loading...

کادو خاص

ردپای این داستان را می توان در تبلیغات منتشر شده در فضای مجازی جستجو کرد. طولانی شدن اپیدمی تاج و تداوم آموزش الکترونیکی این نوع لپ تاپ ها ، تبلت ها و تلفن های هوشمند همراه را از کالاهای مصرفی به عناص

نازنین بازدید : 116 یکشنبه 10 اسفند 1399 نظرات (0)

ردپای این داستان را می توان در تبلیغات منتشر شده در فضای مجازی جستجو کرد. طولانی شدن اپیدمی تاج و تداوم آموزش الکترونیکی این نوع لپ تاپ ها ، تبلت ها و تلفن های هوشمند همراه را از کالاهای مصرفی به عناصر اصلی سبد خانوار خانوار تبدیل کرده است. بودن؛ اما کمبود و گرانی مشکلات زیادی را در این بازار ایجاد کرده است. امروزه برای خرید یک لپ تاپ با حداقل تجهیزات لازم ، باید از ۱۰ تا بیش از ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ میلیون تن هزینه کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید لپ تاپ های پیشرفته و به روز خریداری کنید ، باید ۲۰۱ میلیون و ۵۷۲ هزار تن هزینه کنید تا لپ تاپ HP X 17AP005NG OMEN BY HP را در بازار خریداری کنید. در همین حال ، قیمت برخی از لپ تاپ های مناسب برای گیمرهای موجود در بازار حتی از ۲۲۰ میلیون تن نیز فراتر رفت.

 

این افزایش قیمت فقط به لپ تاپ های پیشرفته محدود نمی شود ، اما لپ تاپ هایی با ویژگی های نسبی نیز بسیار گران شده اند. علاوه بر این ، قیمت تبلت ها و تلفن های همراه همراه در کنار افزایش نرخ ارز و مشکلات عرضه و واردات و سودآوری برخی از تأمین کنندگان در بازار همچنان در حال افزایش است. حتی نرخ ارز اخیر نیز منجر به بازگشت یا تثبیت قیمت لپ تاپ ، تبلت و تلفن همراه در بازار نشده است. با این روند ، متقاضیان چنین محصولاتی که توانایی مالی خرید این اقلام گران قیمت را ندارند ، خرید محصولات دست دوم یا تعمیر و به روزرسانی آنها را متمرکز کرده اند.

 

تغییر رویکرد مشتریان و تعمیرکاران لپ تاپ

تحقیقات بازار برای فروش و خدمات پس از فروش محصولات دیجیتال نشان می دهد تعداد تبلیغات منتشر شده امروز در فضای مجازی برای خرید لپ تاپ های خراب ، سوخته و تلفن های هوشمند و تبلت های دست دوم و شکسته افزایش یافته است. با این وجود شانس خرید محصولات دیجیتالی دست دوم محدود به قرار دادن تبلیغات در فضای مجازی نیست و برخی از نامزدهای این موارد با ارسال پیامک هایی تمایل خود را برای خرید انواع این محصولات به ویژه لپ تاپ های دست دوم اعلام می کنند. از طرف دیگر ، مشکلات تأمین و توزیع ارز و گرانی قطعات و لوازم جانبی مورد نیاز برای نگهداری از محصولات دیجیتالی مختلف باعث تغییر رویکرد تعمیرگاه ها برای ارائه خدمات به دارندگان اینگونه محصولات شده است. خدمات مشتری ویژه افرادی است که می خواهند لپ تاپ ها ، تلفن های هوشمند یا تبلت های موجود را تعمیر یا به روزرسانی کنند ، اما این بدان معنا نیست که چنین محصولات دیجیتالی معیوب و بدون استفاده خواهند بود و کارگران خدمات پس از چند هفته نامزد خدمات پس از فروش اعلام خواهند کرد. . چه کسی با خرید و تراشیدن محصولات معیوب قطعات و لوازم جانبی لازم را تحویل داده و تعمیرات انجام می دهد. صرف نظر از دامنه ارائه چنین خدمات پس از فروش ، آنچه مسلم است کمبود و قیمت بالای قطعات ، منبع اصلی تغییر رویکرد مشتریان و خدمات در بازار خدمات پس از فروش انواع محصولات دیجیتالی است.

 

بازار داغ تعمیرات لپ تاپ

رئیس اتحادیه فناوری های رایانه ای گفت: اخیراً به دلیل نوسانات دلار ، مصرف کنندگان نمی توانند لپ تاپ های جدید را در بازار خریداری کنند ، بنابراین تعداد شکایات مربوط به خرید لپ تاپ های سوخته در اتحادیه افزایش یافته است. به گفته محمدرضا فرجی تهرانی ، افزایش ۱۵ درصدی قیمت جهانی قطعات لپ تاپ و کاهش قدرت خرید خرده فروشان ، تمدید ثبت سفارش و افزایش تقاضا و کاهش عرضه لپ تاپ ها ، بازار را مجبور به مواجهه با کمبود بیش از حد قطعات لپ تاپ کرده است. ؛ یعنی اجزایی مانند صفحه کلید ، باتری و کیف لپ تاپ به راحتی در بازار یافت می شوند. زیرا حجم تعمیرات عجیب و غریب لپ تاپ افزایش یافته است.

فرج تهرانی افزود: تقاضای زیادی برای خرید لپ تاپ جدید وجود ندارد و افراد به جای خرید لپ تاپ جدید ، یا رم را به دستگاه قبلی اضافه می کنند یا لپ تاپ دست دوم را خریداری می کنند که معمولاً باتری این لپ تاپ ها مشکل دارد. وی افزود: در واردات قطعات لپ تاپ تقسیم بندی وجود ندارد و وزارت صنعت و بانک مرکزی در زمینه ثبت سفارش و واردات این کالاها با بازرگانان همکاری نمی کنند. همچنین ، از آنجا که سفارشات واردکنندگان ثبت نشده است ، آنها به فعالان بازار قطعات نمی فروشند و هر شخص برای نیازهای خود قطعه ای دارد. بنابراین کمبود قطعات بیشتر از دستگاه لپ تاپ است.

 

افزایش قاچاق لپ تاپ های دست دوم

اگرچه خرید کالاهای کالای دیجیتال مانند لپ تاپ در همه کشورهای جهان رواج دارد ، اما تفاوت بین خرید و فروش اینگونه محصولات با وسایل شکسته وجود دارد. با قیمت های فعلی ، خرید لپ تاپ موجود در انبار پیشنهاد خوبی برای افرادی است که قصد خرید لپ تاپ با قیمت پایین و کیفیت خوب را دارند ، اما در ایران محصولات کالایی ، کالاهای دست دوم نیاز به تعمیر دارند.

 

در حالی که در سایر کشورها کالاهای کالای دیجیتال دستگاه هایی هستند که در انبار باقی مانده اند و به دلایل مختلف از جمله عرضه مدل های امروزی و مدرن ، تقاضای کمی دارند. پیش از این ، رئیس اتحادیه تکنسین های رایانه در تهران از رونق واردات غیرقانونی لپ تاپ از عراق و امارات متحده عربی خبر داده بود. این بازار ماهانه به ۱۵۰۰۰ لپ تاپ نیاز دارد و با شروع آموزش مجازی و نیاز به تهیه وسایل الکترونیکی ، نیاز جامعه به لپ تاپ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. فرج تهرانی افزود: این وضعیت اجازه واردات غیرقانونی دستگاه های الکترونیکی دست دوم و لپ تاپ را نیز داده است. این محصول از عراق و امارات متحده عربی وارد می شود و عمدتا از طریق تلگرام و اینستاگرام به فروش می رسد.

لپ تاپ سوخته

وی با تشریح افزایش واردات غیررسمی لپ تاپ به دلیل افزایش قیمت دلار و دشواری ثبت سفارش لوازم الکترونیکی ، افزود: خرید لپ تاپ های دست دوم خطرناک است و قاچاقچیان می توانند ضمن اطمینان از سلامتی خود ، آنها را بفروشند ؛ اما بعد از یک روز ، لپ تاپ ها با مشکلات مختلفی روبرو می شوند و می توانند پس از مدتی بسوزانند. فرجی تهرانی به مشتریان توصیه می کند در صورت تمایل به خرید لپ تاپ دست دوم از واحدهای صنفی یا فروشگاه های دارای مجوز اقدام کنند. از آنجا که اعضای صنف تکنسین های رایانه با هماهنگی پلیس ناجا مجوز فروش لپ تاپ های دست دوم را دارند ، فروش لپ تاپ های دست دوم تجاری کاملاً متفاوت از لپ تاپ های دست دوم خانگی است. همچنین ، لپ تاپ های دست دوم که از امارات و عراق وارد می شوند کیفیت خوبی ندارند.

قطعات منبع دوگانه برای تلفن های همراه

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ، ارتباطی و لوازم جانبی در مصاحبه با همشهری ، با اشاره به علاقه مشتریان به خرید و تعمیر گوشی های هوشمند دست دوم ، درباره چگونگی تحویل قطعات لازم برای این تلفن ها گفت: تهیه شده با واردات و اسقاط گوشی های جدید و قرص مهدی محبی افزود: هم اکنون به دلیل مشکلاتی در زمینه تامین و توزیع ارز و واردات قطعات ، شرکت های رسمی وارد کننده هنگام ثبت سفارش و واردات این تلفن ها ، برخی از گوشی های آکبند وارداتی را به بازار پس از فروش ارسال می کنند تا از بین برود و مورد استفاده قرار گیرد. قطعات آنها برای تعمیر. “باشد. وی تأکید کرد که معمولاً ۳٪ تلفن های وارداتی برای تحویل قطعات با همان نرخ استفاده می شود.

 

با این حال ، این امر باعث افزایش قیمت قطعات خارج از گارانتی می شود. محبی افزود: “شرکت های خدمات پس از فروش موظفند ۱۸ ماه گارانتی رایگان به مشتریان ارائه دهند و بنابراین باید خدمات خود را با استفاده از قطعات جدید ارائه دهند. اما اگر تلفن یا تبلت گارانتی نداشته باشد ، مشتری می تواند در توافق با تعمیرکاران از هر قطعه موجود در بازار و حتی قطعات دست دوم استفاده کند. به گفته رئیس اتحادیه ارتباطات ، ارتباطات و لوازم جانبی ، هزینه تعمیر تلفن و رایانه لوحی ، شامل قیمت قطعه با توجه به کیفیت و مارک و همچنین هزینه دستمزد است. کم و بیش لوازم جانبی تلفن های هوشمند و تبلت ها نیز در بازار وجود دارد و واردکنندگان می توانند سفارشات خود را ثبت کرده و این اقلام را با ارز صادراتی وارد کنند.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ، ارتباطی و 

https://topersian.ir/لپ%e2%80%8cتاپ%e2%80%8cهای-سوخته-هم-مشتری-پیدا-کردند/

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 115
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 23
 • بازدید امروز : 33
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 79
 • بازدید ماه : 527
 • بازدید سال : 3,716
 • بازدید کلی : 10,723