شدن جنین هم مؤثر بوده و همچنین موجب جلوگیری از سقط جنین می شود. میوه به همچنین در تقویت قلب هم نقش مهمی دارد.
مادران باردار سعی نمایند خوردن میوه به در دوران بارداری و علی الخصوص در ماه اول بارداری را فراموش نکنند.
از آن جایی که در ماه اول بارداری قلب جنین تشکیل می شود و میوه به هم در تقویت قلب مؤثر است پس مصرف میوه به در ماه اول بارداری حائز اهمیت فراوانی است.

نازنین بازدید : 79 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

اگر سالگرد ازدواجتان نزیک است و مهم ترین دغدغه این روزهایتان خرید کادوی سالگرد ازدواج برای شوهر شده است ما به کمک شما آمده ایم. چند ایده خوب و منحصر به فرد برای خرید کادوی سالگرد ازذواج مناسب آقایون به شما معرفی می کنیم که امکان ندارد یکی از آن ها را به عنوان کادوی مناسب سالگرد ازدواج برای شوهر انتخاب نکنید. امسال کمی متفاوت تر عمل کنید و یک کادوی هیجان انگیزتر برای همسرتان تهیه کنید. امیدواریم از مجموعه ایده برای کادو سالگرد عروسی برای شوهر لذت ببرید.

قالب مردان افراد پرتوقعی نیستند.خانوم ها! مدام از خود نپرسید کادو سالگرد ازدواج برای شوهرم چی بخرم و آیا اگه اون چیز رو بخرم اون خوشش میاد یا نه. اکثر مردان در این موارد در مقابل همسر خود رئوف هستند و به هیج وجه سخت گیری نمی کنند! ما در این پست کمک تان خواهیم کرد بهترین کادو سالگرد ازدواج برای شوهر خود را بیابید.

بهترین هدیه سالگرد ازدواج برای شوهر
خرید هدیه سالگرد عروسی برای خانوم ها خیلی راحتتر از خرید هدیه برای آقایان هست بخاطر اینکه خیلی گزینه ها برای خرید کادو سالگرد ازدواج وجود داره.اما بعضی وقت ها خرید کادوی سالگرد ازدواج برای شوهر سخت ترین کار دنیا است. ولی وقتی ایده های خرید هدیه برای سالگرد عروسی رو ببینید حتما جرقه هایی در ذهنتون زده میشه و خرید کادوی سالگرد ازدواج براتون ساده تر میشه.

1. ست چرم یک هدیه خوب برای همسر
کادوی سالگرد ازدواج برای شوهر: ست چرم

همچنین ببینید: متن تبریک سالگرد ازدواج به همسرم

هدیه ازدواج برای شوهرم چی بخرم؟ ست چرم می تواند یک ایده خوب برای خرید کادوی سالگرد ازدواج باشد. رومیزی، جای قلم و دیگر قطعات ساخته شده از چرم را می توانید به عنوان یک هدیه کاربردی برای سالگرد ازدواج به شوهر انتخاب کنید. البته اگر شغل شوهر شما به نحوی باشد که این وسایل به کارش بیایند در غیر این صورت به کارش نخواهند آمد.

2. باکس لباس یک هدیه خوب برای مرد
هدیه سالگرد ازدواج برای شوهر: باکس لباسمی توانید یک باکس جذاب برای همسرتان تهیه کنید و آن را با لباس های دوست داشتنی پر کنید. بلوز، شلوار، کفش، کمربند و دیگر لوازم مورد نیاز را در یک جعبه کادو قرار دهید و مطمئن باشید که از دیدن آن ها خوشحال می شود. هیچ چیز جذاب تر از یک ست کامل لباس نیست.

3. بلندگو بلوتوث
کادو سالگرد ازدواج برای شوهرم: بلندگو بلوتوث

پیشنهاد می شود ببینید: گیف تبریک سالگرد ازدواج

بلندگو بلوتوث یکی دیگر از هدایایی است که می توانید به عنوان کادوی سالگرد عروسی برای شوهرتان بخرید. از طریق بلوتوث می توان به آن متصل شد و آهنگ های زیبا از آن گوش کرد. اگر شوهر شما در محلی کار می کند که نیاز به یک اسپیکر دارد این گزینه عالی است.

4. مجموعه بازی
هدیه سالگرد ازدواج برای شوهرم چی بخرم: مجموعه بازیاگر از خودتان می پرسید هدیه سالگرد ازدواج برای شوهرم چی بخرم یکی از بهترین گزینه ها وسایل بازی مثل شطرنج، تخته نرد، پازل های با قطعات بالا و …. است. به خصوص اگر شوهر شما اهل بازی های فکری است می توانید از نجام آن ها در کنار هم لذت ببرید.

5. کیف مخصوص وسایل ریز
کادوی سالگرد ازدواج برای شوهرم چی بخرم: کیف مخصوص وسایل ریزبه عنوان کادوی سالگرد ازدواج برای شوهر می توانید یک کیف سامان دهنده که در آن برای وسایلی مانند سیم یو اس بی شارژر، هندزفری، کارت بانکی و . .. جای مخصوص تعبیه شده است خریداری کنید و مطمئن باشید که این وسیله حتما برای او کاربردی است به خصوص اگر با کامپیوتر زیاد سر و کار دارد.

6. قاب عکس دیجیتال
کادوی سالگرد ازدواج برای شوهرم: قاب عکس دیجیتال

ببینید: عکس پروفایل سالگرد ازدواجمون نزدیکه

به اشتراک گذاری عکس iCloud یا ارسال تصاویر از طریق متن را فراموش کنید. یک گزینه عالی برای هدیه سالگرد عروسی خرید یک قاب عکس دیجیتال است و یک هدیه سالگرد ازدواج ارزان برای مردان است که می توانید عکس های ازدواجتان را از طریق آن در کنار هم تماشا کنید.

نازنین بازدید : 102 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

بهترین یخچال کوچک چیست؟
 

یخچال منزل شما فضا ندارد؟ بطری های نوشیدنی یا ترشی خود را نمیدانید کجا قرار دهید؟ مغازه دارید؟ هتل؟ برای اینکه این مشکلات حل شود نیاز به یخچال دوم یا یک یخچال کوچک دارید. پس با ما همراه باشید تا در مورد اینکه بهترین یخچال کوچک چیست؟ توضیحاتی را برای شما گوشزد کنیم.

 

 

حالا که در حال مطالعه این مطلب هستید، میدانیم که به دنبال خرید یخچال کوچک هستید. اما نمیدانید که چه برندی یا اینکه چه ظرفیتی (فوت) تهیه کنید. نگران نباشید در این این مطب برای شما یخچال کوچک یا یخچال مینی را به طور کامل معرفی میکنیم تا در خرید آن دچار شک نشوید و اطلاعات کامل را داشته باشید. همه‌ی ما میدانیم که یخچال فریزرمان باید همیشه پر باشد. تا وقتی مهمان داریم دیگر همه چیز در دسترسمان باشد. پس یخچال را پر میکنیم تا لازم نباشد برای خرید لحظه آخر به سوپر مارکت برویم یا منتظر سرویس هایپر مارکت باشیم. خوب یخچال و فریزر هم حجم و ظرفیتی دارد. باید جوری مواد غذایی را در یخچال قرار دهیم تا موقع برداشتن آن، راحت آن را پیدا کنیم.

 

اگر در منزل از ساید بای ساید استفاده میکنید، حتما به این موضوع پی برده اید که این نوع یخچال فریزر ها فضای زیادی ندارند و بیشتر زرق و برق و آپشن دارند. به همین دلیل هم هست که با گذاشتن دو تا ظرف بزرگ، کل فضا را میگیرند و جا برای سایر مواد غذایی نمیگذارند. و اینگونه است که کُفر خانم خانه دار در می آید. یخچال فریزر بالا و پایین بستگی به تعداد افراد خانه و جمعیت خانواده دارند تا ظرفیت  حجم انها انتخاب شود.

 

احتمالا آشپزخانه شما هم به این صورت است که برای قرار دادن لوازم بزرگ، از فضای اختصاصی استفاده میشود. مثلا ساید بای ساید در محل خودش دارای ابعاد و اندازه مخصوص است. لباسشویی و ظرفشویی و ماکروویو هم به همین شکل. اما ما میخواهیم یک فضای دیگر برای قرار دادن یک یخچال دیگر داشته باشیم. بهترین راه برای اینکه فضای نداشته را جبران کنیم، استفاده از یک یخچال کوچک در کنار ساید بای ساید است. که فضای زیادی را نمیگیرد و کار را هم راه می اندازد.

 

از اینجا به بعد در این مطلب، یخچال کوچک که در برند ها و اندازه ها و مشخصات مختلف تولید شده اند را برای شما معرفی میکنیم.

 

یخچال کوچک یا یخچال مینی چیست؟
 

یخچال کوچک یکی از بهترین گزینه ها و جمع و جور ترین دستگاه ها برای استفاده است. معمولا یخچال مینی برای قرار دادن نوشیدنی و مواد غذایی دیگر مانند شیشه های ترشی و سس ها و مواد غذایی دیگر استفاده میشود. در هتل ها که تعداد اتاق ها زیاد است و فضای زیادی برای قرار دادن یخچال فریزر بزرگ وجود ندارد از یخچال کوچک استفاده میشود. یکی دیگر از دلایل استفاده از این دستگاه ها در هتل، بصرفه تر بودن و اقتصادی‌تر بودن آن است. اتاق های دانشجویی دو نفره یا تک نفره هم از دیگر محل هایی است که از یخچال مینی در آن استفاده میشود.

 

انواع یخچال کوچک
از لحاظ موتوری و کارکرد، سه نوع یخچال کوچک داریم.

 

یخچال کمپرسور دار (موتور)
در این نوع یخچال های مینی، از یک موتور و گاز مایع برای خنک کردن کابین یخچال استفاده میشود. این نوع یخچال ها دارای صدا میباشند و این صدا به دلیل استفاده از موتور در دستگاه است. اگر قصد قرار دادن این نوع یخچال را در اتاق خواب خود دارید، در جریان باشید که صدای زیادی دارند.

 

یخچال کوچک کمپرسور دار

 
یخچال ترمو الکتریک
ترموالکتریک، قطعه ای است که در یخچال مینی قرار داده شده است. این دستگاه ها موتور ندارند و به واسطه همین ترموالکتریک کابین یخچال را خنک میکند. این یخچال ها صدا ندارند و فقط صدای فن دستگاه شنیده میشود. به جرات میتوان گفت که بهترین گزینه برای استفاده در اتاق خواب است.

 

یخچال ترموالکتریک
یخچال کوچک جذبی
این نوع یخچال ها از مدل ترموالکتریک دار هم کم صدا تر است. در این نوع یخچال ها از مایع و کمپرسور برای خنک کردن فضای یخچال استفاده میشود. و به همین دلیل هم هست که بی صدا هستند.

نازنین بازدید : 84 یکشنبه 06 تیر 1400 نظرات (0)

فرش پازیریک قدیمی‌ترین فرش جهان است که نقوش آن در طول زمان دست نخورده و تقریباً سالم مانده‌اند. البته فرش‌های زیادی در تمدن‌های سومر، بابل و بین النهرین کشف شده است که قدیمی‌تر از این فرش کشف‌شده‌اند ولی این فرش قدیمی‌ترین فرشی است که نقوش آن به خوبی حفظ شده و آسیب کمی دیده است. در مقاله حاضر معرفی کاملی درباره فرش پازیریک ارائه شده است که توجه شما را به آن جلب می‌کنم. با ویکی ساختمون همراه باشید.

فرش پازیریک در کجا کشف شد؟
پازیریک فرشی است با قدمت 2500 ساله که در سال 1328 خورشیدی (1949 میلادی) در کوهستان آلتای در جنوب سیبری مرکزی و در نزدیکی مرز مغولستان توسط باستان شناس روس، سرگی رودنکو و گروه وی کشف شد. این کوهستان 1500 متر از سطح دریای آزاد ارتفاع دارد که بیشتر مواقع سال پوشیده از یخ است. نام پازیریک برای این فرش از منطقه پازیریک که در آن کشف شده، گرفته شده است.

رودنکو در دره پازیریک پنج مقبره بزرگ و نه مقبره کوچک کشف کرد که متعلق به پادشاهان سکایی بود. فرش پازیریک به دلیل سرما و یخبندان تا به امروز حفظ شده و آسیب کمی دیده است. این فرش در کنار مقبره یک زن کشف شده است که با توجه به روسری زرکاری شده، جواهرات و متعلقات فراوان و خال‌کوبی رو بدنش، به نظر می‌رسد جزء خانواده سلطنتی بوده است. فرش پازیریک در کنار دیگر اشیا باستانی مشهور مانند گلدان چوبی، مومیایی دوید، نقش اسب سواری به همراه آثاری دیگر در گور یخ‌زده یکی از فرمانروایان سکایی تورانیک کشف شده است.

مشخصات قالی یا فرش پازیریک چیست؟
قالی پازیریک از نخ پشم با رنگ‌های سرزنده قرمز، سبز، زرد، سفید و سیاه بافته شده است. ابعاد آن 198 در 189 سانتی‌متر است و تعداد گره‌های زده شده در این قالی 3600 عدد است. نقوش فرش پازیریک از حاشیه به سمت مرکز شامل نقوش موجودات اساطیری ایرانی است که در ردیف بعدی به 28 سوارکار می‌رسد که در جهت خلاف عقربه‌های ساعت حرکت می‌کنند و چهره‌هایی ایرانی دارند و دم اسب‌های آن‌ها بافته شده است (گره زدن دم اسب‌ها در زمان جنگ‌ها مرسوم بوده ست). پس از سوار کاران یک ردیف طرح مربعی که در قالی بافی به هشت پره شهرت دارد دیده می‌شود. پس از هشت پره‌ها به گوزن‌های زرد خالدار ایرانی با شاخ پهن می‌رسیم که در خلاف جهت سوارکاران (در جهت عقربه‌های ساعت) در حال حرکت هستند. نقوش موجودات اساطیری دوباره پس از گوزن‌ها دیده می‌شود. بالاخره در مرکز قالی 24 طرح هشت پره به چشم می‌خورد. همه نقوش با جزئیات و ظرافت مثال زدنی طراحی شده‌اند.

نقوش فرش پازیریک

ezgif 7 1a6d2571b57f
نمادشناسی فرش پازیریک
با توجه به تعداد گره (3600)، تعداد سوارکاران (28) و تعداد هشت پره‌ها در مرکز (24) به نظر می‌رسد نظم خاصی در این قالی وجود دارد و بافنده به این نظم بسیار توجه داشته است. اعداد نام برده را می‌تواند نمادی از 28 روز ماه، 24 ساعت روز و یا 3600 ثانیه در هر ساعت باشد.

نقوش موجودات اساطیری ایرانی که با سر شیر و بدن اسب یا سر عقاب و بدن شیر (شیردال) هستند از جمله خدایان ایران باستان به حساب می‌آیند که با در بر گرفتن سوارکاران و گوزن‌های زرد خالدار قصد محافظت از آن‌ها را دارند.

حرکت سوارکاران در جهت خلاف عقربه‌های ساعت نیز می‌تواند نشان از قدرت و صلابت آن‌ها داشته باشد که به راحتی می‌توانند بر گوزن‌های خال‌دار زرد فائق آیند. البته این نماد نیز می‌تواند نشان از حرکت‌های ماه و خورشید باشد و به طور کلی فرش را می‌توان یک تقویم یا سالنامه در نظر گرفت.

فرش پازیریک چیست

دلیل ایرانی بودن فرش پازیریک چیست؟
فرش ایرانی و نقوش خاص آن در جهان شهره خاص و عام است و بر صحت این امر که ایرانیان در زمینه بافت و طراحی فرش از دیرباز دستی بر آتش دارند، شکی نیست. از طرفی نیز در بین سازه‌های به جا مانده از دوران هخامنشیان و پیش از آن نقوش خدایان باستانی دیده می‌شود که نمونه آن نیز در قالی پازیریک دیده می‌شود. همچنین به نقل از رودنکو در کتاب خود، با اولین نگاه به فرش پازیریک، وی اذعان داشته است که با دیدن این فرش به یاد تخت جمشید افتاده است. علاوه بر این سبک قالی بافی و نقوش این فرش نیز همچنان پس از سال‌ها در بین فرش‌های بافته شده دیده می‌شود. همه این دلایل نشان از ایرانی بودن این فرش و هدیه‌ای از سوی پادشاه ایران به پادشاه تورانیک سکایی است.

نازنین بازدید : 1315 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)
همواره به زوجین تازه عروس و داماد توصیه می‌شود که در دوران نامزدی و عقد خود برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلاتی از جمله بارداری ناخواسته، کم شدن انگیزه برای ازدواج و … از دخول کامل در رابطه جنسی شان پرهیز کنند. بدین منظور پیشنهاد می‌کنیم از پوزیشن‌های ارضا کردن همسر بدون دخول استفاده کنید. یکی از اصلی‌ترین مقدمات پوزیشن‌های بدون دخول در دوران نامزدی شامل عشق بازی به شرح زیر است:


۱. در آغوش کشیدن و لمس کردن
در آغوش گرفتن همسر و برقراری تماس بدنی قبل از هر اقدام دیگر، یکی از راهکار‌های افزایش هیجان جنسی است. لمس کردن اعضای بدن یکدیگر از جمله نقاط حساس مانند لب ها، گوش ها، سینه ها، نواحی تناسلی و شکم، پا‌ها و … نیز از جمله عوامل تحریک کننده خواهد بود.


۲. تماشای یکدیگر
خیره شدن به چشم‌های یکدیگر در هنگام معاشقه راهی موثر در برقراری رابطه عاطفی قبل از رابطه جنسی است.


۳. بوسیدن
بوسیدن قسمت‌های مختلف بدن همسر از جمله قسمت‌های حساس تأثیر بسیار فراوانی در شکل گیری یک رابطه جنسی پرهیجان دارد. همچنین بوسیدن باعث افزایش عشق و محبت میان زن و شوهر می‌شود.


۴. لمس آلت تناسلی همسر
ماساژ دادن و لمس کردن آلت تناسلی یکدیگر به ارضا شدن برای رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی کمک فراوانی می‌کند.


۵. رسیدن به ارضای بدون دخول
همانگونه که اشاره شد برای رساندن همسر به ارضای بدون دخول در دوران نامزدی می‌توانید از تحریک ناحیه کلیتوریس زنان، ماساژ آلت تناسلی مردان و یا رابطه جنسی دهانی استفاده کنید. هنگام رابطه دهانی هر دو طرف ارضا خواهند شد و برخی از افراد میگویند که رابطه دهانی حتی از دخول هم لذت بخش‌تر است. احساس رابطه دهانی کاملا با انواع دیگر روابط زناشویی متفاوت است.

ارضای بدون دخول در دوران نامزدی
پوزیشن‌های متنوعی برای ارضای بدون دخول در دوران نامزدی و عقد وجود دارد که با انجام هر یک از آن‌ها علاوه بر رسیدن به لذت جنسی، استرسی نیز از بابت بارداری ناخواسته و پاره شدن پرده بکارت در دوران عقد وجود نخواهد داشت. پوزیشن‌های بدون دخول مخصوص دوران نامزدی مناسب برای زوجینی است که در دوران عقد به سر می‌برند. در این نوع رابطه جنسی آلت تناسلی مرد وارد واژن زن نمی‌شود و از پوزیشن‌های دیگری برای ارضای زن و مرد استفاده می‌شود. در این مقاله سایت سماتک درباره بهترین پوزیشن‌های رابطه جنسی بدون دخول در دوران نامزدی و همچنین آموزش ارضای بدون دخول در دوران نامزدی و نیز مضرات برخی از پوزیشن‌های دوران نامزدی برای زن و مرد مطالبی بیان شده است. روش‌های ارضای بدون دخول زن و مرد در دوران نامزدی که به صورت نوازش کردن، لمس و ماساژ قسمت‌های مختلف بدن صورت دختر و پسر می‌گیرد، به طور معمول بدون خطر و عوارض هستند. ارضای بدون دخول به زمانی گفته میشود که آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن وارد نشود و زوجین برای ارضاع کردن یکدیگر از دهان و دست‌های خود استفاده کنند.

برای اینکه رابطه جنسی بدون دخول در دوران نامزدی تکراری و خسته کننده نشود، یک لیست کامل از پوزیشن‌های ارضای بدون دخول در دوران نامزدی را برای شما در ادامه آورده ایم. روش‌های متعددی برای ارضا کردن همسر بدون دخول در دوران نامزدی وجود دارد، که از آن می‌توان در دوران عقد استفاده کرد. رایج‌ترین و موثرترین این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:


لمس کلیتوریس و نقطه جی
برای ارضای زن بدون دخول و بدون پاره شدن پرده بکارت در دوران نامزدی باید از روش تحریک کلیتوریس استفاده شود. در این روش با استفاده از دست و یا نوک آلت تناسلی مرد قسمت حساس این ناحیه که به چوچوله معروف است، لمس شده و یا به آن فشار وارد می‌شود. این روش یکی از روش‌های رایج برای ارضای زن بدون دخول در دوران نامزدی به شمار می‌آید.


پوزیشن مار
برای ارضای بدون دخول در دوران نامزدی می‌توانید از پوزیشن مار بدون دخول استفاده کنید. در پوزیشن مار میتوانید به ارگاسم‌های بسیار قوی و انفجاری در دوران نامزدی برسید. در این شکل از پوزیشن ماری پا‌های زن بر روی گردن مرد آویخته می‌شود، بطوری که آلت تناسلی او نزدیک صورت همسرش باشد. سپس مرد در جایی که راحت است می‌ایستد و به پا‌های خود را باز میکند و شریک جنسی خود را به آرامی اندکی پایین میاورد تا صورت اون در نزدیکی آلت تناسلی اش قرار بگیرد. سپس زن کمی سر خود را می‌چرخاند و با یک دست پای مرد و با دست دیگر آلت تناسلی او را میگیرد. مرد هم با دستان خود کمر و شکم زن را گرفته و با دهان خود رابطه برقرار میکند.


پوزیشن ساعت
راه‌های زیادی وجود دارد که زنان در رابطه دهانی میتوانند استفاده کنند و شوهرشان به خوبی ارضا شود. اگر هم زن از این نوع رابطه خوشش نیاید، در این حالت از پوزیشن‌های رابطه جنسی، زن بطور کامل در اختیار مرد است و نمیتواند مقاومت کند. در این پوزیشن ساعت مرد باید بر روی دستان خود که کمی از هم فاصله دارد در برابر دیوار بایستد، پا‌های خود را در عین حال که کاملا صاف است، از هم باز کند. زن نیز باید روبروی مرد بایستد و پا‌های خود را کاملا بسته در کنار هم نگه دارد و سر خود را بین پا‌های همسر خود قرار دهد. سپس زن میتواند به راحتی رابطه دهانی داشته باشد و از دستان خود نیز استفاده کند و با این پوزیشن ارضای بدون دخول در دوران نامزدی را تجربه خواهید کرد.


پوزیشن آویز شدن
در این حالت مرد به راحتی خوابیده یک پا را بالا قرار داده، و زن به شکل زانو زده و خوابیده قرار گرفته و او را ارضا میکند. در این پوزیشن زن صورت خود را بین پا‌های مرد قرار میدهد، بطوری که باسن او روی شکم مرد بوده و پا هایش کنار صورت او باشد. در این حالت زن شروع به رابطه می‌کند و مرد هم هر زمان که بخواهد میتواند با استفاده از دست‌های خود زن را تحریک کرده و یا سر خود را کمی بالا آورده و رابطه دهانی داشته باشد. یکی از پوزیشن‌های ارضای همسر بدون دخول در دوران نامزدی، برقراری رابطه دهانی است. در این روش مرد اقدام به خوردن واژن زن کرده و این کار را تا زمانی که زن به ارگاسم برسد، ادامه می‌دهد. البته باید دقت کنید که ترشحاتی که از واژن بیرون می‌آید در هنگام رابطه دهانی بلعیده نشود، چرا که وجود میکروب در این ترشحات، ممکن است خطراتی مانند انتقال بیماری و عفونت را در پی داشته باشد.
 

زمانی که با شوهرتان رابطه دهانی و سکس بدون دخول دارید، اصلا به چیزی فکر نکنید، افکار خود را خاموش کنید و فقط روی آلت تناسلی همسرتان تمرکز کنید تا بتوانید به او اوج لذت رابطه را هدیه دهید. در این حالت از پوزیشن‌های رابطه دهانی دوران نامزدی مرد باید بایستد و پا‌های خود را به اندازه عرض شانه باز کند و از قسمت زانو‌ها کمی خم شود. سپس زن بین پا‌های مرد قرار میگیرد و با دست‌های خود ران‌های مرد را میگیرد. سپس مرد دستان خود را پشت سر زن قرار میدهد و شروع میکند به کنترل حرکات با استفاده از حرکات لگن و باسن. البته در این پوزیشن ارضای بدون دخول در دوران نامزدی بدلیل کنترل زیادی که مرد دارد، باید مراقب بود که محدودیت‌های و ظرفیت زن در نظر گرفته شود. در ادامه با سایر پوزیشن‌های رابطه دهانی در دوران نامزدی آشنا خواهید شد:
نازنین بازدید : 46 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)

مشکلات جنسی از جمله مواردی است که زوجین با آن درگیر هستند. متاسفانه بارها دیده ایم که همسران از وجود مشکلات جنسی در رابطه خود، گلایه نموده و وجود همین مشکلات حتی آن ها را تا مرز طلاق پیش برده است. در صورتی که با سکس تراپی به راحتی می توانسته اند از این ناراحتی های جنسی رها شده و رابطه سالمی با همسر خود داشته باشند. اما عدم آگاهی اغلب مردم باعث می شوند در برخورد با چنین مواردی، تصمیم نادرست بگیرند. به همین دلیل لازم دانستیم در مقاله ای پیرامون سکس تراپی و  لزوم انجام آن صحبت کنیم.

سکس تراپی چیست؟

لازم است شما با روش درمانی سکس تراپی آشنایی داشته باشید. این یک معضل بزرگ است که غالب مردم بدون اطلاع از روش های درمانی مشکلات روانی، تنها از روی اسم روش درمانی قضاوت نموده و با آن مخالفت می کنند. آنچه باعث می شود در رابطه جنسی همسران منجر به بروز مشکل شود، نداشتن سلامت روان هر کدام از زوجین است.  نبود بهداشت روان باعث می شود که رابطه جنسی منجر به ارضا فرد نشده و در نتیجه عواقبی را به دنبال داشته باشد. به طور کلی اگر شما به هر کدام از مشکلات زیر مبتلا هستید، به سکس تراپی نیاز خواهید داشت:

 • ابتلا به اختلالات جنسی
 • انحرافات جنسی
 • خستگی ناشی از رابطه جنسی
 • عدم آگاهی از نحوه رابطه صحیحی جنسیسکس تراپی

درمان مشکلات جنسی به روش سکس تراپی

در این روش درمانی سکس تراپیست کمک می کند تا برخی از مشکلات جنسی از قبیل موراد زیر، به خوبی رفع شده و فرد سلامت روان خود را به دست بیاورد:

 • سرد مزاجی

در این حالت، یکی از طرفین، علاقه ای به رابطه جنسی نداشته و از آن لذت نمی برد. سرد مزاجی بیشتر در خانم ها دیده می شود.

 • اختلال نعوظ

عدم توانایی در حفظ نعوظ آلت تناسلی را اختلال نعوظ می گویند. البته مردان توجه داشته باشند که اگر هر از گاهی دچار این مشکل می شوند، کاملا طبیعی بوده و اختلال محسوب نخواهد شد. در غیر این صورت لازم است برای درمان اختلال به سکس تراپیست مراجعه کنند.

 • زود انزالی

زمانی که زن و شوهر با هم رابطه جنسی برقرار می کنند، یک زمان طبیعی لازم است تا هر دو به نهایت میل و ارضا شدن برسند. اما اگر مرد زودتر از زمان به انزال برسد، گفته می شود که این مرد دچار اختلال زود انزالی است. اما اکنون این سوال پیش می آید که چگونه می توان اطمینان داشت مرد دچار اختلال زود انزالی است. در صورتی که ترسی در برقراری رابطه داشته و یا قبل از دخول، به ارضا برسد نشان می دهد که به این عارضه مبتلا شده است.سکس تراپی

 • ابتلا به واژینیسموس

انقباض عضلات لگن به صورت کاملا غیر ارادی در حین برقراری رابطه جنسی و  حتی معاینات پزشکی، باعث می شود در حین رابطه و یا معاینه شدن، زنان درد شدیدی را در ناحیه واژن حس کرده و در نتیجه از رابطه می ترسند.

درمان مشکلات جنسی روانی توسط سکس تراپی

علاوه بر موارد فوق که ذکر شد، در صورتی که اختلال جنسی به صورت روانی در افراد بروز کند، امکان درمان آن ها توسط سکس تراپیست وجود دارد. در این زمینه مشکلات زیر را می توان با کمک سکس تراپی درمان کرد:

 • فتیشیزم و یا تحریک شدن توسط یک عضو بدن
 • مازوخیسم یا لذت از آزار دیدن در حین رابطه جنسی
 • سادیسم یا لذت آزار رساندن به طرف مقابل در حین رابطه جنسی
 • میل به رابطه جنسی با کودکان
 • چشم چرانی
 • پوشیدن لباس های جنس مخالف

ملاک های انتخاب یک سکس تراپیست خوب

با توجه به ای که درمان اختلالات جنسی نیاز به این دارد که شما به راحتی بتوانید مشکل خود را بیان کرده و در مورد آن صحبت کنید، لذا در انتخاب سکس تراپی به چند مورد توجه کنید:سکس تراپی

 • فرد متخصص باید به شما احساس راحتی بدهد تا بدون خجالت کشیدن بتوانید در مورد مشکل خود صحبت کنید.
 • اطمینان داشته باشید که سکس تراپیست فردی مطمئن بوده و به هیچ عنوان اطلاعات شما را فاش نمی کند.
 • به خاطر داشته باشید که نیازی نیز سکس تراپیست شما را معاینه فیزیکی داشته باشد. در صورتی که چنین درخواستی را از شما داست، به علم و صداقت او شک کنید.
 • سکس تراپیست نباید پیش داوری کرده و شما را براساس قضاوت های خود در ذهنش تحت درمان قرار دهد. بلکه لازم است ابتدا صحبت های شما را شنیده و سپس تصمیم گیری کند.
 • صبوری و با حوصله بودن سکس تراپیست از دیگر ویژگی های او است. برخی افراد به ویژه خانم ها، خیلی دیر موضوع اختلال جنسی خود را پذیرفته و در نتیجه سخت حرف خواهند زد. متخصص باید صبور بوده و سعی کند با القای آرامش به او، درمان را به نحو احسن پیش ببرد.
نازنین بازدید : 42 شنبه 05 تیر 1400 نظرات (0)

تیتر این مطلب را با پسوند برای تازه واردها انتخاب کردیم که جزو مجموعه آموزش سیر تا پیازی است که از سال‌ها پیش و از اولین آموزش جامع فارسی اینستاگرام در وب برای آموزش‌هایمان در فارنت برگزیده‌ایم.

اما این بدان معنا نیست که نکاتی که در این آموزش مطرح می‌شود برای شما که قبلا در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید و شاید با خودتان بگوئید ثبت نام در اینستاگرام که کاری ندارد بی‌فایده باشد. این بدان معناست که از ساده‌ترین چیزهای ممکن برای توضیح نخواهیم گذشت. ساخت ایمیل برای اینستا در هنگام ثبت نام و بعد از آن نکاتی وجود دارد که عدم رعایت آن ممکن است به حذف و بسته شدن اکانت و یا هک شدن اکانت شما منجر شود.

در همین خصوص..

بسیاری از نکاتی که در این آموزش به آنها خواهیم پرداخت حاصل تجربه فارنت از صدها هزار کامنت و سوالیست که سایر کاربران در مطالب آموزش اینستاگرام از ما پرسیده و به پاسخ آنها رسیده‌ایم.

پس یک بار خواندن این مطلب برای تمام کاربران امری ضروری به حساب می‌اید حتی شما که خود را استاد تمام اینستاگرام می‌دانید!

آموزش ثبت‌نام و ساختن اکانت در اینستاگرام:

ثبت‌نام و ساخت اکانت یا حساب در اینستاگرام به دو روش امکان‌پذیر است:

1- ثبت‌نام و ساخت اکانت در اینستاگرام با استفاده از برنامه اینستاگرام

2- ثبت‌نام و ساخت اکانت در وب‌سایت اینستاگرام (استفاده از مرورگر کامپیوتر و یا گوشی)

ساخت اکانت با هر دو روش کار ساده‌ایست اما خب در هنگام استفاده از گوشی به تنظیمات بیشتری دسترسی دارید و می‌توانید به طور حساب شده‌تری کار را انجام دهید اما ثبت نام از وب‌سایت اینستاگرام کار ساده‌تریست و مراحل را می‌توانید ساده‌تر دنبال کنید و بعد از ثبت نام با داشتن یوزرنیم و پسورد و با وارد کردن آن از بخش Login در پائین صفحه اول برنامه اینستاگرام در گوشی هوشمند خود وارد شوید.

آموزش ثبت‌نام و ساخت اکانت اینستاگرام با استفاده از گوشی هوشمند و برنامه اینستاگرام

قدم اول: طبیعتا باید ابتدا برنامه اینستاگرام را بری روی گوشی خود دانلود و نصب نمائید. با توجه به سیستم عامل گوشی خود می‌توانید این برنامه را با استفاده از یکی از روش‌های زیر دریافت و نصب نمائید.

قدم دوم: پس از دانلود و نصب برنامه به سراغ برنامه بروید و آن را اجرا کنید. که با صفحه‌ای مطابق صفحه زیر روبرو خواهید شد. برای ادامه کار دکمه Sign up with email or phone number را لمس و بر روی آن تپ کنید.

اگر قبلا بر روی این گوشی اکانت دیگری را استفاده کرده و خارج شده باشید  ممکن است با صفحه متفاوتی روبرو شوید اما تفاوتی در کار ندارد و کاری که لازم است انجام دهید این است که گزینه Sign up در پائین صفحه را لمس کرده و در واقع بر روی آن تپ کنید.

قدم سوم: در صفحه بعدی با دو گزینه ثبت نام با شماره موبایل و ثبت نام با ایمیل روبرو خواهید شد. در این مرحله می‌توانید ثبت نام با استفاده از یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

اما چه تفاوتی دارند و ما کدام را ترجیح می‌دهیم؟

ثبت نام با هر دو روش کار ساده‌تریست اما ثبت نام با ایمیل کار مطمئن‌تریست. استفاده از شماره موبایل مخاطرات خود را دارد و امکان از دست دادن شماره اعتباری و یا عدم ارسال پیامک در برخی مواقع ضروری وجود دارد و این از جمله مشکلات کاربرانیست که با شماره موبایل خود ثبت نام کرده‌اند. توصیه ما این است که اگر ایمیل معتبری دارید که آدرس ایمیل و پسورد آن را فراموش نمی‌کنید حتما روش ثبت نام با ایمیل را استفاده کنید.

توجه داشته باشید:

 • چه در هنگام ثبت نام با ایمیل و چه با شماره موبایل از آدرس ایمیل و شماره موبایلی که قبلا  برای ساخت اکانت خود و یا دیگران استفاده نموده‌اید، استفاده نکنید چون حتی در صورت عدم شناسایی اینستاگرام و موفقیت در ثبت‌نام، اکانت‌های قبلی از درجه اعتبار خارج شده و احتمالا از طرف اینستاگرام غیرفعال می‌شوند.
 • هنگام وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره موبایل نهایت دقت لازم را به خرج دهید. در صورت نیاز به آدرس ایمیل به هیچ عنوان امکان تغییر آن بدون وارد شدن به اکانت وجود نخواهد داشت.
 • از آدرس‌های غیرواقعی هرگز استفاده نکنید. ضمنا ابتدای ایمیل از نشان www استفاده نکنید این نشان برای ادرس سایت بوده و به ایمیل ارتباطی ندارد.

قدم چهارم:

ما ادامه راه را با ثبت نام با ایمیل دنبال خواهیم کرد تفاوت چندانی در مراحل وجود ندارد و می‌توانید با وارد کردن شماره موبایل به همین مرحله بیائید. کافیست شماره موبایل خود را بدون وارد کردن رقم 0 در ابتدای آن وارد کرده و دکمه Next را بزنید.

نازنین بازدید : 40 پنجشنبه 20 خرداد 1400 نظرات (0)

چگونه می توان اندازه عکس را کاهش داد

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای جابجایی یا ذخیره عکس ، باید اندازه آن را کاهش دهید. کاهش اندازه تصویر لزوماً به معنای کاهش کیفیت آن نیست. اگر عکس گرفته شده توسط بسیاری از تلفن های همراه را درون رایانه بریزید و آن را باز کنید ، می بینید که اندازه بزرگ آن چندان م effectiveثر نیست و نمی توان از تصویر همانطور که گفته شد استفاده کرد. در این مقاله به چگونگی کاهش اندازه تصویر خواهیم پرداخت.
اندازه عکس یا تصویر را از ویندوز کاهش دهید

یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین ابزارهای ویرایش تصویر ، نرم افزار Windows Paint است که به صورت پیش فرض روی همه رایانه های ویندوز نصب می شود.
این نرم افزار به شما امکان می دهد تصاویر را در قالب های مختلف تغییر اندازه دهید. می توانید روی فایل کلیک راست کنید یا کلیک راست کنید تا اندازه تصویر تغییر اندازه یابد و در نتیجه اندازه آن کاهش یابد و ابتدا گزینه open را انتخاب کرده و سپس رنگ آمیزی کنید. با این کار فایل مورد نظر در نرم افزار نقاشی باز می شود. توجه داشته باشید که پس از شروع نرم افزار می توانید فیل مورد نظر را نیز باز کنید.
سپس برگه Home را انتخاب کرده و گزینه Resize را کلیک کنید. پنجره ای باز می شود که به شما امکان می دهد هم در درصد و هم در پیکسل تغییر اندازه دهید. برای انتخاب بهتر ابعاد گزینه pixel را انتخاب کنید.
اکنون ابعاد مورد نظر را به پیکسل انتخاب کرده و پس از تأیید و تغییر اندازه عکس ، آن را ذخیره کنید.
با استفاده از نرم افزار فتوشاپ اندازه عکس را کاهش دهید

یکی دیگر از نرم افزارهای ویرایش تصویر که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، Adobe Photoshop است. در این نرم افزار قادر خواهید بود کیفیت و اندازه تصاویر را با جزئیات تعیین کنید. به طور کلی ، بیشتر پرونده های گرافیکی که با آنها سرو کار داریم در قالب JPG ، GIF ، PNG هستند.
برای پرونده های دارای پسوند PNG و GIF ، می توان با تغییر اندازه تصویر ، اندازه را تا حد ممکن کاهش داد. برای این کار در فتوشاپ ابتدا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کرده و سپس از طریق منوی Image تصویر مورد نظر را در آن باز کرده و سپس اندازه تصویر را تغییر دهید. ابعاد تصویر همچنین می توانید از Alt + Ctrl + I برای تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ استفاده کنید.
پس از تغییر اندازه ، مانند نرم افزار نقاشی ، تصویر مورد نظر را در اندازه کم شده ذخیره یا ذخیره می کنیم.
اگر تصویری که می خواهیم پسوند JPG داشته باشد. علاوه بر تغییر اندازه ، کیفیت آن را نیز می توان تعیین کرد. برای این کار پس از تغییر اندازه در اندازه دلخواه ، گزینه Save for web را از فهرست File انتخاب کنید. در پنجره ای که در سمت راست باز می شود ، می توانید قالب تصویر را انتخاب کنید ، در اینجا ما JPEG را انتخاب می کنیم. در پایین گزینه ای به نام Quality وجود دارد که کیفیت تصویر نهایی را در انتها تعیین می کند و می توان عددی بین 1 تا 100 را به آن اختصاص داد. عدد 100 حداکثر حجم مجاز تصویر را نشان می دهد. همچنین می توانید پارامترهای مختلف را تغییر دهید تا نتیجه نهایی را در پنجره کناری و اندازه نهایی پرونده را در پایین و سمت چپ همان پنجره مشاهده کنید.

چگونه می توان اندازه عکس را کاهش داد

توجه: می توانید تمام فرمت های تصویر PNG ، BMP ، GIF ، TIFF و ... را ذخیره کنید. به عنوان JPG با این روش و کنترل کیفیت و در نتیجه حجم آن.
اندازه عکس را در Android کاهش دهید

اگر دوربین گوشی شما تصاویر را با حجم بسیار بالایی ذخیره می کند ، می توانید اندازه عکسبرداری آن را کاهش دهید. کاهش اندازه تصویر به طور کلی باعث افزایش سرعت ذخیره عکس ها ، کاهش اندازه تصویر ، کیفیت آن بهتر است. اما اگر می خواهید اندازه عکس های گرفته شده قبل را تغییر دهید ، می توانید از برنامه هایی مانند Photo Compress و Reduce Size Photo استفاده کنید. این برنامه ها رایگان هستند و می توانند از طریق Google Play بارگیری شوند.
اندازه تصویر Apple iOS را کاهش دهید

برای کاهش اندازه تصاویر و عکس ها در Apple iOS ، می توانید از برنامه هایی مانند Photo compress و Photo Shrinker استفاده کنید.
از سایت ها برای کاهش اندازه عکس ها استفاده کنید

همچنین ، چندین سایت آنلاین به شما امکان می دهد اندازه را کاهش دهید ، اندازه آن را تغییر دهید و همچنین جلوه های مختلف را بر روی عکس اعمال کنید. برخی از این سایت ها عبارتند از:
www.picresize.com
resizeimage.net
یک ترفند آسان برای کاهش اندازه عکس

در پایان ، ما یک ترفند بسیار ساده برای کاهش اندازه عکس را ذکر خواهیم کرد. بسیاری از برنامه های پیام رسان میزان تصاویر ارسال شده توسط کاربران را کاهش می دهد تا انتقال آنها آسان تر شود. بنابراین ، یک راه حل بسیار ساده برای کاهش حجم تصاویر ، ارسال آنها از طریق این رسانه ها مانند WhatsApp و Telegram است. برای این کار ، تصاویری را که می خواهید با واتس اپ کاهش دهید به حساب خود ارسال کنید (در WhatsApp و Telegram همچنین می توانید برای خود پیام ارسال کنید) یا دیگران و سپس دوباره بارگیری کنید.

نازنین بازدید : 137 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

چگونه گریه نوزاد را قطع کنیم؟، وقتی کودک شما گریه می‌کند، به شما اطلاع می‌دهد که مشکلی وجود دارد و به کمک شما نیاز دارند.

اما وقتی بعد از نیمه‌شب است و شما ساعت‌ها با یک کودک در حال گریه از بیدار مانده‌اید، مهم نیست که علت چیست. شما فقط می‌خواهید کوچولوی خود را آرام کنید.

قرار نیست همه چیز برای همه نوزادان دائماً کارساز باشد، اما ممکن است با این روش ها کمی تسکین پیدا کنید.

چگونه گریه کودکمان را قطع کنیم ؟

چگونه گریه نوزاد را قطع کنیم ؟
تأثیر صدای اطراف روی نوزادان
همان‌طور که صداهای بلند می‌تواند نوزاد شما را به گریه بیندازد، صداهای تسکین‌دهنده نیز ممکن است باعث آرامش او شود. در رحم، آنها به شنیدن ضربان قلب عادت کردند. صداهای مختلف پس‌زمینه را امتحان کنید، مانند ضربان قلب ضبط شده، دوش یا لوازم‌خانگی مانند ماشین ظرف‌شویی یا ماشین لباسشویی. اگر به نظر می‌رسد صدا واقعاً روی نوزاد شما تأثیر دارد، آن را ضبط کنید تا در هنگام ناراحتی کودک بتوانید آن را پخش کنید.

نوزادان همچنین به صداهای آشنا واکنش نشان می‌دهند. هنگامی‌که نوزادتان را در آغوش می‌گیرید، لالایی ملایم بخوانید و یا آرام‌آرام با صدای خیلی نرم با او صحبت کنید.

چگونه گریه نوزاد را قطع کنیم ؟
حرکت ملایم و تلو تلو دادن نوزاد
آیا نوزاد شما بعد از اینکه او را بغل کردید و کمی این‌ور و آن ور گشت زدید، دیگر گریه نمی‌کند؟ در این صورت، می‌دانید که حرکت آرام و قدم‌زدن آرام می‌تواند تسکین‌دهنده باشد.

بسیاری از نوزادان در حال گریه راحتی را در حرکات صاف و موزون، مانند تکان خوردن روی صندلی تلوتلو یا چرخش آن‌ها پیدا می‌کنند. یا حتی می‌توانید این مورد را با پیاده‌روی در کالسکه یا اتومبیل سواری امتحان کنید – فقط مطمئن شوید که آنها با خیال راحت روی صندلی عقب خودرو با رعایت نکات ایمنی برای نوزادان بر روی صندلی مخصوص خود نشسته است.

همچنین بخوانید :  کرونوتایپ چیست ؟ و چه ارتباطی با سلامتی دارد؟
انواع مختلف حرکت را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی نوزاد شما را بیشتر آرام می‌کند. آنها را در بالای یک وسیله ارتعاشی مانند ماشین ظرف‌شویی یا خشک‌کن قرار ندهید، زیرا ممکن است سقوط کند.

چگونه گریه نوزاد را قطع کنیم ؟
به نوزادان بیشتر نزدیک شوید
نوزاد شما ممکن است وقتی احساس می‌کند مثل محیطی مانند رحم قرار گرفته است خیلی راحت آرام شود. آنها را در یک پتو ببندید، و به‌آرامی به‌صورت الگویی مانند ضربان قلب خیلی آرام به پشت او بزنید. با آنها در کنار پهلو دراز بکشید. حمام گرم نیز ممکن است کمک کند.

چگونه گریه نوزاد را قطع کنیم ؟
قانون 5 S برای آرام کردن نوزادان
متخصص اطفال، هاروی کارپ، توصیه می‌کند که از قانونی به نام 5 S که ترکیبی از تکنیک‌های سروصدا و حرکت آرام و موزون است برای راحتی نوزاد دلبند خود استفاده کنید. این روش ممکن است به ایجاد احساسی شبیه به‌قرار گرفتن در محیطی مانند محیط رحم مادر کمک کند.

قنداق کردن نوزادان
قراردادن نوزاد به پهلو برای آرام کردن درد معده او (ولی یادمان باشد که برای مدت طولانی این کار را نکنید و هرگز او را به پهلو و شکم نخوابانید و کاری کنید که همیشه به پشت دراز بکشد)
استفاده از صداهای آرام‌کننده مانند صدای shhhhhhh
استفاده از روش تلوتلو دادن کودک مثل قراردادن در تاب یا گهواره
فراهم کردن امکان مکیدن برای نوزاد و استفاده از شیر با دمای ملایم (دادن شیر یا پستانک برای مکیدن کودک که می‌تواند بسیار او را آرام کند)
مهم نیست که از چه تکنیکی امتحان کنید، به یاد داشته باشید که اگر خونسردی خود را حفظ کنید، کودک شما گریه را قطع می‌کند.

نازنین بازدید : 52 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

سرحالی اول صبح فواید بسیاری از نظر سلامتی جسمی و روانی دارد؛ بویژه آن‌که باعث می‌شود فعالیتی سازنده و موفق در زندگی خود داشته باشید.

گرچه ممکن است رسیدن به این وضعیت برای بسیاری افراد سخت باشد، در ادامه چند روش مفید به منظور کمک به زود بیدار شدن از خواب ارائه می‌شود:

چگونه مشکل دیر بیدار شدن را حل کنیم؟یکم: برای زود بیدار شدن برنامه‌ریزی کنید. اگر برنامه‌ای مثل شروع صنوف مکتب و دانشگاه و مانند این‌ها در پیش دارید حداقل یک هفته قبل از آن با تنظیم زنگ ساعت برای بیدار شدن و شروع به کار تمرین کنید.

دوم: هر روز زنگ ساعت را طوری جلوتر بکشید که نسبت به زمان قبلی حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر زنگ بزند. این کار به آسانی شما را قادر خواهد ساخت تا به تدریج و دشواری کمتر زمان‌بندی جدیدی برای بدنتان تعریف کنید.

کسانی که صبح ِ. زود بیدار می‌شوند و فعالیت روزانه را آغاز می‌کنند شادتر از کسانی اند که تا دیروقت بیدار می‌مانند.

سوم: اگر همچنان با مشکل بیدار شدن از طریق زنگ ساعت مواجه بودید، از دیگر اعضای خانواده برای بیدار شدن کمک بگیرید.

چهارم: تلاش کنید برنامه‌ی منظم و مداوم را برای اصلاح ِ. زمان بیدار شدن خود در پیش بگیرید که حتی در هنگام رخصتی‎ها یا روز‌های بیکاری هم آن را ادامه داده و متوقف نسازید. این کار باعث می‌شود توانایی و زمینه‌ی لازم برای زود بیدار شدن از خواب راحت‌تر فراهم شود و ادامه یابد.

پنجم: بر اساس این که به چه مقدار خواب برای استراحت و تجدید انرژی از دست رفته نیاز دارید (حدود ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه برای اغلب افراد بالغ لازم است)، ساعت خواب و بیداری خود را مشخص کنید و به محض این که زنگ ساعت به صدا درآمد بیدار و از تخت خارج شوید. این کار در روز‌های نخست سخت خواهد بود؛ بنابراین بهترین راهکار این است که بلافاصله از حالت خوابیده به حالت نشسته درآمده، از تخت خارج شده و در دقایق بعدی به انجام برخی حرکات و تمرین‌های ورزشی سبک بپردازید.

به یاد داشته باشید که برخی مطالعات نشان داده اند کسانی که صبح ِ. زود بیدار می‌شوند و فعالیت روزانه را آغاز می‌کنند شادتر از کسانی اند که تا دیروقت بیدار می‌مانند.

نازنین بازدید : 41 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

دانشمند جوان ایرانی، با تصدی بر کرسی استادی دانشگاه پرینستون- جایگاهی که پس از انیشتین در اختیار فرد دیگری قرار داده نشد- دنیا را با این سوال مواجه کرده است که آیا انیشتین بعدی، یک ایرانی خواهد بود؟

انیشتین دوم کیست؟

به گزارش ایران ناز نیما ارکانی حامد در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد و دارای کرسی استادی در دانشگاه پرینستون است. این کرسی از سال 1933 تا 1955 در انحصار آلبرت انیشتن بوده است.

پس از اعلام نظریه عملکرد جهان ارکانی، از او دعوت شده که در طرح تونل شتاب دهنده سوئیس (LHC) که با هزینه بالغ بر 5 میلیارد دلار ساخته شده، رهبری آزمایش ها را بر عهده داشته باشد. ایران ناز، تلاش نظریه ابر ریسمان که اخیرا اعلام شده، در این است که توضیح دهد ذرات، کوچکترین ماده تشکیل دهنده مواد نیستند بلکه حلقه های مرتعشی که ریسمان نامیده می شوند، کوچکترین بخش به حساب می آیند.

دکتر ارکانی با تکمیل این نظریه عقیده دارد که این ریسمان ها در 11 بعد در حال ارتعاش هستند که ما فقط 3 بعد از آن را می توانیم مشاهده کنیم، وجود بعد دیگری هم به نام بعد زمان به اثبات رسیده و تا به امروز در مورد 7 بعد دیگر توضیح کاملی ارائه نشده است.

دومین انیشتین , نابغه های جهان
ارکانی به همراه دو فیزیک دان دیگر به نام های دیموپلوس (Dimopoulos) و والی(Dvali) در مورد این ابعاد نظریه ای ارائه کرده اند که می گوید این ابعاد بزرگتر از آن چیزی هستند که تاکنون تصور می شود و از آن جایی که تنها نیروی گرانش بر آنها اثر می گذارد، قابل دیدن نیستند.

تئوری دکتر ارکانی که به همراه دو فیزیکدان دیگر معرفی شده به عنوان مدل ADD، (Arkani-Dvali-Dimopoulos) شناخته می شود. اکنون ارکانی و همکارانش امیدوارند بتوانند به کمک شتاب دهنده هاردن (LHC) مدل خود را اثبات کنند. اثبات این نظریه می تواند تحول بسیار بزرگی در فیزیک ذرات به وجود بیاورد.

داغ داغ


برهنه کردن دختر 32 ساله برای تفتیش توسط پلیس (عکس)

لخت شدن زنان مصری برای اعتراض (عکس)
علت ازدواج مجدد بهاره رهنما

عکس های غمگین عاشقانه و رمانتیک (2)

درخواست های رابطه جنسی در دوران دوستی

سوء استفاده و رابطه جنسی مونا با رییس شرکت

عکس های لو رفته و کمیاب اینستاگرام بازیگران

عکس جنجالی لورفته از زن و شوهر لخت در پارک (+18)

عکس طنز زنان لخت لب ساحل

دختر 17 ساله شیرازی زیباترین دختر جهان شد (+عکس)

نازنین بازدید : 46 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

31 مدل از متنوع ترین و جداب ترین لباس های مجلسی کوتاه دخترانه و زنانه با پارچه های کار شده و ساده و رنگ های بسیار زیبا و پر فروش بازار برای شما خانم های شیک پوش در نظر گرفته ایم. امیدواریم که این مطلب سوربان مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

لباس مجلسی ۲۰۲۱ دخترانه

نمونه ای از مدل های زیبای لباس کوتاه مجلسی با رنگ صورتی:

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی کوتاه دخترانه و زنانه

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

مدل های لباس مجلسی کوتاه 2021

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی شیک گیپور چین دار

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی شیک دخترانه و زنانه

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی شیک دخترانه و زنانه

نمونه ای از مدل های زیبای لباس کوتاه مجلسی با رنگ آبی :

 31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی شیک دخترانه و زنانه

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های لباس مجلسی شیک دخترانه و زنانه

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

لباس مجلسی کوتاه دخترانه با طرح گیپور به رنگ آبی

31 مدل لباس مجلسی کوتاه و جذاب 2021 (سری جدید)

جدیدترین مدل های شیک دخترانه و زنانه

 

نمونه ای از مدل های زیبای لباس کوتاه مجلسی با رنگ یاسی:

نازنین بازدید : 98 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

دانلود اسنپ چت از محبوبترین و جذابترین شبکه های اجتماعی حال حاضر در جهان با بیش از ۵۰۰میلیون بار دانلود در گوگل پلی جزو محبوبترین ها به شمار می رود. جالب است بدانید بسیاری از قابلیت های جالب که این روزها در مسنجرهایی نظیر تلگرام و یا واتساپ و اینستاگرام شاهد رونمایی آنها بودیم پیش از تمام آنها توسط اسنپ چت مطرح و پیاده سازی شدند. برای نمونه یکی از امکانات این روزهای مسنجرها ارسال عکس و پیام به صورت زمان دار می باشد که پیش از ارسال می توانید یک زمانی را تعیین کنید که مثلا پس از ۳۰ ثانیه آن تصویر از حافظه شخص مقابل که با وی چت میکنید پاک شود. حتی پست های زمان دار یا همان استوری در اینستاگرام در پیش از اینها در اسنپ چت رونمایی شده بود. این از جمله قابلیت هاییست که ابتدای کار توسط به صورت حرفه ای و مناسب بر روی آن کار گردید.

اسنپ چت

با دانلود اسنپ چت امکانات جالب فانتزی با تصاویری که از دوربین گوشی گرفته می شوند و شکلک ها و ایموجی های جالب اضافه است. ترکیب کردن اشیای واقعی با این ایموجی ها و استفاده از دوربین برای ساخت چنین حالات فانتزی از دیگر قابلیت های جدید Snapchat است و هم اکنون نیز دانلود آخرین نسخه اسنپ چت قابل دستیابی و استفاده است. از محبوبترین ویژگی اسنپ چت امکان ساخت ویدئوهای جذاب با استفاده از فیلترهای متنوعیست که در آن وجود دارد که البته با معرفی برنامه تیک تاک که این روزها به شدت مورد توجه قرار گرفته تحت الشعاع قرار گرفته است.

ویژگی های برنامه اسنپ چت Snapchat اندروید:

 • رابط کاربری ساده و کاربر پسند
 • افکت های جذاب و سرگرم کننده
 • قابلیت استوری و ویدیو زنده گذاشتن
 • امنیت بالای آن
 • امکان اضافه کردن متن و نقاشی به فایل های چند رسانه ای
 • ارسال زمان دار فایل برای مخاطبین و حذف از سرور پس از پایان زمان

اسنپ چت موفق به دریافت امتیاز عالی 4.7 از 5 در گوگل پلی  شده و بیش از یک میلیارد بار توسط کاربران سرتاسر جهان دانلود و نصب شده است. که ما در سایت نیوروید آخرین نسخه آپدیت اصلی از این مسنجر محبوب را برای شما کاربران عزیز قرار داده ایم

نازنین بازدید : 34 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

افزایش فالوور اینستاگرام
برای اینکه بتوانیم فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهیم باید اصول اصلی را یاد بگیریم.

شاید برخی از این اصول به نظر ساده و پیش پا افتاده باشد، اما به شدت در اعتبار پیج شما و افزایش فالوور موثر است.

از پروفایل تا تصاویر و ویدیوها گرفته تا هشتگ‌ها، روش‌های لایو و استوری و تبلیغات. همه این اصول را باید رعایت کنید تا بتوانید پیج‌ خود را به آهن‌ربای جذب فالوور تبدیل کنید.

راه‌اندازی و کسب درآمد از اینستاگرام یکی از مهارت‌های پولساز کسب‌وکار است.

در ادامه برای شما مخاطب عزیز سایت بهترین ایده یک دستورالعمل یا چک لیست آماده کردیم. و با جزییات هر کدام را با یک مثال توضیح می‌دهیم.

پس بیایید شروع کنیم. اول شما را ۷ اصل مهم افزایش فالوور اینستاگرام آشنا می‌کنیم.

 

۷ اصل مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

۱- یک پروفایل عالی طراحی کنید.

۲- عکاسی کنید و بهترین ویرایش را انجام دهید.

۳- روی صنایع دستی به یاد ماندنی برند خود را زیر نویس کنید.

۴- از hashtags مربوط به کمبودها و مخاطبان خود استفاده کنید.

۵- مشارکت با سایر کاربران

۶- استوری و live را در اینستاگرام منتشر کنید

۷- کمپین های تبلیغاتی با حساب های مشابه انجام دهید.

 

 

حتما می‌دانید که اینستاگرام یک کانال رو به رشد است که افراد و شرکت ها به طور یکسان برند خود را گسترش می دهند.

به ویژه برای کسب و کارها، روشی برای انعطاف پذیری نام تجاری شماست، استخدام کارمندان آینده، نمایش محصول و فرهنگ شرکت شما، لذت بردن مشتریان، و ایجاد کسب و کار جدید.

 

کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام
اما اینجا یک قرارداد است: به جز مشهور بودن شما، واقعاً سخت است که بدون هیچ کار سختی در اینستاگرام به دنبال یک پیروزی بزرگ بگردیم.

به طور متوسط برای شخص یا کسب و کار، رشد روز افزون نیاز به زمان و توجه روزانه و مداوم دارد.

خوشبختانه، چندین راه وجود دارد که می‎توانید برای کسب درآمد اینترنتی و افزایش فالوور اینستاگرام حداقل به اندازه ۱۰۰۰ نفربرای حساب کاربری شخصی یا حرفه ای خود در اینستاگرام انجام دهید.

همه چیز درباره این است که بدانید زمان و تلاش خود را کجا سرمایه گذاری کنید.

با سفارشی کردن پروفایل خود، انتخاب مطالب عالی، نوشتن کپی هوشمندانه، استفاده از هشتگ hashtag، و کار با نفوذ کنندگان و طرفداران برای تشویق تعامل.

بیایید ببینیم برای افزایش فالوور اینستاگرام باید از کجا شروع کنیم. و ۱۰۰۰ فالوور اول را چطور جذب کنیم.

از ایجاد یک پروفایل اینستاگرام که فالوور زیاد جذب کند گرفته تا استفاده از رقابت برای درست ماندن در نام تجاری خود.

حالا برویم سراغ دستور العمل اصلی که چطور فالوورهای بیشتری را در اینستاگرام بدست آوریم؟

 

 

چک لیست افزایش فالوور اینستاگرام
۱- پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید

۲- یک تولید کننده محتوا تعیین کنید

۳- بر روی مهارت عکاسی و ویرایش تمرکز کنید

۴- شروع به پست گذاشتن کنید

۵- برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید.

 

۶- لذت بخش بنویسید. caption کپشن های ارزشمند بنویسید

۷- از hashtag هشتگ‌های مربوطه استفاده کنید

۸- با کاربران دیگر تعامل داشته باشید، از جمله با فالوور های خود

۹- با کاربرانی که شبیه به شما هستند تبلیغ متقابل داشته باشید

۱۰- برای افزایش فالوور اینستاگرام مسابقه برگزار کنید

 

۱۱- به اشتراک گذاری استوری و  ویدئوی live

۱۲- پروفایل خود را برای پیدا کردن و دنبال کردن آسان کنید

۱۳- متفاوت باشید

۱۴- با عکس حرف بزنید!

۱۵- خلاصه گویی!

 

۱۶- فالوور پران نباشید!

۱۷- به امید follow back نباشید!

۱۸- از تگ کردن های غیر ضروری پرهیز کنید!

۱۹- بگذارید دیگران درباره شما بگویند!

۲۰- پشت صحنه باز باشید!

 

۲۱- سلفی گرای معتاد نشوید!

۲۲- جملات قشنگ و زیبا به صورت عکس بگذارید

۲۳- مطالب خنده دار بگذارید

۲۴-  قدرت ویدئو های ۱۵ ثانیه ای!

۲۵- از Hyperlapse ها استفاده کنید

 

۲۶- پنجشنبه ها مهم است.

۲۷- قدرت Hashtag ها را فراموش نکنید

 

آماده هستید شروع کنیم؟

 

۱ – پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید
برای افزایش فالوور اینستاگرام، قبل از هر کاری، پروفایل اینستاگرام خود را سفارشی سازی کنید. به فالوورهای بالقوه خود بگوئید که چه کسی هستید. و دلیلی به آنها بدهید تا شما را دنبال کنند. چطور؟ از اینجا شروع کنید که به آنها اطمینان دهید که نام کاربری شما قابل تشخیص و قابل جستجو است. مانند نام کسب و کار شما.

اگر نام کسب و کار شما قبلاً گرفته شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان بخش اول نام کاربری خود حفظ کنید تا وقتی که مردم به دنبال کسب و کار شما هستند بیشتر به شما نزدیک شوند.

 

توجه: مطمئن شوید که نام کسب و کار خود را به طور کامل به فیلد نام در بخش گزینه ها اضافه کنید.

دکمه های دندانه دار در ios  و سه نقطه در اندروید. این زیر تصویر پروفایل شما و زیر  username شما در جستجو ظاهر خواهد شد. بعد مطمئن شوید که پروفایل شما عمومی است.

برای ایجاد نمایه عمومی، اینستاگرام را باز کنید، گزینه ها (Options) را باز کنید، و مطمئن شوید که حساب خصوصی (Private Account) خاموش است.

 

برای افزایش فالوور اینستاگرام یک تصویر پروفایل انتخاب کنید که برند شما در سایر شبکه های اجتماعی نیز باشد مانند لوگوی شرکت خود.

سپس قسمت bio  یا توضیحات مربوط به خود را با اطلاعات مفید و لذت بخش و علمی و آموزنده درباره برند خود پر کنید.

اطلاعاتی مانند این اجازه می دهد تا مردم درباره شما بیشتر بدانند و دلیلی به آنها می دهید که شما را دنبال کنند.

این اطلاعات شامل این می‌شود که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. و اشاره به شخصیت را نیز اضافه کنید.

در اینجا چند نمونه برای الهام بخشی وجود دارد:

@WeWork: “Make a life, not just a living.”
@Oreo: “See the world through our OREO Wonderfilled lens.”
@CalifiaFarms: “Crafting, concocting and cold-brewing up a delicious, plant-based future.”
@Staples: “We make it easy to #MakeMoreHappen”
سپس، یک لینک به bio  خود اضافه کنید تا  اگر مردم  می خواهند به وب سایت شما بروند بتوانند به راحتی به طور مستقیم از اینستاگرام به وب سایت بروند. فضای اختصاص داده شده برای URL  ها خیلی با ارزش است. زیرا این تنها مکان در اینستاگرام است که می توانید یک لینک قابل کلیک جایگذاری کنید، پس از آن عاقلانه استفاده کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام توصیه می‌کنیم که لینک را کوتاه کنید تا بیشتر قابل کلیک باشد. می توانید از سایت Bitly برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید.

 

در نهایت، اعلان ها (notifications) را فعال کنید به این ترتیب وقتی مردم عکس های شما را به اشتراک می گذارند یا برای آنها کامنت می گذارند را می توانید ببینید. این به شما اجازه خواهد داد که سریع تر با آنها ارتباط برقرار کنید.

مثل بسیاری از شرکت ها در توییتر. برای فعال کردن اعلان ها، به گزینه ها(Options) بروید و سپس تنظیمات اعلان ها را انتخاب کنید (Push Notification Settings.) و همه (From Everyone) را برای هر دسته ای انتخاب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام ما توصیه نمی کنیم که حساب اینستاگرام خود را به توییتر و فیس بوک لینک دهید. پس پست های اینستاگرام شما به طور خودکار در حساب های دیگر منتشر می شوند. انواع پست ها متفاوت است.

 

 

۲ – یک تولید کننده محتوا تعیین کنید
فقط یک یا دو نفر حساب کاربری اینستاگرام شما را مدیریت کنند. در صورت امکان، شخصی را انتخاب کنید که تجربه استفاده از حساب اینستاگرام شخصی را داشته باشد. و مطمئن شوید که همه ویژگی های مفید اینستاگرام را ارائه می دهد.

 

اگر برای یک سازمان بزرگ کار می کنید، ممکن است اشخاص زیادی را پیدا کنید که می خواهند درباره چیزهایی که پست شده است بگویند. این زمانی است که یک درخواست سازمان یافته یا دستورالعمل مستند در دست است.

این اسناد باید به مردم اطلاع دهد که چگونه پستی را در حساب اینستاگرام شما درخواست کنند، وقتی که می خواهند روی پست ارزش گذاری کنند و چرا باید این کار را انجام دهند.

 

 

۳ – مهارت عکاسی و ویرایش عکس
برای افزایش فالوور اینستاگرام، کیفیت پست مهم است. خیلی زیاد. فالوورهای توییتر ممکن است چند توییت بد را ببخشند، اما یک عکس بد در اینستاگرام خیلی چیز بدی است و قابل قبول نیست.

این به این معنی نیست که حتماً باید دوره های عکاسی را بگذرانید تا عکس های اینستاگرام خوبی داشته باشید. و به این معنی نیست که هفته ها قبل از شروع کار باید تمرین سخت داشته باشید. اما باید با نکات اساسی عکاسی و برنامه های ویرایش عکس  آشنا باشید.

 

 

مهارت های عکاسی یاد بگیرید
از آنجائیکه اینستاگرام یک برنامه موبایل است، احتمالاً بیشتر عکس‌هایی که پست می گذارید با تلفن همراه خود گرفته اید. فقط اینطور نیست، اما انتظار می رود که اینطور باشد.

در حالی که برخی از برند ها از عکس های حرفه ای برای عکس اینستاگرام خود استفاده می کنند، اکثراً از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. و به هر حال اینستاگرام به معنی واقعی کلمه همین لقب را دارد.

 

اینجا نکات برجسته و مهمی وجود دارد:

در یک زمان روی یک موضوع تمرکز کنید.

فضای منفی را در آغوش بگیرید.

دیدگاه های جالب را پیدا کنید.

تقارن را جستجو کنید.

جزئیات کوچک را ضبط کنید.

فالوور های خود را خوشحال کنید.

 

 

مهارت های ویرایش عکس
اینستاگرام برخی قابلیت های ویرایش اولیه عکس را دارد، اما اغلب اوقات آنها برای ایجاد یک تصویر واقعاً عالی نیستند. بسیاری از عکس  ها  را قبل از اینکه برای بار اول در اینستاگرام باز کنید باید با یک یا دو برنامه ویرایش عکس باز کنید و آنها را ویرایش کنید.

 

 

 

 

۴ – شروع به پست گذاشتن
وقتی که پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کردید، کسی را داشته باشید که آنها را اداره کند. و چیزهایی را یا دو چیز را درباره عکاسی و ویرایش عکس بدانید، الان زمان شروع پست گذاشتن است.

ایده خوبی است که تعداد زیادی پست های عالی داشته باشید، شاید ۱۵ عدد یا بیشتر، تا قبل از اینکه شروع کنید که واقعاً مردم را جذب کنید.

برای افزایش فالوور اینستاگرام، وقتی مردم پروفایل شما را می بینند، بهتر است تعداد زیادی از عکس های شما را  ببینند که کل صفحه را پوشانده است.

 

به جای اینکه تعداد انگشت شماری ببینند، به این ترتیب آنها با خبر می شوند که به طور مرتب مطلب می‌نویسید.

برای شروع پست گذاشتن در اینستاگرام، ابتدا قالب های محتوایی رسانه های اجتماعی را دانلود کنید و شروع به برنامه ریزی پست های اینستاگرام خود کنید. با گذشت زمان، میخواهید که عکس ها را با تاریخی که دارند دسته بندی کنید و کنار هم بگذارید، مانند آخر هفته یا وقتی که به تعطیلات می روید.

وقتی برای برنامه های پست گذاشتن شروع به برنامه ریزی می کنید شخصیت های بازار هدف خود را در ذهن داشته باشید، می توانید به طور چشمگیر زمان و فرکانس پست گذاری خود را تغییر دهید.

مخصوصاً اگر مخاطبان خود را در منطقه زمانی متفاوت هدف قرار می دهید. می‌توانید از قالب های رایگان استفاده کنید.

برنامه خود را برای مخاطبان خاص خود که ممکن است زمان بر باشد و آزمودن نیاز داشته باشد بهینه سازی کنید.

طبق تحقیقاتی که داشته‌ایم بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام دوشنبه و پنج‌شنبه است. اگر در فکر افزایش فالوور اینستاگرام هستید، در هر ساعتی به جز زمان ۳ تا ۴ بعد از ظهر پست بگذارید.

منطقه ای را در نظر بگیرید که بازار هدف شما را تشکیل می دهند. و نتایج را با هم ترکیب کنید تا به نتیجه نهایی برسید. برای مخاطبان خارج از کشور فقط جاهایی را در نظر بگیرید که مخاطبان شما در آن منطقه حضور دارند و استفاده می کنند.

با این حال، به این دلیل که اینستاگرام عمدتاً برنامه ای است که روی دستگاههای موبایل استفاده می شود، کاربران تمایل دارند که در هر زمانی استفاده کنند.

اگر چه بسیاری از کاربران در طول روزهای کاری در ساعاتی که کار نمی‌کنند، با محتواهای اینستاگرام مشغول هستند.

برخی از کسب و کارها با پست گذاشتن در ساعات ۰۲:۰۰ صبح یا ۰۵:۰۰ بعد از ظهر و در روزهای چهارشنبه ۰۷:۰۰ بعد از ظهر موفق هستند. شما هم بررسی کنید ببینید چه ساعتی برای مخاطبان شما مناسب است.

 

 

۵ – برخی از مطالب خود را سازماندهی کنید
اگر چه بهترین گزینه این است که فقط یک نفر یا دو نفر حساب شما را اداره کنند. یک یا دو نفر نمی توانند در هر جایی یک عکس را بگیرند. گستره زیادی از مطالب وجود دارد که می خواهید در اینستاگرام خود پست بگذارید. یک نفر قادر نخواهد بود همه چیز را پیگیری کند.

یک راه حل: سیستمی را ایجاد کنید که بتوانید عکس ها و محتواهای اعضای تیم خود را سازماندهی کنید. چند راه برای انجام این کار وجود دارد. یکی از راه ها ایجاد یک آدرس ایمیل خاص برای کارمندان است تا عکس ها، ویدئو های کوتاه،memes و hyperlapses و چیزهای دیگر خود را ارسال کنند.

فقط مردم را تشویق کنید تا خطوط موضوعی خود را در ایمیل ها قرار دهند طوری که بتوانید از طریق عکس های ارسال شده  راحت تر آنها را مرتب کنید. در حالی که به نظر نمی رسد این راحت ترین راه برای سازماندهی عکس ها باشد، این در واقع ساده ترین کار برای افرادی است که برای شما عکس ارسال می کنند.

می‌توانید ارسال محتوا را برای آنها آسان تر کنید، بدین ترتیب محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد.

اگر تیم شما حساب  Box  یا  Dropbox برای به اشتراک گذاری داشته باشند، همچنین می توانید یک پوشه مشترک ایجاد کنید که مردم بتوانند به طور خودکار عکس ها و ویدئوهای خود را در آنجا بگذارند. این کار باعث می شود تا گام های بیشتری را در جهت ارسال محتوا بردارید، و نه اینکه هر کسی که برنامه داشت از تلفن خود آنها را دانلود کند.

 

 

۶ – لذتبخش بنویسید
کپشن‌های ارزشمند به اشتراک بگذارید.

عکس ها و ویدئوها ممکن است مهم ترین بخش پست های اینستاگرام شما باشند. اما caption کپشن‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شما هستند. آنها بخش مهمی از  پست شما هستند مثل بستنی روی کیک.

اگر به طور مستمر caption کپشن‌های عالی بنویسید می توانید بخش انسانی برند خود را شگفت انگیز کنید، فالوورهای زیادی را جذب کنید.  محتوای خود را قابل اشتراک گذاری کنید. در نتیجه به شما اجازه می دهد که بیشتردر معرض دید قرار بگیرید.

کپشن‌های خود را با نام افراد مشهور یا برندها ترکیب کنید. این یک راه عالی برای ارتباط و احساس نزدیکی با نام تجاری فالوورها و یکی از راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام شماست.

راه دیگر برای افزایش قابلیت اشتراک گذاری caption شما، تشویق فالوورها برای اینکه سئوال بپرسند یا تماس تلفنی در caption عکس شما داشته باشند، می باشد. برای مثال، ممکن است بگوئید،” اگر این مطلب جالب بود دو بار ضربه بزنید (double-tap)”  ” یا داستان خود را در کامنت به اشتراک بگذارید”.

 

 

۷ – هشتگ‌های مرتبط
یکی از بهترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده درست از هشتگ‌هاست. در اینستاگرام، یک hashtag با مکالمات کاربران مختلف ارتباط دارد که در حال حاضر به یک جریان واحد متصل نیست. اگر از hashtag های مربوطه استفاده کنید، پست های شما در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می گیرد تا اینکه مردم شما را دنبال کنند یا درباره برند شما اطلاع داشته باشند.

کلید استفاده از هشتگ ها به طور موثر این است که آنها را به صورت هوشمندانه و به ندرت استفاده کنید.

سعی کنید تعداد هشتگ های هر کپشن را به سه بخش محدود کنید. به طور مشابه، از hashtag هایی مانند این استفاده نکنید: “like for like” ، like #like4like or #like4likes . این تکنیک خیلی شلخته و کثیف است که عده ای از فالوورها شما را ترک خواهند کرد.

برای پیدا کردن هشتگ هایی که مخاطبان شما ممکن است استفاده کنند، کمی روی هشتگ های مربوطه روی صنعت و کمبودهایی که در آن صنعت هست،  تحقیق کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار تحقیق در خود برنامه اینستاگرام، تب “explore” به معنی کشف کردن است.

هنگامی که برای یک هشتگ جستجو می کنید، یک لیست از هشتگ های مرتبط در بالای صفحه شما نشان داده خواهد شد. برای مثال، وقتی من در اینستاگرام #دیجیتال_مارکتینگ را جستجو می کنم، هشتگ های مربوطه مانند #ترفندهای_دیجیتال_مارکتینگ  #اینترنت_مارکتینگ و … را هم به من نشان می‌دهد.

اگر فالوورهای کمی دارید، برای افزایش فالوور اینستاگرام حتما هشتگ های مناسب خود را ایجاد کنید. مانند نام شرکت یا یک شعار که برای بیشتر عکس های شما اضافه شود. این یک راه عالی برای ساختن برند شما روی پلت فرم و ساختن یک حضور منسجم است.

 

 

۸ – تعامل با کاربران دیگر و فالوورهای شما
اینستاگرام یک جامعه گسترده است. و یک راه عالی برای ورود به این جامعه پیدا کردن افرادی است که تصاویر مورد علاقه شما را ارسال می کنند.

حساب های آنها را دنبال کرده و با محتوای آنها ارتباط برقرار می کنید. این طبیعی‌ترین راه برای جلب توجه دیگران و افزایش فالوور اینستاگرام است.

از محتوای دیگران الهام می گیرید. اما کپی نکنید.

 

این دو چیز برای شماست:

اولاً، آنها وقتی اعلان دریافت می کنند که شما آنها را دنبال کنید، آنها ممکن است حساب شما را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما را دنبال کنند یا نه. (به همین دلیل مهم است که قبل از اینکه به دیگران دسترسی داشته باشید چند محتوای عالی ایجاد کنید.)

دوماً، این به این معنی است که شما پست های اخیر آنها را در feed خود می بینید. پس اگر شما انتخاب کنید می توانید پست های آنها را لایک کنید و با آنها وارد ارتباط شوید. همانطور که فالوور های خود را افزایش می‌دهید، فالوورهای خود را نگه دارید. و با پاسخ دادن به کامنت های آنها قدردانی خود را نشان دهید، و حتی آنها را دنبال کنید و با پست های آنها ارتباط برقرار کنید.

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

کمبود برخی مواد مغذی خاص می‌تواند در آینده به کاهش بینایی و ضعیف شدن چشم‌ها منجر شود.بهترین رژیم غذایی برای تقویت بینایی کودکان چیست؟  کودکان علاوه بر تغذیه باید هر روز چشم‌های خود را ورزش بدهند، برای مدت زمان طولانی جلوی کامپیوتر ننشینند و به صفحه آن چشم ندوزند، برای برطرف شدن خستگی چشم‌ها، مدتی آنها را بسته نگاه دارند.
 
همه این موارد به تقویت چشم‌ها کمک می‌کنند ولی از همه مهمتر مصرف مواد غذایی مفید در این رابطه است.
 
سبزیجات سبز و تقویت چشم
 
سبزیجات سبز مثل اسفناج، بروکلی، کاهو، کلم، همگی سرشار از ویتامین‌های C ,A و کلسیم هستند.
 
تمام این ویتامین‌ها برای تقویت بینایی بسیار مفیدند. اسفناج را به صورت ساندویچ به کودک خود بدهید یا اینکه داخل ماست بریزید.
 
با بروکلی و سایر سبزیجات می‌توانید سوپ‌های خوشمزه درست کنید. علاوه بر این، در انواع سالادها نیز می‌توانید از این سبزیجات استفاده کنید.
 
حتما هرچه زودتر این سبزیجات را به برنامه غذایی کودکتان اضافه کنید. توجه داشته باشید که زمان پخت این سبزی‌ها نباید زیاد شود چرا که بخشی از مواد مغذی خود را از دست می‌دهند.
 
 
سایر سبزیجات مفید برای چشم
 
سبزیجات دیگری نیز هستند که برای تقویت بینایی بسیار مفیدند، مثلا هویج چرا که حاوی بتا کاروتن است و برای شبکیه چشم خوب است و از چشم‌ها در برابر اشعه‌های زیانبار خورشید محافظت می‌کند.
 
از هویج در سالادها، پاستا، سوپ‌ها و به صورت آب‌پز و یا خام استفاده کنید.
 
هویج را می‌توانید به صورت پوره نیز مصرف کنید و در ساندویچ کودکتان قرار دهید.
 
 
ماهی و تقویت چشم
 

ماهی حاوی امگا 3 (اسیدهای چرب مفید) است که برای چشم‌های کودکان بسیار مفید است.
 
اسیدهای چرب امگا 3، باعث افزایش توانایی و قدرت مغز می‌شوند و به صورت مستقیم عضلات چشم را تقویت می‌کنند و بینایی را بهبود می‌بخشند.
 
بهتر است که از ماهی سالمون، تن و قزل‌آلا در برنامه غذایی کودکتان دست کم هفته‌ای دو بار استفاده شود.
 
اگر کودکتان به هیچ‌وجه ماهی نمی‌خورد، می‌توانید به او قرص امگا 3 بدهید که نتیجه مشابه دارد.
 
آجیل‌ها و تقویت چشم
 

بادام، گردو، پسته، فندق و... همگی حاوی اسیدهای چرب امگا3 هستند. البته نه به اندازه ماهی اما نسبت به سایر مواد غذایی، امگا 3 بیشتری دارند.
 
علاوه بر آن، آجیل‌ها حاوی ویتامین E نیز هستند. ویتامین E و امگا 3 هر دو باعث تقویت بینایی می‌شوند و از خشکی چشم و سایر بیماری‌های چشم در آینده جلوگیری می‌کنند.
 
می‌توانید انواع آجیل‌ را با هم ترکیب کنید و هر روز یک مشت به کودکتان بدهید.
 
 
زرده تخم‌مرغ و تقویت چشم
 
زرده تخم‌مرغ حاوی لوتئین است البته برای آنکه خواص آن حفظ شود، زرده تخم‌مرغ را نباید زیاد بپزید. بهتر است که از تخم‌مرغ‌های ارگانیک استفاده کنید.
 
تخم‌مرغ‌های ارگانیک (رسمی) حاوی مواد مغذی بیشتری هستند.
 
اگر بتوانید مقداری روغن مثل روغن زیتون، روغن نارگیل و یا حتی کره به زرده تخم‌مرغ اضافه کنید، میزان جذب آن بالاتر می‌رود.
 
 
پرتقال و تقویت چشم
 
زرده تخم‌مرغ و پرتقال هر دو حاوی لوتئین و زگسانتین می‌باشند که هردو باعث تقویت چشم می‌شوند.
 
آب پرتقال و یا گریپ‌فروت حاوی ویتامین C بالایی هستند که سیستم دفاعی را نیز تقویت می‌کنند و خطر به وجود آمدن آب مروارید را به حداقل می‌رسانند
 
هر روز 124 میلی‌گرم ویتامین C به فرزندتان بدهید تا نیاز روزانه بدن او را برطرف کنید.

نازنین بازدید : 51 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

انواع وارونگی دما

وارونگی دما به روش های مختلفی رخ می دهد که چهار نوع وارونگی دما هستند:

وارونگی دمای تابش

وارونگی تلاطم

وارونگی براندازی

وارونگی جلو

وارونگی که امروزه باعث آلودگی بیشتر مناطق کشور می شود وارونگی تابش است.

 

وارونگی تابش

وارونگی دما ، وارونگی دما چیست

وارونگی تابش می تواند باعث وارونگی سطح شود

 

وارونگی تابش می تواند باعث وارونگی سطح شود. در شب ، به دلیل تشعشع ، سطح زمین خنک می شود و اگر روند خنک سازی برای مدت طولانی ادامه یابد ، هوای نزدیک به سطح زمین سردتر از جو بالایی خواهد بود.

 

در چنین شرایطی ، وارونگی دما نزدیک به زمین گسترش می یابد و در نتیجه در هوای ساکت و یا هنگامی که باد بسیار ضعیف است و تابش از زمین کاهش می یابد ، روند خنک سازی تا ارتفاع نسبتاً کمی گسترش می یابد و وارونگی کم عمقی ایجاد می کند. .. با این حال ، گاهی اوقات ، درجه حرارت سطح زمین نیز کاهش می یابد و وارونگی کم عمق سطح زمین کاملاً واضح است ، در این حالت آنرا وارونگی قوی می نامند.

 

برای وقوع وارونگی شرایط لازم است:

هوا آرام و بدون باد است ، زیرا باد و تلاطم در هوا باعث می شود دمای هوا در سطوح مختلف مخلوط شود و از تشکیل وارونگی دما جلوگیری کند.

 

ص هوای صاف و بدون ابر نیز در چنین شرایط آب و هوایی شرایط بهتری را فراهم می کند ، زیرا وجود پوششی ابر در آسمان باعث جذب اشعه مادون قرمز از زمین و بازتاب آن به زمین و گرم شدن هوای زیر می شود. شد. در نتیجه ، در هوای ابری وارونگی دما احتمال کمتری دارد.

 

شب طولانی. در طول شب های طولانی ، زمین زمان کافی برای انعکاس انرژی جذب شده در طول روز را خواهد داشت و زمان انتقال گرما به لایه های بالاتر وجود دارد ، بنابراین هر چه شب طولانی تر باشد ، ضخامت لایه وارونگی نیز بیشتر خواهد بود.

 

با توجه به شرایط ذکر شده ، واضح است که شب های زمستان ، به ویژه هنگامی که توده های هوای پایدار در یک منطقه مشخص زندگی می کنند ، بیش از هر زمان دیگری شرایط وارونگی تابش را ایجاد می کنند. این نوع وارونگی با طلوع آفتاب به تدریج از بین می رود.

 

با غلبه بر وارونگی دما در زمین ، به ویژه در مناطق بزرگ شهری و صنعتی ، آلودگی ناشی از منابع آلاینده مانند اتومبیل ، کارخانه ، بخاری خانگی و غیره. به دلیل شدت هوای سرد و عدم تمایل این هوا برای صعود ، انبساط و ترکیب آن با هوای فوقانی سطح زمین متراکم شده و باعث افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استنشاق شده توسط انسان می شود و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

وارونگی تلاطم

انواع وارونگی دما ، عوامل ایجاد آلودگی هوا

تلاطم به معنای ایجاد تلاطم و تلاطم های کوچک در هوا است

وارونگی دما چیست؟

تلاطم به معنای ایجاد تلاطم های کوچک در هوا است که به دو شکل حرارتی و مکانیکی رخ می دهد که دو تأثیر کاملاً مخالف بر وارونگی دما دارد. نوع اول در طول روز هنگام طلوع آفتاب اتفاق می افتد و منجر به از بین رفتن وارونگی دما می شود و نوع دوم در نتیجه وزش باد روی سطوح ناهموار مانند برجستگی ها و ساختمان های بلند شهری رخ می دهد.

 

این فرایند باعث چرخش های کوچک هوا در پیچ و خم ساختمانها یا بین بی نظمی های کوچک می شود و در نتیجه قسمت پایین هوا از سطوح بالایی آن جدا می شود و این لایه هوا که در شب به دلیل تابش دمای خود را از دست نمی دهد ، در معرض هوا است. مخلوط نمی شود و مانند یک لایه معکوس مانند یک لایه سرد در زیر لایه های بالاتری گرمتر به نظر می رسد. این پدیده در شهرهای بزرگ با ساختمانهای بلند یا سطح طبیعی یا شهرهای واقع در تپه ها مشاهده می شود. تلاطم وارونگی تابش را بهبود می بخشد.

 

وارونگی غرق شدن

پیامدهای وارونگی دما ، آشنایی با وارونگی دما و پیامدهای آن

وارونگی غرق شدن با همرفت در سطوح بالا و واگرایی در سطوح پایین همراه است.

 

این نوع وارونگی با همرفت سطح بالا و واگرایی سطح هوای پایین همراه است. این نوع وارونگی به دو صورت اتفاق می افتد.

 

– وقتی جریان هوا به دور زمین حرکت می کند ، هوایی که از بالا به پایین فرو می رود جایگزین می شود. هوای نزولی هنگام نزدیک شدن به زمین در نتیجه فشرده شدن گرم می شود.

 

با وجود گرم شدن این هوا ، اگر دمای هوا در اوج هوای غرق شدن گرمتر از کف باشد ، با پدیده وارونگی دما روبرو خواهیم شد. این نوع وارونگی در مناطقی اتفاق می افتد که هوای فشار زیادی وجود دارد.

منبع:
تودی نیوز

نازنین بازدید : 37 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

همه ما مواقعی داریم که به نظر می رسد هیچ چیز خوب پیش نمی رود و اوضاع هرگز خوب پیش نمی رود. در چنین شرایطی ممکن است لبخند غیر ممکن ترین کار به نظر برسد ، اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولاً آن را انجام می دهند. لبخند برای شما از هر چیزی سخت تر است ، باید بدانید که لبخند حتی در شرایط دشوار برای شما بسیار مفیدتر از چیزی است که فکر می کنید. ممکن است کلیشه ای باشد اما هرچه بیشتر لبخند بزنید احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

 

آشنایی با دلایل لبخند ، راهنمای لبخند

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود

 

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود. دارم سعی می کنم! همین حالا اگر همسایه خود را روی پله ها دیدید ، با لبخند به او سلام و احوالپرسی می کنید ، قول می دهم حداقل ۲۰٪ بهتر از قبل باشید. در این مقاله ما به شما ۱۰ دلیل علمی می دهیم که چرا باید بیشتر لبخند بزنید.

 

بیشتر بخوانید: طرح لبخند را با روش ترکیبی تغییر دهید

لبخند باعث خوشحالی شما می شود

همین حالا روی صورتت لبخند بزن ، می توانی! باور کنید دیگر لازم نیست کار دیگری انجام دهید ، فقط لبخند بزنید. خوشحالتر نیستی؟ می بینید که لبخند زدن وجود ندارد ، اما احساس خوشبختی هم نمی شود ، یعنی از نظر علمی امکان پذیر نیست. حالات صورت شما به طور مستقیم بر احساسات شما تأثیر می گذارد. اگر اخم خود را ادامه دهید احساس منفی خواهید کرد. اما اگر لبخند بزنید ، احساس خوشبختی خواهید کرد ، درست مثل آن!

 

لبخند باعث افزایش کارایی شما می شود

آیا می خواهید کارآمدتر و خلاق تر باشید؟ پس بیشتر لبخند بزن! طبق تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است ، هرچه شاد باشید ، تأثیرات بیشتری نیز خواهید داشت. منطقی به نظر می رسد ، درست است؟ اگر احساس بی حالی داشته باشید ، به هیچ وجه نمی خواهید چیزی را خلق کنید و انجام کار صحیح به نظر غیرممکن ترین کاری است که می توانید انجام دهید.

 

لبخند اضطراب شما را کاهش می دهد

اضطراب یک مشکل رایج است که میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. اما چون این یک مشکل ذهنی و نامرئی است ، دیگران نمی توانند آن را ببینند ، حتی فرد مضطرب هم نمی تواند آن را ببیند! اما احساس خوبی دارد. مشکل این است که گاهی دوستان بی خیال به ما می گویند: “نگران نباشید” ، “آرام باش”. این تقصیر آنها نیست ، آنها نمی توانند بفهمند درون ما چه می گذرد.

دلایل علمی برای لبخند زدن

اگرچه چنین توصیه هایی بی فایده است ، اما یک راه حل واقعاً ساده وجود دارد که اضطراب را کاهش می دهد: لبخند بزنید! دون؟ اگر نگران هستید ، سعی کنید لبخند بزنید ، موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهید و لبخند بزرگی بر لب خود بنشانید ، راه بروید و لبخند بزنید ، آشپزی کنید و لبخند بزنید ، … ببینید چه اتفاقی می افتد. قول می دهم به شما کمک کند.

 

لبخند شما باعث خوشحالی دیگران می شود

لوئی آرمسترانگ یک بار آواز خواند: وقتی لبخند می زنی ، تمام دنیا به تو لبخند می زنند …

 

بله ، درست است که لوئیز آرمسترانگ دانشمند نبود ، اما سخنان او مبنای علمی دارد. لبخند مسری دارد.

 

لبخند جذابیت شما را دوچندان می کند

احتمالاً برای شما اتفاق افتاده است ، وقتی به عکس افراد نگاه می کنید ، کسانی که دندانهایشان با لبخندی باز دیده می شود ، جذب می شوند. یا وقتی وارد یک فروشگاه بزرگ می شوید ، به سراغ فروشنده ای می روید که به شما لبخند می زند. با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید.

 

دلایل لبخند زدن ، بهترین دلیل لبخند زدن

با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید

منبع:

تاپ پرشین

نازنین بازدید : 39 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

به گزارش ایرنا ، از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ ، ۱۲ فضانورد از برنامه فضایی آپولو موفق به فرود روی ماه شدند.

 

در طی این مأموریت ها ، فضانوردان تجهیزات و ابزار مدرن را برای درک بهتر ماه طبیعی زمین با خود بردند. با این حال ، این افراد برخی از وسایل شخصی را نیز با خود به ماه بردند که برخی از آنها در ماه باقی ماندند.

 

در این گزارش ۹ شی جالب که به ماه برده شده اند ذکر شده است:

 

عکس خانوادگی چارلز دوک

عکس خانوادگی چارلز دوک یکی از جالب ترین اشیایی است که توسط فضانوردان روی ماه گرفته شده است. این عکس خانوادگی چارلز دوک ، همسرش دروتی و دو پسرش را نشان می دهد. چارلز ماس دوک خلبان پرواز آپولو ۱۶ بود که در سال ۱۹۷۲ روی ماه فرود آمد.

 

گل سینه

از دیگر اجسام عجیب و غریب که به ماه منتقل شده اند می توان به تعدادی سنجاق اشاره کرد که فضانوردان در جریان ماموریت آپولو ۱۱ به سطح زمین آورده اند. یکی از چشمگیرترین این سنجاق ها یک سنجاق طلا به شکل شاخه درخت زیتون است که توسط خدمه آپولو ۱۱ روی ماه پوشیده شده است

 

پاكت نامه

پاکت یک چیز عجیب دیگر است که به ماه برده شده است. پاکت نامه ها حاوی آدرس پستی و مهر فاقد اعتبار هستند. فضانوردان آپولو ۱۱ با خود ۲۱۴ پاکت به ماه حمل کردند.

 

لوازم جانبی هواپیما برادران رایت

احتمالاً اکثر مردم نیل آرمسترانگ را می شناسند. او اولین مردی بود که قدم به ماه گذاشت. آرمسترانگ اهل اوهایو بود. همان کشوری که برادران رایت در آن زندگی می کردند.

این فضانورد دو وسیله نقلیه شخصی را به ماه حمل می کرد ، یکی ۸ پارچه ۱۳ اینچی از بال بال سمت چپ هواپیمای رایت و دیگری قطعه چوب از پروانه چپ همان هواپیما. آرمسترانگ این دو را به زمین بازگرداند و اکنون می توان آنها را در یادبود ملی برادران رایت مشاهده کرد.

وسایل جا مانده در ماه توسط فضانوردان

پر از عقاب و چکش

پرها و چکش های عقاب دیگر اشیا عجیبی بودند که توسط دیوید اسکات ، فرمانده آپولو ۱۵ به ماه حمل شدند. او می خواست این فرضیه گالیله را ثابت کند که دو جسم سنگین و سبک تحت خلا و بی هوا با یک سرعت می افتند.

 

اسکات برای نشان دادن این موضوع یک پر عقاب و یک چکش بر روی سطح ماه برداشت و همزمان آنها را از ارتفاع انداخت. او متوجه شد كه پرها و چكشها همزمان به سطح ماه می رسند.

 

نشان دانشگاه

مورد عجیب دیگری که به ماه برده شد ، نشان فارغ التحصیلی دانشگاه بود. دیوید اسکات ، آلفرد واردن و جیمز اروین بخشی از خدمه آپولو ۱۵ بودند و در دانشگاه میشیگان حضور داشتند. این افراد نشان خود را به دانشگاه ماه بردند.

 

گدازه اورگان

یک مورد جالب دیگر که به ماه برده شد ، قطعه ای از گدازه از ایالت اورگان آمریکا است. گدازه توسط جیمز اروین به ماه منتقل شد.

 

توپ و چوب گلف

آلن شپارد به عنوان اولین آمریکایی که به فضا رفت شناخته می شود. او برای تفریح ​​دو توپ گلف و یک باشگاه گلف با خود برد.

منبع:

سفیر نیوز

نازنین بازدید : 36 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

کادو برای دوست دختر ۲۰ ساله چی بخرم بهتره
قطعا خریدن هدیه روز دختر یا کادوی تولد برای دختر می‌تواند او را خوشحال کند. اما خریدن کادو برای دختر حتما نیاز به مناسبت یا بهانه ندارد. از هر فرصتی می‌توانید برای خریدن بهترین کادو برای دوست، دختر یا خواهر خود استفاده کنید. خریدن هدیه برای دختر بدون دلیل و بهانه بهترین روش ابراز علاقه به اوست. اما اگر برای خریدن کادوی تولد دخترانه یا هدیه روز دختر دچار سردرگمی شده‌اید، ما به شما حق می‌دهیم. انتخاب هدیه برای دخترها همیشه کار سختی بوده است. با این حال نگران نباشید، ما فهرستی از انواع هدیه جذاب برای دختران آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم

گل
گل‌ها همیشه منعکس کننده حالات انسان‌ها هستند. از آنجایی که دخترها موجودات احساساتی هستند همیشه با دیدن گل‌های زیبا و معطر به وجد می‌آیند و حال و هوایشان عوض می‌شود.

پس با کادو دادن یک گلدان پر از گل‌های زیبا و معطر در روز تولدشان خوشحالشان کنید.

رز بنفش جاودان مکعبی
دستبند الهام بخش
این دستبند نه تنها برای مچ دست ظریف او مناسب است بلکه باعث تشویق او به جنگیدن در هنگام بروز مشکلات نیز می‌شود.

با این هدیه به او اطمینان می‌دهید که از حمایت بی قید و شرط شما برخوردار است و همچنین به او القا می‌کنید که به خودش اطمینان داشته باشد.

ساعت مچی
این یکی از گران‌ترین هدیه‌های تولد است که مطمئناً همه دخترخانم‌ها از آن خوششان می‌آید و تا سال‌های طولانی نیز برایشان ماندگار است. این هدیه علاوه بر جنبه زیبایی کاربردی نیز هست.

 عروسک‌های پشمالوی بزرگ
اکثر دختر خانم‌ها (نه همه) علاقه شدیدی به عروسک‌های پشمالو دارند. برای این دسته از دخترها هیچ هدیه گران قیمتی در جهان وجود ندارد که بتواند به اندازه این عروسک‌ها احساساتشان را تحریک کند. اگر دختری هم که شما می‌خواهید برایش کادوی تولد بخرید علاقه‌ مند به عروسک هست مطمئناً یک خرس یا هر عروسک پشمالوی بزرگ دیگر او را هیجان زده خواهد کرد.

 باکس شکلات
یک باکس پر از شکلات مسلماً با مزاج هر دختری سازگار است. بنابراین میشه گفت که این یک کادوی تولد مناسب و مقرون به‌صرفه برای همه دخترخانم‌ها است. اگر دختری که می خواهید این باکس را به او کادو بدهید تمایل چندانی به شکلات ندارد میتوانید از لواشک بجای شکلات در این باکس ها استفاده کنید

تجهیزات آرایشی
انتخاب رنگ و نوع لوازم آرایش شاید برای همه ساده نباشد، به همین دلیل ما یک انتخاب راحت‌تر برای دختران علاقه‌مند به آرایش پیشنهاد می‌کنیم؛هر دختری نیاز به تعریف و تمجید از ظاهر و چهره‌اش دارد. آرایش می‌تواند به زیبایی او اضافه کند و او را ظریف‌تر جلوه دهد. بنابراین لوازم آرایش هم یکی دیگر از هدایای مناسب برای تولد دخترهای جوان و نوجوان است.

گارد تلفن همراه
گارد تلفن هم از آن دسته کادوهایی است که برای همه دختران در همه سنین مناسب است.

نازنین بازدید : 41 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

فرش دستباف به عنوان کالای نمادین کشور ایران است تا جایی که وقتی نام فرش دستباف در سراسر دنیا به زبان می آید کشور ایران در ذهن ها تداعی می شود چرا که بهترین و زیباترین فرش ها در جهان فرش های دستباف ایرانی است .اما متاسفانه در سالهای اخیر فرش دست باف نسبت به گذشته کمتر خریداری می شود .

https://carpetm.ir/فرش-دستبافت/

در گذشته فرش دستباف حرف اول را میزد و به عنوان پس اندازی برای آینده محسوب می شد که با گذشت زمان و کهنه شدن به ارزش آن افزوده شده و گرانبهاتر می شد.امروزه به دلیل قیمت گران فرش دستباف و مقایسه قیمت آن با فرش ماشینی توان خرید این فرش از عهده بسیاری از افراد بر نمی آید .

اما خرید فرش دست باف به این خاطر که عمر طولانی دارد و با پا خوردن به قیمت آن افزوده می شود و شما می توانید آن را به عنوان پس اندازی برای آینده در نظر بگیرید بسیار به صرفه است .

همچنین با خرید این هنر ارزشمند نه تنها قدردان هنرو هنرمند تولید کننده آن هستیم بلکه به سلامت خود نیز کمک کرده ایم چون فرش دستبافت انرژی دهنده و ضدآلرژی است. در این بخش از دنیای مد نمناک شما را با خصوصیات فرش دست باف آشنا می کنیم.

فرش دستباف

فرش دستباف ایرانی از بهترین و زیباترین فرش ها
فرش دستباف نماد ملت ایران
فرش واژه ای عربی به معنای زمین است و در زبان فارسی به معنای مفاهیمی مانند گسترده شدن، زیرانداز و کفپوش است. تاریخچه بافت و تولید فرش در ایران به دوران صفویه (1736 1501 میلادی) برمی گردد. قرن 16 و 17، آغاز شکوفایی هنر «فرش»بافی در ایران است.

حدود یک سوم فرش دستباف کل دنیا در ایران بافته می شود و 30 درصد از بازار صادرات فرش دستباف در دنیا، در دست کشور ماست. فرش دستباف ایرانی در سه قالب اصلی ترنج، خشتی و افشان بافته می شود که لچک ترنج طرفدار زیادی نسبت به باقی طرح ها دارد و اکثر فرش های موجود در خانه های ایرانیان طرح ترنج است که در اطراف حاشیه هایی پهن و در وسط طرح های بیضی و دایره ای دارد و این طرح در فرش های دستباف، از معماری دوره اشکانیان الهام گیری شده است. اگر می خواهید فرش دستباف بخرید ، بهتر است قبل از این کار نکته هایی را که برای خرید یک فرش دستباف خوب لازم است، بدانید.

نازنین بازدید : 41 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

شاید شما مدت زمان زیادی را برای این صرف می کنید که از فعالیت های دوستانتان با خبر شوید. شاید دیگر مایل نیستید که اطلاعات خصوصی خود را در اختیار یک سایت اینترنتی بگذارید و یا شاید به این نتیجه رسیده اید که Myspace خیلی هم بد نبوده است. هر دلیلی که داشته باشید، فرقی ندارد. شما می توانید حساب کاربری فیس بوک خود را غیر فعال کنید. در اینجا می توانید راه این کار را یاد بگیرید.

https://safir-ac.ir/پاک-کردن-اکانت-فیس-بوک/

مرحله 1. شما باید یک حساب کاربری داشته باشد (حتما فکر می کنید، اینکه واضح است).

yektanet.com
مرحله 2. بالای صفحه فیس بوک خود، در گوشه راست یک فلش کوچک می بینید که نوک آن به سمت پایین نشان می دهد. روی آن فلش کلیک کنید.

مرحله 2. بالای صفحه فیس بوک خود، در گوشه راست یک فلش کوچک می بینید که نوک آن به سمت پایین نشان می دهد. روی آن فلش کلیک کنید.

.

yektanet-logo-sign
تبلیغ
راه اندازی سایت به ساده ترین شکل ممکن
راه اندازی سایت به ساده ترین شکل ممکن

مشاهده
مرحله 3. در فهرستی که باز می شود Settingsرا کلیک کنید.

مرحله 4. در سمت چپ به بخش Security بروید- دومین گزینه پس از General.

مرحله 4. در سمت چپ به بخش Security بروید- دومین گزینه پس از General.

.

در قسمت پایین، خط Deactivate Your Account را می بینید. هنگامی که در سمت راست edit link  را کلیک کنید، توصیه نامه ای با اطلاعاتی در خصوص غیر فعال کردن حساب کاربری برای شما باز می شود.

Deactivate your account را در خط پایین صفحه کلیک کنید.

Deactivate your account را در خط پایین صفحه کلیک کنید.

.

حتی برای یک لحظه هم نباید فکر کنید که فیس بوک به راحتی به شما اجازه می دهد که ترکش کنید.

مرحله 5. شما به صفحه ای هدایت می شود که در آن برای آخرین بار به شما التماس می شود که در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنید:

مرحله 5. شما به صفحه ای هدایت می شود که در آن برای آخرین بار به شما التماس می شود که در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنید:

آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب کاربری خود را غیر فعال کنید؟

غیر فعال کردن حساب کاربری، پروفایل شما را هم غیر فعال می کند و نام، عکس و تمام اطلاعاتی را که در فیس بوک به اشتراک گذاشته اید را پاک می کند. برخی از اطلاعات ممکن است برای دیگران قابل مشاهده باشد، مانند نام شما در فهرست اسامی دوستان یا پیام هایی که ارسال کرده اید.

.

سپس به شما لیست اسامی دوستانتان نشان داده می شود که دیگر نمی توانید با آنها صحبت کنید. فیس بوک اصرار دارد که آنها دلتنگ شما می شوند اگر شما بروید.

سپس به شما فهرستی نشان داده می شود تا دلیل ترک خود را اعلام کنید.

سپس به شما فهرستی نشان داده می شود تا دلیل ترک خود را اعلام کنید.

نکته مفید: اگر ادمینیستریتور یک صفحه در فیس بوک هستید، پس از غیر فعال سازی حساب کاربری، دسترسی به آن سایت را از دست می دهید و خود آن صفحه هم از کار خواهد افتاد، اگر شما تنها ادمین آن باشد.

نکته مفید: اگر ادمینیستریتور یک صفحه در فیس بوک هستید، پس از غیر فعال سازی حساب کاربری، دسترسی به آن سایت را از دست می دهید و خود آن صفحه هم از کار خواهد افتاد، اگر شما تنها ادمین آن باشد.

یک ابزار مفید که جدیدا به پروسه اصلی اضافه شده است، ویژگی فعال سازی مجدد خودکار است، یعنی اگر شما فقط به یک زمان استراحت نیاز دارید، یا اگر می خواهید برای یک روز وانمود کنید که دارای حساب کاربری فیس بوک نمی باشید، می توانید آنرا یک روز بعد یا هر زمان دیگری که می خواهید، با انتخاب وتنظیم زمان مد نظرتان به طور خودکار فعال کنید.

مرحله 6. دکمه Deactivate را فشار دهید

کار تمام شد و شما می توانید به زندگی جدیدتان سلام بگویید.

حالا اگر واقعا از آزادی دیجیتالی که به دست آورده اید لذت می برید، می توانید در دو مرحله حساب کاربری خود را دائما خاموش کنید.

مرحله 7. یک کپی از تمام اطلاعات خود دانلود کنید، فقط برای روز مبادا، اگر حس نوستالژیک به شما دست داد و خواستید عکس های قدیمی خودتان را دوباره ببینید. شما می توانید این کار را از طریق بخش تنظیمات منو صفحه اصلی خود انجام دهید

در پایین صفحه گزینه Download a copy of your Facebook data را انتخاب کنید

مرحله 7. یک کپی از تمام اطلاعات خود دانلود کنید، فقط برای روز مبادا، اگر حس نوستالژیک به شما دست داد و خواستید عکس های قدیمی خودتان را دوباره ببینید. شما می توانید این کار را از طریق بخش تنظیمات منو صفحه اصلی خود انجام دهید در پایین صفحه گزینه Download a copy of your Facebook data را انتخاب کنید

.

مرحله 8. آیا آماده اید؟ نفس عمیق بکشید.

به لینک پایین بروید و دکمه آبی رنگ، “Delete my account”، را فشار دهید

https://www.facebook.com/help/delete_account

مرحله 8. آیا آماده اید؟ نفس عمیق بکشید. به لینک پایین بروید و دکمه آبی رنگ، "Delete my account"، را فشار دهید

.

اگر دکمه delete را فشار دهید، کار به پایان رسیده است.

تبریک، از آزادی خود لذت ببرید.

نازنین بازدید : 48 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

Snapchat – اسنپ چت نیز مانند اینستاگرام یک برنامه جالب و پرطرفدار در زمینه چت و اشتراک گذاری در سیستم عامل اندروید است که با استفاده از آن قادر خواهید بود با دوستانتان در هر جای دنیا به صورت رایگان به چت متنی و ویدئویی بپردازید و تصاویر و فایل های خود را با آن ها به اشتراک بگذارید. در نرم افزار اندرویدی اسنپ چت به سادگی میتوانید، سلفی های جذاب و فوق العاده را با استفاده از افکت های خیره کننده، تهیه کنید و آنها را با سایرین به اشتراک بگذارید. یکی از قابلیت های جالب این اپلیکیشن این است که شما می توانید مدت زمانی را تنظیم کنید (مثلا 10 ثانیه) که وقتی شما عکسی را فرستادید و دوستتان آن را مشاهده نمود، پس از زمان مقرر آن عکس از روی حافظه هر دو گوشی پاک شود.

https://today-news.ir/دانلود-برنامه-اسناب-چات/

با استفاده از این برنامه، کاربران می توانند عکس گرفته یا ویدئو ضبط کنند و سپس به آنها متون یا نقاشی اضافه نمایند و نهایتا این فایل ها را که آن ها را snap می گویند برای لیست مشخصی از دوستان خود ارسال نمایند. اسنپ چت مانند اینستاگرام توانسته جای خود را میان بلاگرها و کاربران در همه ی سنین باز کند و بیش از میلیون ها دانلود از مارکت های اندرویدی داشته باشد. این برنامه ی عکاسی با داشتن افکتهای سه بعدی جذابی که روی چهره اعمال می شود و نیز رابط کاربری ساده و امکان ضبط استوری های 15 ثانیه ای به عنوان اپلیکیشن مناسب برای ساخت استوری و تصویر پروفایل محسوب می شود. این اپ به صورت رایگان در مارکت اندروید منتشر شده و با امتیاز 4.0 از 5 و آمار فوق العاده 100.000.000 دانلود از گوگل پلی توانسته یکی از محبوب ترین برنامه ها در زمینه چت و خصوصا چت تصویری باشد.

 ویژگی های برنامه ی Snapchat اندروید :

-امکان اشتراک زنده ویدئو و چت چهره به چهره

-امکان گرفتن عکس یا ضبط ویدئو و افزودن متن یا نقاشی به آنها

-تهیه اسنپ های روزانه و اشتراک گذاری با سایرین

-امکان اعمال فیلترها و افکت های سه بعدی روی چهره

نازنین بازدید : 39 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

توییتر (Twitter) در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود است که کاربران متعددی دارد. اگر بنا به هر دلیل تمایل دارید تا اکانت توییتر (Twitter) خود را حذف کنید، با مقاله اختصاصی ما همراه شوید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش تصویری نحوه حذف اکانت توییتر (Twitter) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با شبکه اجتماعی توییتر (Twitter)
توییتر (Twitter) شبکه اجتماعی است که در سال 2006 راه‌اندازی شد. در سال 2012 این شبکه اجتماعی توانست بیش از 500 میلیون کاربر جذب کند و طبق آمار در هر روز بیش از 340 میلیون توییت یا پست متنی در این شبکه اجتماعی ارسال می‌شد. توییتر برخلاف اغلب شبکه‌های اجتماعی دیگری دارای ضوابط و شرایط استفاده منحصر به فردی است. به عنوان مثال در توییتر (Twitter)، کاربر نهایتا می‌تواند یک متن 146 حرفی را پست نماید. به پست‌های ارسالی در توییتر (Twitter) اصطلاحا توییت یا Tweet گفته می‌شود.

https://club-news.ir/پاک-کردن-اکانت-توییتر/

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

توییتر (Twitter) در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی موجود به شمار می‌رود. کاربران توییتر عموما به شدت نسبت به این شبکه اجتماعی حساس هستند و جنگی مابین آن‌ها و طرفداران فیسبوک (Facebook) برپاست! به منظور استفاده از توییتر (Twitter) باید یک اکانت اختصاصی را در این شبکه اجتماعی ایجاد کنید. ثبت نام در توییتر و ساخت اکانت اختصاصی می‌تواند از طریق ایمیل یا شماره تماس صورت پذیرد. اما همانطور که می‌دانید هدف ما در این مقاله صبحت کردن در رابطه با ثبت نام در توییتر نیست!

در این مقاله ما قصد داریم که به آموزش تصویری نحوه حذف اکانت توییتر (Twitter) بپردازیم. حذف اکانت توییتر (Twitter) فرآیند پیچیده‌ای را به هرماه ندارد و هر کاربر به سادگی و با طی کردن چند مرحله کوتاه قادر به انجام این عمل خواهد. اگر بنا به هر دلیلی تمایل دارید تا نسبت به حذف اکانت توییتر (Twitter) خود اقدام کنید، با این مقاله همراه شوبد. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)
9099070345
آموزش تصویری حذف اکانت توییتر (Twitter)
همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، حذف اکانت توییتر (Twitter) پروسه پیچیده‌ای را به همراه ندارد. به منظور انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

حذف اکانت توییتر (Twitter)

ابتدا به سایت توییتر (Twitter.com) مراجعه کنید و در بخش Log in to Twitter مشخصات اکانت مد نظرتان که قصد حذف آن را دارید وارد نمایید. بر روی گزینه Log in کلیک کنید تا وارد اکانت توییتر مد نظرتان شوید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

مانند عکس فوق بر روی آیکون نمایش داده شده کلیک کنید و سپس وارد بخش تنظیمات یا همان Settings اکانت توییتر خود شوید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

حال باید بر روی گزینه Deactivate My Account کلیک کنید تا دستور حذف اکانت توییتر (Twitter) صادر شود.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

در صفحه جدید ارائه شده بر روی آیکون آبی رنگ Deactivate [username] کلیک کنید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

با کلیک بر روی گزینه نامبرده شده، اکانت توییتر (Twitter) شما غیر فعال می‌شود. اگر برای مدت زمان 30 روز وارد این اکانت نشوید، اکانت شما به طور دائم حذف خواهد شد. بدین صورت فرآیند حذف اکانت توییتر (Twitter) انجام می‌پذیرد.

نازنین بازدید : 41 شنبه 11 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

برای بافت فرش مضاعف ، از آنجا که بافت در دو طرف فرش قرار دارد ، یا به دلیل تعداد مواد اولیه ریزتر استفاده می شود ، یا از تراکم بافت 30 تا 50 درصد کاسته می شود.

فرش دوتایی
نمونه فرش دوتایی
برای بافتن این فرش ابتدا باید تعداد گره ها و محاسبات را انجام دهید. دستگاه باید از وسط بسته شود. در این نوع بافندگی ، محور چرخش فرش ما هم بافندگی است و هم سر و پایین.

به این ترتیب که ابتدا گره اول را در پایین ایجاد می کنیم و نخ را از زیر سوراخ رد می کنیم و از سر به پایین می فرستیم و این بار از پایین به پایین ارسال می شود و می چرخد ​​و به پایین می آید. و دوباره زیر یال - روی فرمانده - پشت فرمانده - روی حصار - پشت

این کار تا انتهای طناب ادامه دارد. تفاوت این نوع طناب با طناب در این است که هر سفر دو طرفه در این نوع طناب گره در نظر گرفته می شود ، در حالی که هنگام توزین طناب به عنوان یک نخ در نظر گرفته می شود.

در قرقره نخ ریسی معمولاً فاصله ای از قرقره وجود ندارد ، اما در این نوع چرخش به اندازه یک نخ برای هر نخ نخ ریسی فاصله وجود دارد.

پارچه ثابت برای پارچه هایی که از پارچه های بلند یا دوتایی کوچکتر هستند استفاده می شود. پس از اتمام ، بافت را بر روی همان بافت انجام می دهیم به همان روشی که هنگام بافتن زنجیر و سوف انجام می دهیم.

https://carpetm.ir/فیلم-آموزش-چله-کشی-و-بافت-فرش-دو-رو/

فرش دوتایی
زنان ترکمن فرش دوتایی می بافند
نحوه بافت فرش دونفره
در دو بافندگی معمولاً از دو کارت مختلف با عرض و طول گره های یکسان استفاده می شود و یا می توان از یک کارت با رنگ های مختلف استفاده کرد.

در موارد نادر ، اگر کارتها چندین گره مختلف دارند ، کارت بزرگتر را در نظر بگیرید و چند پارچه ساده به کارت کوچکتر اضافه کنید.

اگر به عنوان مثال ، ضلع آن روی بافت گل و پشت درخت قرار دارد: یا می توانیم همزمان از دو بافنده استفاده کنیم ، یکی از آنها طرح فوق را شروع می کند و فرد پشت درخت هم همزمان می بافد ، یا یک نفر ابتدا گل و سپس پشت را ببافد.

سرانجام ، پس از یک ردیف بافت ضخیم و نازک. برای استحکام بیشتر ، در بعضی موارد ، بعد از بافت رویه (گل) ، پارچه ای نازک می بافیم و پارچه پشتی (چوب) می بافیم و پارچه ای ضخیم و نازک درست می کنیم.

نازنین بازدید : 36 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

افزایش سرعت المنتور چرا برای شما مهمه؟ المنتور یکی از بهترین صفحه سازها برای وردپرس است که با استاندارد کد دقیق نوشته شده؛ اما برخی از وب سایت‌های ساخته شده با صفحه ساز المنتور از مشکلات پیکربندی رنج می‌برن که این مسئله ممکنه منجر به کند شدن بارگذاری صفحه بشه. در این مقاله چند روش برای مقابله با کم بارگیری وب سایت‌های المنتور آورده شده. توجه داشته باشین که این نکات برای هر نوع وب سایت وردپرس نیز قابل استفاده هست. در این مقاله به اصلی‌ترین سوال شما جواب می‌دیم، افزایش سرعت سایت المنتوری به چه صورت است؟


مطلب مرتبط
تست سرعت سایت با ۲۰ ابزار رایگان و عالی
آیا یه سایت المنتوری کم سرعت دارین؟ افزایش سرعت سایت طراحی شده با المنتور
برای افزایش سرعت المنتور ، می‌تونین به تنظیمات آزمایشی برین و گزینه Optimized DOM Output و Improved Asset Loading فعال کنین. در مرحله بعدی برای افزایش سرعت سایت المنتوری از یه افزونه پاکسازی استفاده کنین تا Elementor CSS + JavaScript بدون استفاده رو غیرفعال کنین. توجه کنین که افزونه‌های المنتور شخص ثالث و میزبانی مشترک نیز سرعت المنتور رو کاهش می‎دهن. این موارد قبلاً در گروه فیس بوک المنتور پرسیده شده بود، بنابراین ما راه حل‌های اونها رو در این مقاله به شما آموزش می‌دیم. المنتور طبق آخرین صحبت‌های خودش می‌گه: رایج‎‌ترین علت کند بودن وب سایت‌های المنتور، سرورها، رسانه‌ها، اسکریپت‌های شخص ثالث، پلاگین‌ها، نداشتن CDN و استفاده از یه افزونه حافظه پنهان متوسط هست. توجه کنین که مارک‌های SiteGround و ELG نیز دارای TTFB کند هستن. ما توصیه می‌کنیم CloudWays یا LiteSpeed رو امتحان کنین. باید بدونین که دسترسی به ۱۰۰% امتیاز GTmetrix یا PageSpeed Insight هنگام استفاده از صفحه ساز دشوار هست. بیشتر سازندگان، bloat (عناصر CSS، JavaScript، DOM) رو اضافه می‌کنن که می‌تونه چندین خطا رو در ابزار آزمایش نشون بده. در ادامه به این مسئله می‌پردازیم که افزایش سرعت وردپرس با المنتور چگونه هست؟


مطلب مرتبط
Content Delivery Network یا CDN چیه؟ شبکه توزیع محتوا سرعت سایت رو بالا میبره؟
افزایش سرعت سایت المنتور
افزایش سرعت المنتور

در این بخش چند روش و راهکار برای افزایش سرعت المنتور به شما آموزش می‌دیم. این روش‌های پیشنهادی المنتور در فیس بوکه و چند روش دیگه! برای یادگیری راهکارهای افزایش سرعت سایت المنتوری با ما باشین.

حذف Elementor CSS + JavaScript
المنتور مقدار زیادی CSS و JavaScript اضافه می‌کنه. حذف جاوا اسکریپت و CSS استفاده نشده می‌تونه امتیازات سرعت رو بهبود بده چون چندین مورد Lighthouse به نحوه بارگذاری جاوا اسکریپت و CSS شما مرتبط هستن. این یکی از روش‌های رایج برای افزایش سرعت سایت المنتوری هست.

Perfmatters و Asset CleanUp: ما معمولاً از Perfmatters استفاده می‌کنیم چون UX و UI اون بسیار راحت‌تره! اما توجه کنین که این برنامه رایگان نیست اما Asset رایگانه اما یه نسخه حرفه‌ای هم داره.
فعال کردن مدیریت اسکریپت: اگه از Perfmatters استفاده می‌کنین، مدیر اسکریپت رو در تنظیمات فعال کنین. (Settings → Perfmatters → Extras → Script Manager) اما اگه از Asset استفاده می‌کنین، شما باید حالت تست رو فعال کنین تا زمان آزمایش تغییرات از خراب شدن جلوگیری بشه. دقت کنین که Perfmatters حالت آزمایشی نداره، اما همیشه می‌تونین یه تنظیم رو واگرد کنین یا یه سایت صحنه سازی برای آزمایش ایجاد کنین.
غیر فعال کردن اسکریپت‌های استفاده نشده: برای مشاهده CSS و جاوا اسکریپت بارگیری شده توسط المنتور می‌تونین به مدیر اسکریپت خود در Perfmatters یا Asset دسترسی پیدا کنین. اگه از این ویژگی‌ها استفاده نمی‌کنین؛ عناصر مهم گفتگو، پیوند به اشتراک گذاری، آیکون‌ها و کتابخونه wp-block رو غیر فعال کنین.
برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور ، اسکریپت‌ها و افزونه‌های دیگه رو نیز غیر فعال کنین:

غیر از صفحه تماس، فرم تماس هم غیرفعال کنین.
افزونه اشتراک گذاری اجتماعی رو در همه جا غیر از پست غیر فعال کنین.
افزونه جدول رو در همه جا غیر از محتوای جداول غیر فعال کنین.
غیر از مناطق خاص، فونت‌ها رو در همه جا غیر فعال کنین. (اگه از چند قلم استفاده می‌کنین)
اسکریپت‌ها و سبک‌های وو کامرس رو به جز صفحات غیر از تجارت الکترونیک، غیر فعال کنین.
خروجی DOM رو بهینه کنین
این مورد می‌تونه باعث جلوگیری از موارد بیش از حد DOM در PageSpeed Insights بشه. این مورد رو می‌تونین در بخش المنتور_ تنظیمات_ آزمایشات_ خروجی بهینه شده DOM فعال کنین. با این کار پوشه‌های غیر ضروری div در کد شما حذف می‌شن. با این کار شما به افزایش سرعت المنتور خود کمک می‌کنین. اگرچه ممکنه این مورد عناصر DOM رو در PageSpeed Insights به طور کامل و ۱۰۰% اصلاح نکنه، اما می‌تونه به افزایش سرعت سایت المنتوری شما کمک کنه. توجه کنین که باید بعد از فعال کردن این مورد، سایت خود رو از نظر خطاهای قابل مشاهده بررسی کنین.

بارگذاری Asset خود رو بهبود ببخشین
افزایش سرعت المنتور

المنتور ویژگی آزمایشی دیگه‌ای رو برای بهبود بارگذاری Asset اضافه کرده. این مسئله فقط می‌تونه برخی از عناصر رو در محلی که بارگیری می‌شن، بارگیری کنه. المنتور قصد داره ویژگی‌های آزمایشی جدیدی رو برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور اضافه کنه، بنابراین حتماً برای افزایش سرعت المنتور خود آپدیت‌ها رو بررسی کنین. شما می‌تونین این مسئله رو با رفتن به المنتور_ تنظیمات_ آزمایشات_ بارگذاری Asset بهبود یافته، فعال کنین.

به راحتی به پلاگین‌های المنتور برین
برای افزایش سرعت سایت المنتوری خود به راحتی روی پلاگین‌های المنتور برین و خودتون رو با افزونه‌های شخص ثالث المنتور درگیر نکنین. بسیاری از طراحان برای ساختن سایت المنتور خود به چندین افزونه المنتور اعتماد می‌کنن تا زمانی که متوجه می‌شن این مسئله سرعت سایت رو کم می‌کنه. ما در نهایت Ultimate Addons ،Premium Addons ،JetEngine رو حذف کردیم چون این افزونه‌ها فقط در چند قسمت از سایت ما استفاده می‌شدن و ارزش بارگذاری اضافه رو نداشتن.

هشدار
از استفاده از سایر افزونه‌های آهسته خود داری کنین!
برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور از سایر افزونه‌های آهسته دوری کنین. افزونه‌های CPU بالا که سرعت سایت‌های المنتور رو کاهش می‌دن معمولاً به آمار پشتیبان گیری، اشتراک اجتماعی، نمونه کارها، گفتگوی زنده، فرم‌های تماس، اسلایدرها و هر افزونه‌ای که برای اجرای مداوم در وب سایت شما نیاز دارن. WP Hive Chrome Extension به شما این امکان رو می‌ده تا افزونه‌ها رو در مخزن وردپرس مشاهده کنین و ببینین که آیا اونها بر نصب حافظه و PageSpeed Insights تاثیری دارن؟!

از پلاگین‌هایی با طراحی مدولار استفاده کنین
طراحی مدولار به شما این امکان رو می‌ده، ویژگی‌هایی از پلاگین رو که استفاده نمی‌کنین، غیر فعال کنین. برخی از افزونه‌های شخص ثالث المنتور از طراحی مدولار مانند Ultimate Addons و Premium Addons استفاده می‌کنن. (اما همونطور که در بالا گفتیم، هنوز هم می‌تونن کند باشن) افزونه‌های دیگه‌ای مانند JetEngine این کار رو نمی‌کنن. دقت کنین که ماژول‌ها به شکل پیش فرض فعال هستن. تنظیمات رو مشاهده کرده و ماژول‌هایی رو که استفاده نمی‌کنین غیر فعال کنین تا افزایش سرعت سایت المنتوری خودتون را ببینین. این روش برای افزایش سرعت المنتور کاربردی هست.

با میزبانی سریع‌تر، TTFB رو کاهش بدین
سایت خود رو از طریق Google PageSpeed Insights اجرا کنین تا زمان پاسخ سرور خود رو بررسی کنین یا می‌تونین از GTmetrix و تست عملکرد KeyCDN استفاده کنین. گوگل توصیه می‌کنه که این بار زیر ۲۰۰ میلی متر باشه. شما می‌تونین برای دریافت بازخورد بی طرفانه میزبانی به گروه فیس بوک میزبان وردپرس بپیوندین. SiteGround’s TTFB کندتر شده ولی اونها در بیشتر نظر سنجی‌های فیس بوک شماره یک نیستن. تحقیقات نشون می‌ده که Site Ground از بدترین TTFB ها در بین سایر میزبان‌ها برخوردار هست. افزایش سرعت سایت المنتوری شما با هزینه ۲۶۶ تا ۳۶۶ هزار تومن در ماه کمی گرون هست اما ما در اینجا در مورد سرعت صحبت می‌کنیم بنابراین مسئله ارزون تموم نمی‌شه. با CloudWays شما انتخاب استفاده از DigitalOcean ،Vultr High Frequency یا Linode دارین. در حقیقت جهانی سریع‌تر از میزبانی مشترک هست و می‌تونه کارهای بسیار پر مصرف رو مدیریت کنه. توجه کنین که CloudWays آزمایش کردن اونها و مشاهده تفاوت در زمان بارگیری شما رو آسون می‌کنه: در حقیقت اونها مهاجرت رایگان، قیمت گذاری ماهانه، یه پلاگین Migrator و یه کد تبلیغاتی برای صرفه جویی در هزینه‌ها رو انجام می‌دن.

افزایش سرعت سایت المنتوری

توجه کنین که نظر سنجی‌های اخیر نشون می‌ده در افرادی که از میزبانی‌های با کیفیت پایین دور می‌شن، تغییر زیادی رخ می‌ده. این مسئله به افزایش سرعت وردپرس با المنتور کمک زیادی می‌کنه. در این بخش لیستی از میزبان‌هایی که باید از اونها دوری کنین رو برای شما آوردیم:

SiteGround: در سال‌های اخیر کاملاً نزولی شدن.
Bluehost: سرورهای کند، متعلق به EIG، پشتیبانی نامناسب، همچنین در گروه FB امتیاز کمی دارن.
HostGator: همچنین متعلق به EIG با سرورهای کند، پشتیبانی نامناسب و مشکلات محدود پردازنده است.
GoDaddy: برترین شبکه میزبان بدافزار در سراسر جهان محسوب می‌شه، همچنین در گروه‌های FB رتبه بندی ضعیفی داره.
Hostinger: اونها نظرات جعلی می‌نویسن و در نظر سنجی‌های فیس بوک به خود رای می‌دن.
WP Engine: این میزبان اون چیزی که قبلاً بود، نیست. گرون شده و دیگه حتی سریع نیست.
میزبانی A2: اگه توانایی پرداخت CloudWays رو ندارین، A2 همچنان سریع عمل می‌کنه و از LiteSpeed استفاده می‌کنه.

نازنین بازدید : 32 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

اگر آشنایی با فرش طرح افشان ندارید خوب است قبل از شروع نکاتی که هنگام خرید آن باید در نظر داشته باشید کمی بیشتر از آن بدانید.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام هنرکده محمدی ، طرح زیبای افشان یکی از نمونه‌های بارز هنر ایرانیان در فرش است. این طرح یکی از مشهورترین طرح‌های فرش ایرانی است که طرفداران زیادی دارد و مدلی جدید است که با طرح متداولی که از قالی در ذهن ما نقش بسته فرق دارد.

راهنمای خرید فرش افشان

 پیش‌تر طرح قالب فرش ایرانی طرح ترنج بود. در این طرح یک ترنج بزرگ در مرکز فرش قرار می‌گرفت و اطراف آن نیز گل‌های ریزی هنرمندانه چیده می‌شد. البته طرح ترنج هنوز هم از طرح‌های پرطرفدار است و زینت‌ بخش خانه‌های بی شماری در سراسر کشور است.

در فرش کاشان طرح افشان طراحان نقشه فرش تصمیم به حذف ترنج از مرکز فرش گرفتند و این طرح چشم نواز به وجود آمد. در واقع در طرح جدید افشان گل و برگ‌های پراکنده با پیچش موزون اسلیمی‌ها و گل‌های ختایی جایگزین مرکزیتی که در ترنج وجود داشت شد.

نام این طرح برگرفته از پراکندگی طرح و نقش آن است. طرح افشان امروزه جزو پر فروش‌ترین طرح‌های فرش ماشینی می‌باشد و دلیل آن زیبایی خیره‌کننده و تنوع بی‌نظیرش است.

۴ نکته مهم در خرید فرش کاشان طرح افشان
با وجود طرح‌های مختلف فرش، خرید آن کار آسانی نیست و ممکن است اگر یکسری نکات را در نظر نگیرید دچار مشکل شوید. در ادامه ۳ نکته مهم آمده که هنگام خرید فرش طرح افشان به شما کمک خواهد کرد. اگر آگانه اقدام به خرید فرش نکنید ممکن است پیشنهاداتی که فروشندگان به شما ارائه می‌کنند گمراهتان کند و در نهایت از چیزی که انتخاب می‌کنید، راضی نباشید .  

نکته اول:

نباید محو تماشای طرح زیبای فرش شوید و نکات مربوط به کیفیت آن را از یاد ببرید. فرش باید از تراکم بالایی برخوردار باشد تا تعداد گره و استحکام بیشتری داشته باشد. بالا بودن تراکم فرش باعث می‌شود دوام بیشتری داشته باشد و هنگام شستشو آسیب نبیند. فرش پر تراکم زیبایی بیشتری داشته و گرم‌تر است.

فرش ماشینی افشان دارای شانه‌های مختلفی از قبیل فرش ۷۰۰ شانه ، ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه است. هرچه تعداد گره‌ها یا همان تراکم فرش بیشتر باشد ظرافت طرح و نقش در فرش بیشتر می‌شود. یکی از دلایل محبوبیت فرش کاشان طرح افشان کیفیت بالا و مناسب بودن آن به‌عنوان فرش هال است.

نکته دوم:

فرشی انتخاب کنید که از الیاف اکریلیک تهیه شده باشد. این الیاف گرچه مصنوعی هستند اما گرم و سبک هستند و ظاهری شبیه به پشم دارند. فرش طرح افشان اکریلیک  بعد از شستشو کوبیده نمی شود. در برابر عوامل محیطی مثل آفتاب، گرد و غبار، روغن و مواد شیمیایی مقاوم‌ است. الیاف اکریلیک لک نمی‌شوند و بعد از شستشو زیبایی‌شان را از دست نمی‌دهد. 

نکته سوم:

طرح جدید فرش افشان برای استفاده در دکوراسیون جدید و مدرن بسیار مناسب است. این طرح برگرفته از نقوش اسلیمی مانند بته جقه، شاخ و برگ، پرندگان و حیوانات است و رنگ‌های متنوعی دارد که مشکل‌پسندترین افراد را به خود جذب کرده و راضی کرده است.

جالب است بدانید نقشه افشان فقط در ایران محبوبیت ندارد؛ هر سال تعداد زیادی فرش افشان به خارج از کشور صادر می‌شود. در فروشگاه هنرکده محمدی کلیه فرش ها با همان کیفیت صادراتی به مشتریان عرضه می شود. قیمت مناسب فرش درفروشگاه هنرکده محمدی به دلیل حذف واسطه ها است. در این فروشگاه فرش ارزان قیمت از تولید به مصرف عرضه می‌شود.

هنگام خرید توجه کنید که اگر منزلتان کوچک است طرح‌های خلوت‌تر را انتخاب کنید. معمولا کسانی که قصد خرید جهیزیه دارند چون تجربه زیادی در خرید فرش ندارند به این نکته دقت نمی‌کنند و فرش مناسبی را برای خانه خود انتخاب نمی‌کنند.

طرح افشان گلزار، سلطنتی، ثریا، کمند، لوتوس، آریانا، درباری، رز، رویال، زنبق، از جمله طرح‌های زیبای فرش افشان در هنرکده محمدی است.

نازنین بازدید : 41 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

میکروفن بیسیم DG Tech
رشد فناوری باعث شده تا در دهه های اخیر قابلیت های میکروفن بیسیم هم سطح میکروفن سیمی قرار بگیرد و رضایت و اطمینان مصرف کنندگان بیش از پیش تامین شود. به خصوص در سال های اخیر با افزایش وبلاگ نویسی و تولید پادکست ها، ایجاد استودیوهای شخصی، رشد صنعت ارتباطات و تعداد خبرنگاران، افزایش سخنرانان و دوره های آموزشی و مواردی از این دست باعث شده تا بازار میکروفن بیسیم نیز گسترش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

یکی از مشکلاتی که استفاده از میکروفن های سیمی دارد، همان سیم یا کابلی است که میکروفون یقه ای ارزان را به سیستم صوتی وصل می کند. میکروفن های سیمی عموما به پایه میکروفن نیاز دارند، بنابراین کابل و پایه میکروفن بخشی از فضای صحنه را به اشغال در می آورند. در استودیوهای کوچک این امر به وضوع مشخص بوده و به شلوغی و بهم ریختگی فضا منجر می شود. از طرف دیگر کابل در سخنرانی ها و موقعیت هایی که خواننده یا سخنران پر از هیجان و انرژی است، ممکن است مانع حرکت آزادانه آنها و یا حتی در مواقعی دست و پاگیر ایشان شود.


اما میکروفن بیسیم این محدودیت ها را ندارد، این مدل در کمترین زمان راه اندازی شده و نیازی به صرف زمان برای تنظیم پایه، کابل کشی و ... نیست، هنرمند یا سخنران به راحتی می تواند بر روی صحنه یا حتی در بین مخاطبان خود حرکت کند.

برای خرید میکروفن بیسیم ارزان ابتدا لازم است با اصول و معیارهای خرید میکروفن آشنا بوده و برخی از اطلاعات پایه ای در این زمینه را در هنگام انتخاب مورد بررسی قرار دهید. به این منظور می توانید راهنمای خرید میکروفن وبلاگ دیجی صدا را مطالعه نمایید.


به طور کلی هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان قیمت در درجه اول به نیاز و هدف خود توجه نمایید. برخی استفاده ها واقعا نیازی به صرف هزینه های بالا ندارند و انتخاب میکروفن بیسیم ارزان برای آنها بهترین و منطقی ترین کار است. پیش از خرید میکروفن بیسیم ارزان پاسخ این سوالات را مشخص کنید تا از درستی و صحت انتخاب خود اطمینان پیدا کنید:

آیا قصد دارید از میکروفن بیسیم ارزان در یک محل مشخص و محدود مورد استفاده قرار دهید یا در فضاهای گوناگون و برای موقعیت های مختلف آن را به کار بگیرید؟ میکروفن های بیسیم گران قیمت طبعا از بالاترین کیفیت صدا، دامنه طولانی تر، تداخل کمتر و سایر ویژگی های برجسته هستند.
آیا قصد دارید از میکروفن بیسیم ارزان در برنامه های زنده استفاده کنید یا برنامه های ضبط شده با امکان ویرایش و افکت گذاری بر روی صدا؟

سیستمی با فرکانس UHF مناسب استفاده شماست یا VHF؟ هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان توجه داشته باشید که فرکانس UHF مناسب استفاده در محیط ها و اماکن مختلف به ویژه فضاهایی است که از نظر رادیویی تداخل امواج وجود دارد مثلا نزدیک فروگاه، همچنین برای موقعیت هایی که قصد دارید بیش از 4 میکروفن را همزمان مورد استفاده قرار دهید. البته این مزایا سبب افزایش قیمت سیستم بیسیم خواهد شد. فرکانس VHF برای زمانی است که کمتر از 4 میکروفن را استفاده می کنید و محیط شما از نظر تداخل امواج شلوغ نیست. در مدل های مختلف میکروفن بیسیم ارزان قیمت از سیستم فرکانسی VHF استفاده می شود.
سیستم دایورسیتی برای شما حائز اهمیت است؟ حتما می دانید که بهره گیری از دایورسیتی به معنی قیمت بالای سیستم بیسیم است و بنابراین خرید میکروفن بیسیم ارزان قیمت تقریبا منتفی است.


فرستنده کمری (Bodypack) نیاز دارید یا دستی (Handheld)؟ فرستنده دستی به همراه میکروفن در یک پک ارائه می شود اما فرستنده کمری قابل اتصال به یک میکروفن خارجی است. مدل اول مناسب شرایطی است که فرستنده بین دو یا چند نفر جا به جا می شود. مدل دوم نیز مناسب موقعیت هایی است که فرستنده در کل برنامه در اختیار یک نفر قرار دارد. اگر هنگام خرید میکروفن بیسیم ارزان نتوانستید بین فرستنده کمری و دستی به تصمیم قطعی برسید، می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید: یا هر دو سیستم را خریداری نمایید، یا هر دو فرستنده را به همراه یک گیرنده دو کانال تهیه کنید، یا اینکه یک فرستنده کمری را به همراه یک میکروفن دستی سیمی بخرید.

 

توصیه می کنیم پیش از خرید انواع میکروفن بیسیم با قابلیت های این میکروفن ها آشنا شوید. به این منظور می توانید از مقالات وبلاگ دیجی صدا استفاده نمایید.

نازنین بازدید : 43 پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

طراحی سایت تهران | طراحی وب سایت | شرکت کیوی سایت تهران
طراحی سایت تهران : شرکت طراحی سایت تهران با بهره گیری از متد پیشرفته فناوری و سطح علمی پرسنل خود با توجه به نیاز کارفرما، با افتخار اقدام به طراحی وب سایت شما می کند. ظاهری شکیل ، امنیت بالا ، سرعت مناسب ، مدیریت داینامیک ، طراحی وب سایت ریسپانسیو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو از اولویت های مهم یک طراحی سایت حرفه ای می باشد. شرکت طراحی سایت کیوی سایت تهران در این مدت به سبب دلگرمی حضور شما موفق به کسب افتخارات گسترده از جمله تندیس وب برتر ، دریافت لایتک رسمی دانشگاه صنعتی شریف و کسب سپاس نامه از مدیریت ارزشیابی شرکت ها گردیده است

اصلی ترین و عمده ترین تخصص شرکت طراحی سایت تهران ، طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی با گرافیکی چشم نواز، قیمتی مناسب، عملکردی عالی، امنیتی بالا ، طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا و پشتیبانی مناسب می باشد.

شرکت طراحی سایت تهران با بیش از ۱۵ سال سابقه
شرکت طراحی سایت تهران با بیش از ۱۵ سال سابقه به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت در تهران شناخته می شود. شرکت کیوی سایت تهران با ایجاد تیم های تخصصی طراحی وب سایت در زمینه های آنالیز سایت ، گرافیک و برنامه نویسی اختصاصی و تجارب انجام انواع پروژه های وب در زمینه های مختلف کسب و کار، آماده انجام طراحی وب سایت برای صاحبان کسب و کار و مشاغل می باشد. مجموعه کیوی سایت تهران همواره نهایت تلاش خود را برای موفقیت و رشد کسب و کار مشتریان خود به کار بسته و سایت های بزرگ و موفقی که تا کنون توسط ما اجرا شده است و رضایتمندی مشتریان مان گواه این ادعا است.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت
اصلی ترین و عمده ترین تخصص شرکت طراحی سایت کیوی سایت تهران ، طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی با گرافیکی چشم نواز، قیمتی مناسب، عملکردی عالی، امنیتی بالا ، طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا و پشتیبانی مناسب می باشد. طراحی وب سایت توسط شرکت کیوی سایت تهران ، کمک بزرگی برای مدیران شرکت ها است تا بتوانند کسب و کار خود را به درستی در دنیای مجازی معرفی کنند. شرکت ها و موسسات با داشتن یک سایت حرفه ای میتوانند رزومه شرکت و معرفی نامه خود، کالا ها و محصولات یا خدمات خود را بدون داشتن محدودیت مکانی و محدودیت زمانی، ارائه داده و از مزیت بازاریابی جهانی نهایت استفاده را ببرند.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت
اولویت بسیار مهم بعد از طراحی وب سایت، سئو و بهینه سازی سایت با رعایت تمامی استانداردهای مربوط به موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل می باشد. حضور سایت شما در رتبه های بالای گوگل و جذب مشتری بیشتر از ضروریت های غیرقابل انکار است. از جمله خدمات شرکت کیوی سایت ، بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) مبتنی بر دانش، به صورت کاملا تضمینی و پایدار است. شرکت کیوی سایت تهران طراحی سایت شما را با توجه به الگوریتم های گوگل انجام می دهد تا شما به بالاترین رتبه های گوگل برسید. بررسی کامل اهداف بازاریابی، کسب رتبه در گوگل و به حداکثر رساندن ورودی سایت، تخصص شرکت طراحی سایت تهران است.

طراحی سایت ریسپانسیو و اپلیکیشن

طراحی ریسپانسیو و اپلیکیشن موبایل
طراحی اپلیکیشن و بازی برای موبایل (اندروید و IOS) به صورت کاربرپسند و حرفه ای را از گروه کیوی سایت تهران بخواهید. لازم به ذکر است که تمام پروژه های طراحی سایت در شرکت کیوی سایت تهران به صورت ریسپانسیو طراحی شده و با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف سازگاری دارد و کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد (گوشی های هوشمند موبایل) یا نمایشگر متوسط (لپ تاپ و تبلت) و یا نمایشگرهای بزرگ (کامپیوترهای رومیزی و ال سی دی های بزرگ) داشته باشند، میتوانند به راحتی سایت را بررسی کنند و دیگر نیازی نیست اندازه صفحه را تغییر دهند که سایت به صورت کامل دیده شود.

طراحی وب سایت تهران

چرا باید طراحی وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت تهران بسپاریم؟!!
امروزه همه می دانند که طراحی وب سایت به تنهایی کمکی به رشد کسب و کار آنها نخواهد کرد. ساخت سایت برای شرکت اگر کمکی به بیشتر دیده شدن کسب و کار شما نکند و نتواند مخاطب شما را جذب نماید، عملا ارزشی ندارد و با انجام این کار هزینه و زمان خود را هدر داده اید. بنابراین یک طراحی سایت حرفه ای باید شامل ویژگی های مناسبی از جمله این موارد باشد:

طراحی آن مطابق با الگوریتم های گوگل باشد و در نتایج گوگل به خوبی دیده شود
امنیت بالا و سرعت لود مناسب داشته باشد
کاربردی بوده و کاربران بتوانند به سادگی اطلاعات مناسب را پیدا کنند
گرافیک خلاقانه و جذاب داشته باشد و ریسپانسیو باشد
در هنگام طراحی به UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) توجه ویژه ای شود
دارای سیستم مدیریت محتوای داینامیک باشد
به راحتی بتوانیم در طول زمان امکانات جدید را اضافه نماییم
دارای سرویس میزبانی ( هاستینگ ) باکیفیت و حرفه ای باشد
سئو سایت و طراحی وب سایت

با شرکت طراحی سایت تهران در صفحه اول گوگل بدرخشید !!
اولویت بسیار مهم بعد از طراحی سایت ، بهینه سازی سایت با رعایت تمامی استانداردهای مربوط به موتورهای جستجوگر ، مخصوصا گوگل می باشد. حضور سایت شرکت شما در رتبه های بالای گوگل و جذب مشتری بیشتر از ضروریت های غیرقابل انکار است.

برخی از خدمات شرکت طراحی سایت تهران جهت سئو سایت :
بررسی کامل اهداف بازاریابی مشتری ، کسب رتبه در گوگل و به حداکثر رساندن ورودی سایت
بهینه سازی سایت مطابق با آخرین الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۲۰ و به صورت پایدار و تضمینی
سئو داخلی (On-Page) کاملا اصولی و استاندارد ، بررسی کلمات کلیدی پر بازدید
استفاده از تحلیل گرهای قدرتمند مثل Semrush، Moz، ahrefs، woorank
امکان ارائه گزارش های روزانه از وضعیت کلمات کلیدی و سلامتی سایت
تهیه محتوای بهینه برای موتورهای جستجو و لینک سازی مرتب و با کیفیت
تمرکز بر روی تجربه کاربری (UX) برای جذب بیشتر کاربر و نگه داشتن بیشتر کاربر در سایت
بررسی کامل سایت (Website Audit) به صورت منظم ، آنالیز و بررسی رقابتی آنلاین وب سای
بهبود محتوای فعلی و بهینه سازی دقیق لینک های داخلی و بسیاری از خدمات دیگر …
نمونه کارهای شرکت طراحی سایت تهران
طراحی سایت تهران
طراحی وب سایت
طراحی وب سایت
طراحی سایت تهران
شرکت طراحی سایت
طراحی وب سایت
نمونه کار های طراحی سایت
شرکت طراحی سایت کیوی سایت

طراحی وب سایت با امکانات بی نظیر
اصلی ترین و عمده ترین تخصص شرکت طراحی سایت تهران ، طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی با گرافیکی چشم نواز، قیمتی مناسب، عملکردی عالی، امنیتی بالا ، طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا و پشتیبانی مناسب می باشد. سایت های طراحی شده توسط شرکت کیوی سایت تهران از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده و رضایت کامل مشتریان نشانگر این ادعای ماست.

برخی از خدمات طراحی وب سایت عبارتند از :
طراحی و برنامه نویسی اصولی مطابق با آخرین استانداردهای دنیا
طراحی ریسپانسیو سایت (واکنش گرا – نمایش استاندارد در دستگاه‌های مختلف مانند موبایل و تبلت)
طراحی رابط کاربری سایت با گرافیکی چشم‌ نواز متناسب با زمینه کاری شما
سئو و بهینه سازی سایت بر اساس الگوریتم سال ۲۰۲۰ گوگل
امکان ایجاد بی‌ نهایت صفحه ، دسته بندی و گالری تصویر در سایت از پنل مدیریت
قابلیت همگام سازی سایت با Google analytics
طراحی سبک و سرعت بالای بارگذاری وب سایت های طراحی شده
طراحی حرفه ای سایت اینترنتی با امتیاز A در تحلیل گرهایی چون Gtmetrix، Google، Pingdom و …
طراحی با امنیت بالای سایت ها
پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
ارائه آموزش های بروزرسانی حضوری در شرکت کیوی سایت تهران
و بسیاری از امکانات دیگر …

نازنین بازدید : 47 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

کسب و به اشتراک گذاری دانش ، توانمند سازی افراد برای یادگیری از دیگران و درک بهتر جهان می تواند در تقویت عزت نفس مثر باشد. آیا غیر از آنها ، نکات دیگری نیز وجود دارد که باعث تقویت اعتماد به نفس می شود؟

با تمیز کردن شروع کنید.

چکار کنم عزت نفسم بره بالا؟

آیا می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؟ این ۷ عادت سمی را از بین ببرید

۱٫ اگر قهرمان نیستید ، داستان زندگی خود را کنار بگذارید.

یک دفترچه یادداشت زیبا و جدید بخرید. داستان خود را در اولین صفحه خالی بنویسید. نگاه متمرکز داشته باشید. آیا داستان زندگی شما غم انگیز است؟ آزار دهنده است؟ خوش شانس نیستی؟ آیا او دیگران را مقصر می داند؟ آیا شما یک قربانی هستید؟ در صفحه بعد ، برخی موارد را تغییر دهید. مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشید. صفحه این بروشور برای تغییر داستان زندگی شما در اختیار شماست. همانطور که داستان زندگی شما در دفترچه شما تغییر می کند ، مطمئناً متوجه تغییراتی در زندگی واقعی خود خواهید شد.

۲٫ دست از شکایت بردارید

آیا صدای درونی شما انتقاد می کند؟ اگر دشمن در درون شما باشد می توانید کاری انجام دهید؟ اگر به روشی با خود صحبت کردید که هرگز با شخص دیگری صحبت نکرده اید ، دست بردارید.

۳٫ وقت خود را با افرادی که دوست ندارید نگذرانید

آیا در زندگی شما افرادی هستند که دائماً از شما انتقاد کنند؟ آنهایی که فکر می کنید سمی و مضر هستند؟ آیا افرادی هستند که انرژی شما را می گیرند؟ آیا افرادی هستند که نتوانید بگویید دوست یا دشمن شما هستند؟ شما كاملاً در قبال افراد اطراف خود مسئول هستید.

۴- خود را با دیگران مقایسه نکنید

وقتی به خود بگویید دیگران از شما بهتر هستند ، هرگز نمی توانید مطمئن باشید. روی کاری که باید انجام دهید تمرکز کنید. به درون خود نگاه کن شما می توانید با تقویت خود درونی موفق شوید.

چکار کنم عزت نفسم بره بالا؟

۵- احساساتی را که شما را آزار می دهد ، حمل نکنید

آیا احساس خشم ، غم و انتقام می کنید؟ این چیزها مانند این است که با خود سم ببرید تا به جای آب به صحرا بروید. از این احساسات خلاص شوید. بخشنده باشید

۶- از این باور خلاص شوید که باید به همه چیز کاملاً دست پیدا کنید

در عوض ، ریسک کنید. کار سخت انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. هر روز به یادگیری چیزهای جدید بیندیشید.

آیا می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؟ این ۷ عادت سمی را از بین ببرید

۷٫ چیزهایی را که دوست ندارید نگویید

این اغلب منجر به عدم تأیید دیگران می شود و ممکن است برخی از دوستان خود را دشمن از دست بدهید. اما به شما فرصت بیشتری می دهد تا کارهای مهم را انجام دهید.
اکنون که وقت ، انرژی و دیدگاه های جدید بیشتری دارید ، مواردی وجود دارد که باید به زندگی خود اضافه کنید.

به جایی برسید که رئیس باشید

رئیس خود باشید ، نگران تأیید مردم نباشید و از اشتباه کردن نترسید. واقعاً می خواهید چه کار کنید؟ شما رئیس خودتان هستید ، همه چیز به خود شما بستگی دارد.

لیستی از مواردی که در آن مهارت دارید تهیه کنید

در همان دفترچه ای که حاوی داستان زندگی شماست ، لیستی از مواردی که در آن مهارت دارید یا لیستی از مواردی که باعث خوشحالی شما می شوند ، تهیه کنید. آنها باعث می شوند احساس لیاقت کنید و حتی می توانند رضایت شما را جلب کنند. بنابراین این موارد را در درون خود پیدا کنید ، لیست کنید و تکرار کنید

لیستی از موارد چالش برانگیز تهیه کنید

“چالش” بودن به معنای صدمه زدن به شما نیست ، به معنای انجام کارهایی است که شما را ناراحت می کند ، اما شما مجبورید این کار را انجام دهید. قدم بزنید و با افراد دیگر صحبت کنید. در حال توسعه دیدگاه ها. به هر آنچه در لیست کارهای خود قرار داده اید نگاهی بیندازید. همیشه به انجام کارهایی که فکر می کردید نمی توانید انجام دهید ، افتخار کنید.

یاد بگیرید که تعارف را بپذیرید

یکی از بزرگترین لطیفه های زندگی این است که احساس کنیم منتقدان کارت قبولی ویژه ای دارند که می تواند وارد روح ما شود و تعارفات تا زمانی که شناسنامه خود را نشان ندهند اجازه ورود به روح ما را ندارند و پس از آن که بررسی شده اند باید سریعاً آنجا را ترک کنند.

نازنین بازدید : 40 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

آیا واقعاً به کاور فرش احتیاج داریم؟ کاور فرش از کجا بخرم؟ امروزه قیمت فرش حتی فرش ماشینی سر به فلک کشیده است. برای جلوگیری از آسیب دیدن فرش خود ، باید آن را با پارچه ای بپوشانید.

در روزگاران گذشته میزبانان ملافه هایی را روی فرش پهن می کردند. اگرچه این روش زیبایی خانه را از بین می برد ، اما مشکل دیگری وجود داشت. بافت الیاف ملحفه نازک است و اگر چیزی روی آن بیفتد ، فرش آسیب می بیند.

امروزه صنعت نساجی مشکل تمیز نگه داشتن فرش ها را حل کرده است. انواع جدیدی از رو فرشی در بازار موجود است. در این مقاله بیشتر در مورد این محصول مفید و کاربردی خواهید خواند.

خرید کاور فرش
خرید کاور فرش

رو فرشی چیست؟

فرش پارچه ای با بافت ضخیم است که دارای طرح های جذاب و زیبایی مانند فرش است. اگر فرش دستباف یا ماشینی دارید و نمی خواهید آن را کثیف و کثیف کند ؛ برای محافظت از فرش خود باید کاور فرش خوبی بخرید که هزینه زیادی برای آن پرداخته اید.

کاور فرش طرح دار
کاور فرش طرح دار

مزایای کاور فرش چیست؟

رو فرشی یا کاور فرش ، صرف نظر از طراحی زیبا ، از فرش گران قیمت شما محافظت می کند. البته اگر فرش نقصی داشته باشد ، می توان این نقص ها را با انواع جدید رو فرشی پوشانید.

مزیایای استفاده از رو فرشی چیست؟

 • از رنگ فرش در برابر نور خورشید محافظت کنید و باعث تغییر رنگ آن شوید
 • پوشاندن نقص فرش
 • از لکه شدن فرش جلوگیری کنید
 • از آلودگی و لکه های فرش جلوگیری کنید
 • نیاز به شستشوی فرشها را سالانه کاهش دهید
 • از پاک شدن بافت فرش جلوگیری کنید
 • انواع طرح ها و مدل ها برای کف
 • پوشش موقتی برای مواقع مهمانی که نمی خواهید فرش را تا بزنید

خرید اینترنتی کاور ریشه فرش
خرید اینترنتی کاور ریشه فرش

جنس کاور فرش

رو فرشی ابریشمی:

این فرش ها از الیاف ابریشم مصنوعی بافته می شوند و به دلیل نرم بودن بیشتر مناسب افرادی هستند که عادت دارند روی زمین بنشینند یا کودک خردسالشان چهار دست و پا روی زمین راه می رود.

رو فرش مخمل ابریشمی:

این جنس بسیار نرم است و به دلیل مخمل بودن وزن زیادی دارد و روی فرش نمی لغزد.

رو فرش مخملی:

فرش مخملی در اصل ترکیبی از مخمل و نخ است و از کیفیت خوبی برخوردار است

رو فرشی دوشانل:

جنس آن همانند روفرشی مخمل است، منتهی نخ های به کار رفته در آن هر دو مخمل اند و ترکیبی از مخمل و نخ معمولی نیست. همین ویژگی آنها را سنگین تر کرده است‌.

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

اگر به روانشناسی خواندن عادت دارید ، احتمالاً درباره سبک زندگی مطالبی خوانده اید. ممکن است شما ندانید که این اصطلاح به چه معناست و چگونه می توانید آن را انجام دهید. به طور خلاصه ، یک برنامه سبک زندگی تلاش شما برای ایجاد زندگی دلخواه شماست ، هرچه که باشد. این زندگی شماست ، برنامه شماست ، شما هستید که آن را تعیین و می سازید.

فقط به این دلیل که والدین شما در یک شهر کوچک زندگی می کردند ، در ساعت ۱۷ ازدواج کردند و از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر ۳۰ سال کار کردند ، به این معنی نیست که شما نیز باید همین کار را انجام دهید. چطور زندگی دلخواه خود را بسازید

شما باید بسیار انتخاب کنید و با پیشرفت تکنولوژی ، به ویژه در اینترنت ، این راه حل ها به طور قابل توجهی بیشتر و بیشتر شده اند. شما کنترل زندگی خود و هر آنچه در آن اتفاق می افتد را در دست می گیرید و وقتی آن را به خوبی درک می کنید ، یک فضای رشد و تجربه برای خود ایجاد می کنید و شروع به ساختن زندگی رویایی خود می کنید.

شما می توانید این را نوعی “حرکت” تصور کنید ، افرادی که در ارابه زندگی خود سوار می شوند ، به مقصدی که در ذهن دارند حرکت می کنند و به رویاهای خود می روند.

اگر با اصطلاح “ایجاد سبک زندگی” مشکل دارید ، می توانید آن را “یافتن هدف” بنامید.

چرا اینجایی؟
می خواهید در این دنیا به چه چیزی برسید؟
تو برای چی هیجان داری؟
دوست دارید بیشتر چه کار کنید؟
دوست دارید کارهای مورد علاقه خود را با چه کسانی انجام دهید؟
دوست دارید با کارتان چه تاثیری روی دیگران بگذارید؟

اینها همه س questionsالاتی است که شما باید از خود بپرسید اگر می خواهید سبک زندگی خود را قبل از شروع سفر کشف و ماجراجویی خود ایجاد کنید.

همه مردم به دنبال معنای زندگی هستند و همیشه به دنبال پاسخ این سوال هستند که “چرا من اینجا هستم؟” همه ما می خواهیم بدانیم که هدف ما از این دنیا چیست و چگونه می توانیم زندگی خود را مطابق با آن هدف

کسانی که می خواهند شیوه زندگی خود را بسازند پاسخ این سوال را رسالت خود می دانند و سعی می کنند زندگی خود را مطابق هدف خود پیش ببرند.

داستان شخصی من و لحظه “آچان!”

چطور زندگی دلخواه خود را بسازید
در سال ۲۰۰۵ ، من یک مادر تنها ، ۲۸ ساله ، با یک دختر ۸ ساله و یک دختر بچه بودم. من تقریباً ده سال است که در بازاریابی و امور مالی کار می کنم – ده سال طولانی و خسته کننده. برای مدت طولانی من از علایق و سرگرمی های شخصی خود صرف نظر کردم ، زیرا در هر صورت هفته ای ۶۰-۴۰ ساعت باید انجام می دادم ، کاری که اصلاً دوست نداشتم. برداشت من این بود که کار سخت و طولانی تنها راه تأمین زندگی مورد نظر دخترانم است.

به زودی پس از تولد دختر دومم ، قدم بسیار بزرگ و خطرناکی برداشتم و می خواستم برای خودم کار کنم تا بتوانم از این طریق وقت بیشتری را با دخترانم بگذرانم.

چند سال بعد ، من هنوز احساس خستگی و گیجی و ناراحتی می کردم. اگرچه من می توانستم به همان اندازه که دوست دارم ساعت ها کار کنم و از این طریق وقت بیشتری را با دخترانم بگذرانم ، واقعیت این بود که ساعات بسیار بیشتری نسبت به قبل کار کردم.

انگار لپ تاپم را روی انگشتانم چسبانده بودند و حتی سر میز شام با دخترانم ، لپ تاپم با من بود.

چیزی باید تغییر می کرد!
من شروع به خواندن کتاب “قدرت هدف” دکتر وین دایر کردم و دریافتم که به نظر می رسد واقعا با روح من صحبت می کند. وقتی درسهای این کتاب را عملی کردم ، متوجه تغییر فوری و محسوسی در سطح شادی ، سلامتی و رضایت شدم.

این کتاب باعث شد چندین کتاب دیگر در این زمینه بخوانم و کم کم ایده رشد و پیشرفت شخصی ، ایجاد سبک زندگی ، زندگی هدفمند ، مراقبه ، تعیین هدف و آزادی مالی را یاد بگیرم.

بزرگترین لحظه من “اوه!” من آن را در زندگی ام تجربه کردم و تصمیم گرفتم که وقتم را فقط با دخترانم بگذرانم ، خودم را کشف کنم و روش زندگی ام را بسازم.

من قسم می خورم که هرگز فقط به خاطر او این کار را انجام نخواهم داد و سعی خواهم کرد که هر روز را در جستجوی علایق خود بگذرانم ، از زندگی ام لذت ببرم و کارهایی را که دوست دارم انجام دهم. این بار او مرا رسماً نویسنده و مربی زندگی کرد.

 

راه هایی که می توانید سبک زندگی خود را بسازید

۱٫ به یاد داشته باشید که تصمیم با خود شما است.

اول از همه ، بسیار مهم است که درک کنیم شما انتخاب های زیادی دارید. شما تصمیم می گیرید و اجرا می کنید. بنابراین تصمیم بگیرید یک زندگی شگفت انگیز داشته باشید و این واقعیت را بپذیرید که این زندگی ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد. مشکلی نیست
زندگی شما مال شماست. شما در نوع خود ۱۰۰٪ خاص و با استعداد هستید. شما حق دارید زندگی خود را صرف انجام چیزهایی کنید که دوست دارید و تجربه چیزهایی که دوست دارید.
شما استعدادها و استعدادهایی دارید که ممکن است دیگران نداشته باشند. ممکن است بسیاری از کارها توسط شخصی مانند شما انجام نشود. شما تنها کسی هستید که می توانید از توانایی های خود استفاده کنید! این را همیشه به یاد داشته باشید. این همیشه باعث می شود که به یاد داشته باشید که در زندگی انتخاب های زیادی دارید.

۲. کمی خودخواه باشید!

وقتی فهمید که انتخاب های زیادی برای انجام دادن دارید ، قدم بعدی این است که کمی با خودتان وقت بگذارید و ببینید می خواهید این انتخاب ها چگونه باشد. برنامه ای تنظیم کنید که نشان دهد شما چگونه زندگی خود را دوست دارید.
شاید شما به موسیقی یا مسافرت علاقه دارید و می خواهید سبک زندگی ای را ایجاد کنید که شامل آنها شود.
شاید شما عاشق ماهیگیری هستید و می خواهید سبک زندگی خود را طوری بسازید که ماهیگیری نیز در آن گنجانده شود. بنشین ، با خودت تنها باش و روحت را باز کن تا ببینی واقعاً زندگی ات چگونه است. حتی به این فکر کنید که دوست دارید دیگران هنگام مرگ دیگران در مورد شما بگویند.
آیا می خواهید مردم از همه دستاوردهای شما قدردانی کنند یا می خواهید کسانی که در مورد اکتشافات و تجربیات خاص شما ، عشق و مهربانی شما با دیگران صحبت می کنند ، مرگ شما را به یاد آورند؟

نازنین بازدید : 37 سه شنبه 24 فروردین 1400 نظرات (0)

یکی از کارهایی که می توان در خانه انجام داد نظافت منزل است. در این بین گاهی کودکان دوست دارند به والدین خود کمک کنند و مسئولیت هایی را به عهده بگیرند ، اما آیا این درست است یا خیر؟ اگر خوب است ، باید این کار را برای چندین سال به آنها بسپاریم. در این مصاحبه ، دکتر کتایون راژویان به ما می گوید چه زمانی می توانیم این مسئولیت را به فرزندان خود بسپاریم.

چه موقع و چگونه کودک می تواند پاسخگو باشد؟

معمولاً در سنین ۳ تا ۵ سالگی کودک همه چیز را با تقلید فرا می گیرد ، بنابراین می توانید اتاق مرتب را به عنوان یک بازی به او نشان دهید و در این کار او را همراهی کنید. او باید بداند که از کجا شروع کند و چگونه هر دستگاهی را در جای خود قرار دهد. فکر نکنید کودک شما خیلی کوچک است.

چگونه می‌توان به کودک در کارهای خانه مسوولیت داد؟

وقتی زمان تمیز کردن اتاق کودک شما فرا رسید ، حتماً مسئولیت هایی را به او بسپارید ، با کمک شما ، کودک معنای مسئولیت را درک می کند و می خواهد دوباره این کار را انجام دهد. در همین حال ، در سنین ۶ تا ۱۱ سالگی ، او استقلال بیشتری دارد و ترجیح می دهد در بزرگسالی اتاق خود را مرتب کند. این بدان معنا نیست که او می داند چگونه این کار را انجام دهد. دلایل گفته های خود را توضیح دهید ، از تحمیل عقاید خود بپرهیزید و امور را برای او حل و فصل نکنید. به عنوان مثال ، دکوراسیون اتاق کودک خود را بدون هماهنگی و رضایت تغییر ندهید.

برخی از کودکان اجازه ورود والدین خود به اتاق آنها را نمی دهند. از طرف دیگر آنها نمی خواهند اتاق خود را تمیز کنند. در این شرایط چه باید کرد؟
البته ، کمی اختلال طبیعی است؛ به همین دلیل ، بهتر است نظم و انضباط سختگیرانه ای به وی اعمال نشود ، خصوصاً با روش های سخت گیرانه. هرگز اتاق کودک را مرتب نکنید ، خصوصاً وقتی کودک در خانه نیست. وقتی وارد می شوید ، در را بزنید و منتظر باشید تا او شما را دعوت کند. در این رفتار شما به زندگی شخصی او احترام می گذارید و به احساسات و نگرانی های او توجه می کنید. زمان خوبی است تا از او بپرسید چگونه می تواند اتاق خود را تمیز کند. نظافت بسیار مهم است ، اما این مسئله را در خانواده بحث برانگیز نکنید ، اما با دانستن روحیه فرزندان خود سعی کنید همکاری فرزندان آنها را جلب کرده و مسئولیت و نظم آنها را در آنها تقویت کنید.

آیا باید برای کمک گرفتن از بچه ها و تمیز کردن و انجام کارهای خانه وقت بگذارم؟

بله ، به عنوان مثال ، شما نباید اجازه دهید ساعات غذا خوردن و خواب فرزندان شما تحت الشعاع این امر قرار گیرد ، زیرا علاوه بر غیراخلاقی کردن فرزندان ، بازگرداندن آنها به روال معمول آنها کار را برای شما سخت می کند. از طرف دیگر ، بچه ها وقتی چند ساعت بدون توجه به آنها کار می کنید ، خسته می شوند و آنها می توانند از این فرصت برای انجام هر کاری که می خواهند استفاده کنند. لازم به ذکر است که کودکان خردسال می توانند شریک خوبی در نظافت منزل باشند. به این ترتیب می توانید هر روز مدتی را به تمیزکاری و انجام کارهایی با همسر و فرزندان خود اختصاص دهید. البته کار کودک در خانه باید متناسب با سن ، توانایی ها و زمان او باشد. به عنوان مثال ، شما نباید انتظار داشته باشید كه یك كودك ۵-۶ ساله دیوار را تمیز كند ، اما در این سن او می تواند اسباب بازی ها و سایر لوازم خود را جمع كرده و پس از غبارروبی قفسه ها آنها را در جای خود قرار دهد.

چگونه می‌توان به کودک در کارهای خانه مسوولیت داد؟

سهم نوجوانان خانگی در این میان چقدر است؟ به دلیل وضعیت روانی بلوغ معمولاً درخواست کمک از آنها کمی دشوار است.
ضمناً ، باید وظایف مسئولانه تری به آنها محول شود. مانند تمیز کردن کاشی آشپزخانه ، جاروبرقی و … چنین کارهایی بعضی اوقات خواسته آنها نیست ، اما شما می توانید با همدلی و مهربانی کارها را بهتر انجام دهید. علاوه بر این ، نوع آموزش و تربیتی که از ابتدا به فرزند خود داده اید ، در این شرایط بسیار مهم است.

برخی والدین هنگام شکستن چیزی یا خرابکاری ، کودک خود را با کلمات اشتباه ناراحت می کنند. چه توصیه ای به چنین والدینی دارید؟
این اصلاً درست نیست ، بنابراین من به شما پیشنهاد می کنم از داد زدن در مورد نحوه تمیز کردن به صورت جداگانه به کودکان خودداری کنید ، می توانید با خیال راحت برای آنها توضیح دهید تا یک همکاری مفید با یک همکاری دوستانه را تجربه کنند به طور کلی ، این نوع همکاری باعث ایجاد و پرورش روحیه کار گروهی در بین اعضای خانواده می شود. مسئولیت نظافت منزل نباید به عهده یک نفر باشد و بهتر است همه افراد در خانه با هم کار کنند. در این حالت هرگز کسل نخواهد شد.

این اقدامات علاوه بر افزایش صمیمیت ، باعث تقویت روحیه همکاری و مشارکت در خانواده و افزایش عزت نفس کودکان و نوجوانان با پذیرش مسئولیت می شود. این مهم است ، ما باید خوشحال باشیم و با صدای بلند بخندیم که هر کاری می کنیم ، و همچنین باید از اعضای خانواده ، به ویژه کودکان ، برای کمک به ما تشکر کنیم. همچنین به یاد داشته باشید که این تنظیم ناخودآگاه به کودک پیغام می دهد که تلاش های او به اندازه کافی خوب نبوده است. بنابراین ، به جای تمرکز روی حجم کار انجام شده ، روی تلاش های او تمرکز کنید و از سرزنش او خودداری کنید. این اتهام باعث می شود کودک فکر کند هرگز نمی تواند شما را راضی نگه دارد ، بنابراین تلاش خود را متوقف می کند. به یاد داشته باشید که با گذشت زمان ، کودک شما مهارت بیشتری در تسلط ، تسلط و انجام بهتر کارها پیدا می کند.

همچنین سعی کنید از جملات مثبت به جای جملات منفی استفاده کنید. به عنوان مثال ، از این عبارت به جای “اگر لباس مهمانی نمی پوشید …” استفاده کنید؛ “اگر می خواهید بازی کنید ، ابتدا باید مهمانی خود را بیرون بیاورید.” به این ترتیب ، اگر این جملات را چند بار تکرار کنید ، انجام این کارها برای کودک عادت می شود و دیگر نیازی به یادآوری مرتب او نخواهید داشت. .

نازنین بازدید : 40 چهارشنبه 04 فروردین 1400 نظرات (0)

خاک مناسب برای گلدان چه خاکی است؟ : خاک مورد استفاده برای گلدان در آپارتمان و خانه از نظر بافت و خواص طبیعی و شیمیایی با خاک باغچه متفاوت است. و از نظر مواد غذایی نیز متفاوت می باشد.

خرید اینترنتی خاک گلدان

خاک مورد استفاده در گلدان به نوع گیاه، اندازه گیاه و شرایط محیطی بستگی دارد. در این مقاله به طور کلی خاک مناسب برای گلدان را بیان می‌کنیم.

 

اگر خاک خیلی سبک (ماسه‌ای) باشد، بر اثر آبیاری پی در پی مواد غذایی سریعاً شسته شده، گیاه به کمبود مواد غذایی دچار می‌شود، ولی اگر خاک گلدان سنگین (رسی) باشد به علت خارج نشدن آب اضافی، مقدار زیادی از آن در خاک گلدان باقی می‌ماند و ریشه‌ی گیاه به علت کمبود هوا به خوبی رشد نمی‌کند، و یا رطوبت بالا باعث پوسیدگی ریشه می‌شود در نتیجه رشد و نمو گیاه متوقف می‌شود یا گیاه از بین می‌رود.

 

خاک گلدان

خاک گلدان

برای بهبود کیفیت و بافت خاک گلدان می‌توان از مخلوط خاک باغچه، ماسه، کوکوپیت، خاک برگ، پیت ماس و کود دامی کاملاً پوسیده استفاده کرد. که درصد ترکیب این عناصر همچنان که در بالا عنوان شد به نوع گیاه و شرایط محیطی بستگی دارد.

 

برای تقویت خاک همچنین در زمان مناسب و در فصل رشد گیاه بسته به نیاز گیاه از کودهای شیمیایی استفاده کرد.

 

بعضی از گیاهان آپارتمانی مانند کاکتوس‌ها و ساکولنت ها به خاک سبک‌تری نیاز دارند زیرا در برابر رطوبت حساس می‌باشد.

 

به‌طور کلی مخلوط خاک باید دارای ساختمانی باشد، که آب بتواند به راحتی در آن نفوذ کند و تخلخل  خاک در وضعیتی باشد که آب اضافی را خارج کند تا به ریشه‌ی گیاه صدمه نزند و باعث خفگی آن نشود و از طرفی بر اثر آبیاری‌های پی در پی متراکم و سطح خاک سفت نشود.

نازنین بازدید : 40 چهارشنبه 04 فروردین 1400 نظرات (0)

افزونه جانبی چیست؟

افزونه های وردپرسی پرکاربردی وجود دارند که امکانات پایه آنها جوابگوی نیاز کاربر نیست. بنابراین افزونه های جانبی (add-on) برای توسعه قابلیت های بیشتر در افزونه مادر ایجاد شده اند. مثلا ووکامرس افزونه ای برای صدور فاکتور، واترمارک کردن تصویر محصول، سفارشی سازی صفحات محصول یا تعریف ویژگی متغیر مثل رنگ و ...

 

همانطور که دیدید،همه افراد به این قابلیت ها نیاز ندارند، بنابراین به صورت افزونه جانبی برای پلاگین اصلی ارائه می شوند.

 

توسعه قابلیت های صفحه ساز elementor  با افزونه جانبی المنتور

توسعه قابلیت های صفحه ساز elementor با افزونه جانبی المنتور

 

 

نکته: اگر قصد استفاده از افزونه های جانبی دارید، قبل از آن باید افزونه اصلی را نصب کنید.

افزودنی المنتور چه کاربردی دارد؟

افزودنی های المنتور (افزونه های جانبی elementor) المان های پرکاربردی را برای ساخت صفحات جذاب سایت در اختیار شما قرار می دهد. بعضی از افزونه ها رایگان بعضی دیگر غیر رایگان هستند.

 

افزودنی ساخت صفحات ووکامرس: اگر تاکنون سعی داشتید که فروشگاه ووکامرسی ایجاد کنید، می دانید که سفارشی کردن طراحی این نوع وب سایت ها چقدر پیچیده است. افزونه ساخت صفحات ووکامرس با المنتور یکی از افزونه‌ های کمکی ووکامرس بوده که دارای امکانات ویژه و فوق‌العاده‌ای است. این افزونه به شما قابلیت ساخت صفحات دسته بندی محصول، نمایش تکی محصول، برگه تشکر از خرید، سبد خرید و تسویه حساب را به صورت کاملا شخصی و جذاب فراهم می کند.

 

افزونه MasterAddons، افزودنی حرفه ای مستر اددان المنتور: بیشتر از 50 المان منحصر بفرد برای ساخت مگامنو و هدر و فوتر کاملا سفارشی.

 

این پلاگین امکاناتی بیش از یک صفحه ساز را در اختیار شما قرار داده بنابراین می توانید قالب سفارشی خود را بسازید.

افزونه metform pro، پلاگین فرم ساز حرفه ای المنتور: افزونه المنتور امکان درج فرم های تماس را به سادگی برای کاربران فراهم کرده است.

 

افزونه premiume addons pro: ادان المنتور پرو برای شما 50 قالب حرفه ای آماده دارد که می توانید آنها را به سادگی درون ریزی کنید. به همراه این قالب های آماده 50 المان رایگان ارائه شده است.

 

ماسکر المنتور (masker): طرح های جذاب زیر را در سایت ها دیده اید؟ وب سایت خود را را با استفاده از افزونه ماسک عکس Masker به زیباترین شکل ممکن دربیاورید. با این افزودنی المنتور ساده و خارق‌العاده، می‌توانید هر ماسک برش را برای تصاویر خود اضافه کنید تا یک عنصر منحصر به فرد و جذاب برای وب سایت خود به دست آورید. هم چنین به شما این امکان را می‌دهد که یک ماسک را به بخش خاصی از تصویر انتخاب‌شده اعمال کنید.

 

 

افزونه رایگان stylepress for elementor: با استفاده از این افزونه می توانید با کشیدن و رها کردن یک سبک را به صفحه از وب سایت اعمال کنید. برای این منظور کافیست به منوی StylePress بروید.

 

روی "ایجاد سبک جدید" کلیک کنید.

طرح خود را با استفاده از ویرایشگر Easy Elementor طراحی کنید.

مجموعه ای از محبوب ترین افزودنی های المنتور کاملا فارسی شده در راست چین  منتشر شده است. تمامی این ادان ها با المنتور رایگان و همچنین نسخه المنتور پرو سازگاری کامل دارند. بنابراین با اضافه شدن المان های بیشتر شما قادر خواهید بود تمامی صفحات قالب های فروشگاهی، خبری، شرکتی، شخصی و .. که با المنتور سازگاری دارند را ویرایش و کاملا شخصی سازی کنید. فرمساز های پیشرفته، تایمر محصول، از زبان مشتریان، پلن های قیمت گذاری،

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 115
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 23
 • بازدید امروز : 46
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 92
 • بازدید ماه : 540
 • بازدید سال : 3,729
 • بازدید کلی : 10,736