loading...

کادو خاص

افزایش سرعت المنتور چرا برای شما مهمه؟ المنتور یکی از بهترین صفحه سازها برای وردپرس است که با استاندارد کد دقیق نوشته شده؛ اما برخی از وب سایت‌های ساخته شده با صفحه ساز المنتور از مشکلات پیکربندی

افزایش سرعت سایت طراحی شده با المنتور

نازنین بازدید : 3 پنجشنبه 02 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

افزایش سرعت المنتور چرا برای شما مهمه؟ المنتور یکی از بهترین صفحه سازها برای وردپرس است که با استاندارد کد دقیق نوشته شده؛ اما برخی از وب سایت‌های ساخته شده با صفحه ساز المنتور از مشکلات پیکربندی رنج می‌برن که این مسئله ممکنه منجر به کند شدن بارگذاری صفحه بشه. در این مقاله چند روش برای مقابله با کم بارگیری وب سایت‌های المنتور آورده شده. توجه داشته باشین که این نکات برای هر نوع وب سایت وردپرس نیز قابل استفاده هست. در این مقاله به اصلی‌ترین سوال شما جواب می‌دیم، افزایش سرعت سایت المنتوری به چه صورت است؟


مطلب مرتبط
تست سرعت سایت با ۲۰ ابزار رایگان و عالی
آیا یه سایت المنتوری کم سرعت دارین؟ افزایش سرعت سایت طراحی شده با المنتور
برای افزایش سرعت المنتور ، می‌تونین به تنظیمات آزمایشی برین و گزینه Optimized DOM Output و Improved Asset Loading فعال کنین. در مرحله بعدی برای افزایش سرعت سایت المنتوری از یه افزونه پاکسازی استفاده کنین تا Elementor CSS + JavaScript بدون استفاده رو غیرفعال کنین. توجه کنین که افزونه‌های المنتور شخص ثالث و میزبانی مشترک نیز سرعت المنتور رو کاهش می‎دهن. این موارد قبلاً در گروه فیس بوک المنتور پرسیده شده بود، بنابراین ما راه حل‌های اونها رو در این مقاله به شما آموزش می‌دیم. المنتور طبق آخرین صحبت‌های خودش می‌گه: رایج‎‌ترین علت کند بودن وب سایت‌های المنتور، سرورها، رسانه‌ها، اسکریپت‌های شخص ثالث، پلاگین‌ها، نداشتن CDN و استفاده از یه افزونه حافظه پنهان متوسط هست. توجه کنین که مارک‌های SiteGround و ELG نیز دارای TTFB کند هستن. ما توصیه می‌کنیم CloudWays یا LiteSpeed رو امتحان کنین. باید بدونین که دسترسی به ۱۰۰% امتیاز GTmetrix یا PageSpeed Insight هنگام استفاده از صفحه ساز دشوار هست. بیشتر سازندگان، bloat (عناصر CSS، JavaScript، DOM) رو اضافه می‌کنن که می‌تونه چندین خطا رو در ابزار آزمایش نشون بده. در ادامه به این مسئله می‌پردازیم که افزایش سرعت وردپرس با المنتور چگونه هست؟


مطلب مرتبط
Content Delivery Network یا CDN چیه؟ شبکه توزیع محتوا سرعت سایت رو بالا میبره؟
افزایش سرعت سایت المنتور
افزایش سرعت المنتور

در این بخش چند روش و راهکار برای افزایش سرعت المنتور به شما آموزش می‌دیم. این روش‌های پیشنهادی المنتور در فیس بوکه و چند روش دیگه! برای یادگیری راهکارهای افزایش سرعت سایت المنتوری با ما باشین.

حذف Elementor CSS + JavaScript
المنتور مقدار زیادی CSS و JavaScript اضافه می‌کنه. حذف جاوا اسکریپت و CSS استفاده نشده می‌تونه امتیازات سرعت رو بهبود بده چون چندین مورد Lighthouse به نحوه بارگذاری جاوا اسکریپت و CSS شما مرتبط هستن. این یکی از روش‌های رایج برای افزایش سرعت سایت المنتوری هست.

Perfmatters و Asset CleanUp: ما معمولاً از Perfmatters استفاده می‌کنیم چون UX و UI اون بسیار راحت‌تره! اما توجه کنین که این برنامه رایگان نیست اما Asset رایگانه اما یه نسخه حرفه‌ای هم داره.
فعال کردن مدیریت اسکریپت: اگه از Perfmatters استفاده می‌کنین، مدیر اسکریپت رو در تنظیمات فعال کنین. (Settings → Perfmatters → Extras → Script Manager) اما اگه از Asset استفاده می‌کنین، شما باید حالت تست رو فعال کنین تا زمان آزمایش تغییرات از خراب شدن جلوگیری بشه. دقت کنین که Perfmatters حالت آزمایشی نداره، اما همیشه می‌تونین یه تنظیم رو واگرد کنین یا یه سایت صحنه سازی برای آزمایش ایجاد کنین.
غیر فعال کردن اسکریپت‌های استفاده نشده: برای مشاهده CSS و جاوا اسکریپت بارگیری شده توسط المنتور می‌تونین به مدیر اسکریپت خود در Perfmatters یا Asset دسترسی پیدا کنین. اگه از این ویژگی‌ها استفاده نمی‌کنین؛ عناصر مهم گفتگو، پیوند به اشتراک گذاری، آیکون‌ها و کتابخونه wp-block رو غیر فعال کنین.
برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور ، اسکریپت‌ها و افزونه‌های دیگه رو نیز غیر فعال کنین:

غیر از صفحه تماس، فرم تماس هم غیرفعال کنین.
افزونه اشتراک گذاری اجتماعی رو در همه جا غیر از پست غیر فعال کنین.
افزونه جدول رو در همه جا غیر از محتوای جداول غیر فعال کنین.
غیر از مناطق خاص، فونت‌ها رو در همه جا غیر فعال کنین. (اگه از چند قلم استفاده می‌کنین)
اسکریپت‌ها و سبک‌های وو کامرس رو به جز صفحات غیر از تجارت الکترونیک، غیر فعال کنین.
خروجی DOM رو بهینه کنین
این مورد می‌تونه باعث جلوگیری از موارد بیش از حد DOM در PageSpeed Insights بشه. این مورد رو می‌تونین در بخش المنتور_ تنظیمات_ آزمایشات_ خروجی بهینه شده DOM فعال کنین. با این کار پوشه‌های غیر ضروری div در کد شما حذف می‌شن. با این کار شما به افزایش سرعت المنتور خود کمک می‌کنین. اگرچه ممکنه این مورد عناصر DOM رو در PageSpeed Insights به طور کامل و ۱۰۰% اصلاح نکنه، اما می‌تونه به افزایش سرعت سایت المنتوری شما کمک کنه. توجه کنین که باید بعد از فعال کردن این مورد، سایت خود رو از نظر خطاهای قابل مشاهده بررسی کنین.

بارگذاری Asset خود رو بهبود ببخشین
افزایش سرعت المنتور

المنتور ویژگی آزمایشی دیگه‌ای رو برای بهبود بارگذاری Asset اضافه کرده. این مسئله فقط می‌تونه برخی از عناصر رو در محلی که بارگیری می‌شن، بارگیری کنه. المنتور قصد داره ویژگی‌های آزمایشی جدیدی رو برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور اضافه کنه، بنابراین حتماً برای افزایش سرعت المنتور خود آپدیت‌ها رو بررسی کنین. شما می‌تونین این مسئله رو با رفتن به المنتور_ تنظیمات_ آزمایشات_ بارگذاری Asset بهبود یافته، فعال کنین.

به راحتی به پلاگین‌های المنتور برین
برای افزایش سرعت سایت المنتوری خود به راحتی روی پلاگین‌های المنتور برین و خودتون رو با افزونه‌های شخص ثالث المنتور درگیر نکنین. بسیاری از طراحان برای ساختن سایت المنتور خود به چندین افزونه المنتور اعتماد می‌کنن تا زمانی که متوجه می‌شن این مسئله سرعت سایت رو کم می‌کنه. ما در نهایت Ultimate Addons ،Premium Addons ،JetEngine رو حذف کردیم چون این افزونه‌ها فقط در چند قسمت از سایت ما استفاده می‌شدن و ارزش بارگذاری اضافه رو نداشتن.

هشدار
از استفاده از سایر افزونه‌های آهسته خود داری کنین!
برای افزایش سرعت وردپرس با المنتور از سایر افزونه‌های آهسته دوری کنین. افزونه‌های CPU بالا که سرعت سایت‌های المنتور رو کاهش می‌دن معمولاً به آمار پشتیبان گیری، اشتراک اجتماعی، نمونه کارها، گفتگوی زنده، فرم‌های تماس، اسلایدرها و هر افزونه‌ای که برای اجرای مداوم در وب سایت شما نیاز دارن. WP Hive Chrome Extension به شما این امکان رو می‌ده تا افزونه‌ها رو در مخزن وردپرس مشاهده کنین و ببینین که آیا اونها بر نصب حافظه و PageSpeed Insights تاثیری دارن؟!

از پلاگین‌هایی با طراحی مدولار استفاده کنین
طراحی مدولار به شما این امکان رو می‌ده، ویژگی‌هایی از پلاگین رو که استفاده نمی‌کنین، غیر فعال کنین. برخی از افزونه‌های شخص ثالث المنتور از طراحی مدولار مانند Ultimate Addons و Premium Addons استفاده می‌کنن. (اما همونطور که در بالا گفتیم، هنوز هم می‌تونن کند باشن) افزونه‌های دیگه‌ای مانند JetEngine این کار رو نمی‌کنن. دقت کنین که ماژول‌ها به شکل پیش فرض فعال هستن. تنظیمات رو مشاهده کرده و ماژول‌هایی رو که استفاده نمی‌کنین غیر فعال کنین تا افزایش سرعت سایت المنتوری خودتون را ببینین. این روش برای افزایش سرعت المنتور کاربردی هست.

با میزبانی سریع‌تر، TTFB رو کاهش بدین
سایت خود رو از طریق Google PageSpeed Insights اجرا کنین تا زمان پاسخ سرور خود رو بررسی کنین یا می‌تونین از GTmetrix و تست عملکرد KeyCDN استفاده کنین. گوگل توصیه می‌کنه که این بار زیر ۲۰۰ میلی متر باشه. شما می‌تونین برای دریافت بازخورد بی طرفانه میزبانی به گروه فیس بوک میزبان وردپرس بپیوندین. SiteGround’s TTFB کندتر شده ولی اونها در بیشتر نظر سنجی‌های فیس بوک شماره یک نیستن. تحقیقات نشون می‌ده که Site Ground از بدترین TTFB ها در بین سایر میزبان‌ها برخوردار هست. افزایش سرعت سایت المنتوری شما با هزینه ۲۶۶ تا ۳۶۶ هزار تومن در ماه کمی گرون هست اما ما در اینجا در مورد سرعت صحبت می‌کنیم بنابراین مسئله ارزون تموم نمی‌شه. با CloudWays شما انتخاب استفاده از DigitalOcean ،Vultr High Frequency یا Linode دارین. در حقیقت جهانی سریع‌تر از میزبانی مشترک هست و می‌تونه کارهای بسیار پر مصرف رو مدیریت کنه. توجه کنین که CloudWays آزمایش کردن اونها و مشاهده تفاوت در زمان بارگیری شما رو آسون می‌کنه: در حقیقت اونها مهاجرت رایگان، قیمت گذاری ماهانه، یه پلاگین Migrator و یه کد تبلیغاتی برای صرفه جویی در هزینه‌ها رو انجام می‌دن.

افزایش سرعت سایت المنتوری

توجه کنین که نظر سنجی‌های اخیر نشون می‌ده در افرادی که از میزبانی‌های با کیفیت پایین دور می‌شن، تغییر زیادی رخ می‌ده. این مسئله به افزایش سرعت وردپرس با المنتور کمک زیادی می‌کنه. در این بخش لیستی از میزبان‌هایی که باید از اونها دوری کنین رو برای شما آوردیم:

SiteGround: در سال‌های اخیر کاملاً نزولی شدن.
Bluehost: سرورهای کند، متعلق به EIG، پشتیبانی نامناسب، همچنین در گروه FB امتیاز کمی دارن.
HostGator: همچنین متعلق به EIG با سرورهای کند، پشتیبانی نامناسب و مشکلات محدود پردازنده است.
GoDaddy: برترین شبکه میزبان بدافزار در سراسر جهان محسوب می‌شه، همچنین در گروه‌های FB رتبه بندی ضعیفی داره.
Hostinger: اونها نظرات جعلی می‌نویسن و در نظر سنجی‌های فیس بوک به خود رای می‌دن.
WP Engine: این میزبان اون چیزی که قبلاً بود، نیست. گرون شده و دیگه حتی سریع نیست.
میزبانی A2: اگه توانایی پرداخت CloudWays رو ندارین، A2 همچنان سریع عمل می‌کنه و از LiteSpeed استفاده می‌کنه.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 114
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 21
 • بازدید ماه : 75
 • بازدید سال : 592
 • بازدید کلی : 1,049