loading...

کادو خاص

روش های زندگی بهتر برای بعد از گرفتن طلاق طلاق یکی از علل هاي منفی جامعه در ایران هست ، اما اگر شما مجبور به طلاق شدید سعی کنید که دیگر به قبل فکر نکنید و از نوع زندگی خ

نازنین بازدید : 34 یکشنبه 19 بهمن 1399 نظرات (0)

روش های زندگی بهتر برای بعد از گرفتن طلاق

طلاق یکی از علل هاي منفی جامعه در ایران هست ، اما اگر شما مجبور به طلاق شدید سعی کنید که دیگر به قبل فکر نکنید و از نوع زندگی خود را بسازید.

 

به گزارش تالاب بخشی از بازسازی وجود خودتان در این هست که یاد بگیرید چگونه با بازسازی همسر سابق تان کنار بیایید.

 

شاید تعجب کنید که چرا باید درگیر مسائل همسر سابق تان شوید که هیچ دل خوشی هم از او ندارید اما اگر به هردلیلی ناچار شوید همچنان دورادور هم که شده با او ارتباط داشته باشید؛ آن وقت می‌بینید که مجبور هستید درگیر مسائل او هم باشید!

 

در این بین هیچ چیز تنش زاتر از این نیست که مجبور شوید با شریک اخیر زندگی همسر سابق تان هم روبه رو شوید!

بعد از گرفتن طلاق چگونه زندگی کنیم ؟

● احساسات را پنهان نکنید

می‌دانید بدترین سناریو چیست؟ خودتان را با همسر اخیر شریک زندگی سابق تان مقایسه کنید! اما دقت کنید که او انسان دیگری هست کاملا متفاوت از شما و سایر انسان ها، پس به هیچ عنوان خودتان را با او مقایسه نکنید و این حس را کلا از خود دور کنید.

 

اگر نسبت به همسر تازه او واکنش منفی نشان داده یا بخواهید وی را بی ارزش جلوه دهید فقط به ضرر خودتان تمام میشود چون خودتان را سطحی و آسیب پذیر نشان می‌دهید و واقعیت وجودتان مخدوش جلوه می‌کند.

 

مجبور نیستید وانمود کنید که ناراحت نیستید بلکه باید قبول کنید که ناراحتید و این حس کاملا طبیعی هست. در این صورت شما مانند بقیه انسان ها خواهید بود یعنی یک انسان طبیعی با عواطف و احساسات طبیعی.

 

● چگونه با همسر جدیدش رفتار کنید؟

اصلا لزومی ندارد که با همسر اخیر شریک سابق زندگی تان دوست یا صمیمی شوید بلکه رفتاری مدنی و معقول داشته باشید و همین کافی هست. درگیر شدن به ضررتان خواهد بود به خصوص اگر فرزندتان نزد او می‌ماند اصلا سعی نکنید

 

از فرزندتان بعنوان رابط اطلاعاتی بهرهگیری کنید یا پشت سر او با فرزندتان صحبت کنید چون ایجاد تنش در نهایت شما را از فرزندتان دورتر میکند و به ضررتان تمام می‌شود.

 

ضمنا این نکته را هم فراموش نکنید که همسر سابق تان و شریک اخیر زندگی او هم نسبت به شما احساس خوبی ندارند! هرچقدر حس شما به این جریان ناخوشایند باشد برای فرزندتان ۰۱ برابر سخت تر و ناخوشایندتر هست و تنها به همین علت نباید بگذارید او درگیر این موضوعات شود.

 

تنها موضوع مهم برای شما این هست که شأن و مقام خود را حفظ و هویت و قابلیت هاي خود را پیدا کنید و بدانید که قطعا برای شما هم شریک جدیدی در این دنیای بزرگ وجود دارد.

بعد از گرفتن طلاق چگونه زندگی کنیم ؟

● چگونه شرایط را عادی کنید؟

با امضای برگه طلاق شاید همۀ احساسات منفی به نوعی تمام شود و طرفین حس کنند به نوعی از تمام غم ها فارغ شده اند اما حتی اگر واقعا چنین باشد یک حس همچنان فعال و پویا باقی می‌ماند و آن هم حسادت هست!

 

اتفاقا فقط همین حس هست که جلوی تفکر سالم و رفتاری طبیعی را میگیرد. به همین علت اگر از حس حسادت خلاص شوید تعداد زیادی از مشکلات تان در این اساس حل میشود.

 

راهکارهایی برای این موضوع وجود دارد. ممکن هست هنوز کمی به همسر سابق تان دلبستگی داشته باشید و این حس کاملا طبیعی هست چون در طول مدت زندگی مشترک آن قدر افکارتان به هم گره خورده که حس می‌کنید همسرتان جزوی از مایملک شما محسوب میشود.

 

افکار و عقاید او شما را تحت تاثیر قرار داده هست و شما هم برای او تاثیرگذار بوده اید پس ترک این شرایط راحت نیست.

 

بعد از طلاق مدت زمانی طول می‌کشد تا قبول کنید همسر سابق تان دیگر به شما تعلق ندارد. اگر این را قبول کنید که دیگر تاثیرگذاری شما در تعداد زیادی از مسائل مرتبط با او وجود ندارد سردرگم نمیشوید.

 

● روشی برای پذیرفتن حقیقت

در اولین قدم یادتان باشد شما ۲نفر از هم جدا شده اید. سریع ترین راه برای اینکه از شر حس حسادت راحت شوید این هست که دلایل جدایی را به یاد بیاورید.

 

سعی نکنید در مورد همسر اخیر شریک سابق زندگی تان و روابط رمانتیک او و همسر سابق تان فکر کرده، انها را تجسم کرده یا با دوران خوش سابق تان مقایسه کنید چون باعث می‌شود حس فقدان بیشتری داشته باشید.

 

تمام جروبحث ها، اختلاف نظرها و رفتارهایی که در همسرسابق تان بوده و شما را ناراحت می کرده یا غیرقابل تحمل بوده را به یاد آورده یا حتی انها را یادداشت کنید. حالا می‌توانید مفید فکر کنید که چرا جدا شده اید و دیگر دلیلی ندارد به او فکر کنید.

 

حالا حس بد را در مورد انها کنار بگذارید چون شما طبق تصمیم خودتان از شرایطی ناخوشایند راحت شده اید و فکر کردن مجدد در مورد آن جز تاثیر منفی فایده اي ندارد.

 

● خودتان را با همسر جدیدش مقایسه نکنید

هیچ گاه این اشتباه بزرگ را انجام ندهید که خودتان را با همسر اخیر او مقایسه کنید. این مسئله آن قدر مهم هست که حتی ثانیه اي از وقت با ارزش تان را نباید برای مقایسه خود با او صرف کنید.

 

شاید برای تان سخت باشد اما از تمام قدرت تان بهرهگیری کرده تا روی خوبی ها و نکات مثبت زندگی تان تمرکز کنید و تمام قابلیت هاي باارزش تان را مرور کرده و به یاد بیاورید.

 

اگر او از شما پایین تر هست یا مثلا ثروتمندتر یا هر ویژگی دیگری دارد اصلا ناراحت نشوید و شأن و مقام تان را بالاتر از آن بدانید که بخواهید برای فکر کردن به آن وقت صرف کنید.

بعد از گرفتن طلاق چگونه زندگی کنیم ؟

● درگیر زندگی تازه شوید

تمام تمرکزتان را بر این موضوع بگذارید که روزبه روز بر قابلیت ها و مهارت هاي تان اضافه کنید. فراموش نکنید که همۀ انسان ها طیفی از نقایص و قابلیت ها میباشند.
 
 
اگر به نظرتان او بسیار خوشگل یا خوش اندام تر از شماست خیلی فریب نخورید چون او هم مانند همۀ انسان ها نقایصی هم دارد پس شما نباید خودتان را سرزنش کنید.

 

سرتان را حسابی شلوغ کنید و مولد باشید. شاید دائم تحریک می‌شوید که بنشینید و در مورد خودتان افکار منفی داشته باشید اما اصلا تسلیم این تحریک نشوید چون هیچ نتیجه اي جز افسردگی و افت قابلیت هاي تان ندارد.

منبع::
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 115
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 23
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 83
 • بازدید ماه : 531
 • بازدید سال : 3,720
 • بازدید کلی : 10,727