loading...

کادو خاص

بهترین هدیه برای یک دوست صمیمی

نازنین بازدید : 45 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

کمبود برخی مواد مغذی خاص می‌تواند در آینده به کاهش بینایی و ضعیف شدن چشم‌ها منجر شود.بهترین رژیم غذایی برای تقویت بینایی کودکان چیست؟  کودکان علاوه بر تغذیه باید هر روز چشم‌های خود را ورزش بدهند، برای مدت زمان طولانی جلوی کامپیوتر ننشینند و به صفحه آن چشم ندوزند، برای برطرف شدن خستگی چشم‌ها، مدتی آنها را بسته نگاه دارند.
 
همه این موارد به تقویت چشم‌ها کمک می‌کنند ولی از همه مهمتر مصرف مواد غذایی مفید در این رابطه است.
 
سبزیجات سبز و تقویت چشم
 
سبزیجات سبز مثل اسفناج، بروکلی، کاهو، کلم، همگی سرشار از ویتامین‌های C ,A و کلسیم هستند.
 
تمام این ویتامین‌ها برای تقویت بینایی بسیار مفیدند. اسفناج را به صورت ساندویچ به کودک خود بدهید یا اینکه داخل ماست بریزید.
 
با بروکلی و سایر سبزیجات می‌توانید سوپ‌های خوشمزه درست کنید. علاوه بر این، در انواع سالادها نیز می‌توانید از این سبزیجات استفاده کنید.
 
حتما هرچه زودتر این سبزیجات را به برنامه غذایی کودکتان اضافه کنید. توجه داشته باشید که زمان پخت این سبزی‌ها نباید زیاد شود چرا که بخشی از مواد مغذی خود را از دست می‌دهند.
 
 
سایر سبزیجات مفید برای چشم
 
سبزیجات دیگری نیز هستند که برای تقویت بینایی بسیار مفیدند، مثلا هویج چرا که حاوی بتا کاروتن است و برای شبکیه چشم خوب است و از چشم‌ها در برابر اشعه‌های زیانبار خورشید محافظت می‌کند.
 
از هویج در سالادها، پاستا، سوپ‌ها و به صورت آب‌پز و یا خام استفاده کنید.
 
هویج را می‌توانید به صورت پوره نیز مصرف کنید و در ساندویچ کودکتان قرار دهید.
 
 
ماهی و تقویت چشم
 

ماهی حاوی امگا 3 (اسیدهای چرب مفید) است که برای چشم‌های کودکان بسیار مفید است.
 
اسیدهای چرب امگا 3، باعث افزایش توانایی و قدرت مغز می‌شوند و به صورت مستقیم عضلات چشم را تقویت می‌کنند و بینایی را بهبود می‌بخشند.
 
بهتر است که از ماهی سالمون، تن و قزل‌آلا در برنامه غذایی کودکتان دست کم هفته‌ای دو بار استفاده شود.
 
اگر کودکتان به هیچ‌وجه ماهی نمی‌خورد، می‌توانید به او قرص امگا 3 بدهید که نتیجه مشابه دارد.
 
آجیل‌ها و تقویت چشم
 

بادام، گردو، پسته، فندق و... همگی حاوی اسیدهای چرب امگا3 هستند. البته نه به اندازه ماهی اما نسبت به سایر مواد غذایی، امگا 3 بیشتری دارند.
 
علاوه بر آن، آجیل‌ها حاوی ویتامین E نیز هستند. ویتامین E و امگا 3 هر دو باعث تقویت بینایی می‌شوند و از خشکی چشم و سایر بیماری‌های چشم در آینده جلوگیری می‌کنند.
 
می‌توانید انواع آجیل‌ را با هم ترکیب کنید و هر روز یک مشت به کودکتان بدهید.
 
 
زرده تخم‌مرغ و تقویت چشم
 
زرده تخم‌مرغ حاوی لوتئین است البته برای آنکه خواص آن حفظ شود، زرده تخم‌مرغ را نباید زیاد بپزید. بهتر است که از تخم‌مرغ‌های ارگانیک استفاده کنید.
 
تخم‌مرغ‌های ارگانیک (رسمی) حاوی مواد مغذی بیشتری هستند.
 
اگر بتوانید مقداری روغن مثل روغن زیتون، روغن نارگیل و یا حتی کره به زرده تخم‌مرغ اضافه کنید، میزان جذب آن بالاتر می‌رود.
 
 
پرتقال و تقویت چشم
 
زرده تخم‌مرغ و پرتقال هر دو حاوی لوتئین و زگسانتین می‌باشند که هردو باعث تقویت چشم می‌شوند.
 
آب پرتقال و یا گریپ‌فروت حاوی ویتامین C بالایی هستند که سیستم دفاعی را نیز تقویت می‌کنند و خطر به وجود آمدن آب مروارید را به حداقل می‌رسانند
 
هر روز 124 میلی‌گرم ویتامین C به فرزندتان بدهید تا نیاز روزانه بدن او را برطرف کنید.

نازنین بازدید : 51 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

انواع وارونگی دما

وارونگی دما به روش های مختلفی رخ می دهد که چهار نوع وارونگی دما هستند:

وارونگی دمای تابش

وارونگی تلاطم

وارونگی براندازی

وارونگی جلو

وارونگی که امروزه باعث آلودگی بیشتر مناطق کشور می شود وارونگی تابش است.

 

وارونگی تابش

وارونگی دما ، وارونگی دما چیست

وارونگی تابش می تواند باعث وارونگی سطح شود

 

وارونگی تابش می تواند باعث وارونگی سطح شود. در شب ، به دلیل تشعشع ، سطح زمین خنک می شود و اگر روند خنک سازی برای مدت طولانی ادامه یابد ، هوای نزدیک به سطح زمین سردتر از جو بالایی خواهد بود.

 

در چنین شرایطی ، وارونگی دما نزدیک به زمین گسترش می یابد و در نتیجه در هوای ساکت و یا هنگامی که باد بسیار ضعیف است و تابش از زمین کاهش می یابد ، روند خنک سازی تا ارتفاع نسبتاً کمی گسترش می یابد و وارونگی کم عمقی ایجاد می کند. .. با این حال ، گاهی اوقات ، درجه حرارت سطح زمین نیز کاهش می یابد و وارونگی کم عمق سطح زمین کاملاً واضح است ، در این حالت آنرا وارونگی قوی می نامند.

 

برای وقوع وارونگی شرایط لازم است:

هوا آرام و بدون باد است ، زیرا باد و تلاطم در هوا باعث می شود دمای هوا در سطوح مختلف مخلوط شود و از تشکیل وارونگی دما جلوگیری کند.

 

ص هوای صاف و بدون ابر نیز در چنین شرایط آب و هوایی شرایط بهتری را فراهم می کند ، زیرا وجود پوششی ابر در آسمان باعث جذب اشعه مادون قرمز از زمین و بازتاب آن به زمین و گرم شدن هوای زیر می شود. شد. در نتیجه ، در هوای ابری وارونگی دما احتمال کمتری دارد.

 

شب طولانی. در طول شب های طولانی ، زمین زمان کافی برای انعکاس انرژی جذب شده در طول روز را خواهد داشت و زمان انتقال گرما به لایه های بالاتر وجود دارد ، بنابراین هر چه شب طولانی تر باشد ، ضخامت لایه وارونگی نیز بیشتر خواهد بود.

 

با توجه به شرایط ذکر شده ، واضح است که شب های زمستان ، به ویژه هنگامی که توده های هوای پایدار در یک منطقه مشخص زندگی می کنند ، بیش از هر زمان دیگری شرایط وارونگی تابش را ایجاد می کنند. این نوع وارونگی با طلوع آفتاب به تدریج از بین می رود.

 

با غلبه بر وارونگی دما در زمین ، به ویژه در مناطق بزرگ شهری و صنعتی ، آلودگی ناشی از منابع آلاینده مانند اتومبیل ، کارخانه ، بخاری خانگی و غیره. به دلیل شدت هوای سرد و عدم تمایل این هوا برای صعود ، انبساط و ترکیب آن با هوای فوقانی سطح زمین متراکم شده و باعث افزایش غلظت آلاینده ها در هوای استنشاق شده توسط انسان می شود و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

وارونگی تلاطم

انواع وارونگی دما ، عوامل ایجاد آلودگی هوا

تلاطم به معنای ایجاد تلاطم و تلاطم های کوچک در هوا است

وارونگی دما چیست؟

تلاطم به معنای ایجاد تلاطم های کوچک در هوا است که به دو شکل حرارتی و مکانیکی رخ می دهد که دو تأثیر کاملاً مخالف بر وارونگی دما دارد. نوع اول در طول روز هنگام طلوع آفتاب اتفاق می افتد و منجر به از بین رفتن وارونگی دما می شود و نوع دوم در نتیجه وزش باد روی سطوح ناهموار مانند برجستگی ها و ساختمان های بلند شهری رخ می دهد.

 

این فرایند باعث چرخش های کوچک هوا در پیچ و خم ساختمانها یا بین بی نظمی های کوچک می شود و در نتیجه قسمت پایین هوا از سطوح بالایی آن جدا می شود و این لایه هوا که در شب به دلیل تابش دمای خود را از دست نمی دهد ، در معرض هوا است. مخلوط نمی شود و مانند یک لایه معکوس مانند یک لایه سرد در زیر لایه های بالاتری گرمتر به نظر می رسد. این پدیده در شهرهای بزرگ با ساختمانهای بلند یا سطح طبیعی یا شهرهای واقع در تپه ها مشاهده می شود. تلاطم وارونگی تابش را بهبود می بخشد.

 

وارونگی غرق شدن

پیامدهای وارونگی دما ، آشنایی با وارونگی دما و پیامدهای آن

وارونگی غرق شدن با همرفت در سطوح بالا و واگرایی در سطوح پایین همراه است.

 

این نوع وارونگی با همرفت سطح بالا و واگرایی سطح هوای پایین همراه است. این نوع وارونگی به دو صورت اتفاق می افتد.

 

– وقتی جریان هوا به دور زمین حرکت می کند ، هوایی که از بالا به پایین فرو می رود جایگزین می شود. هوای نزولی هنگام نزدیک شدن به زمین در نتیجه فشرده شدن گرم می شود.

 

با وجود گرم شدن این هوا ، اگر دمای هوا در اوج هوای غرق شدن گرمتر از کف باشد ، با پدیده وارونگی دما روبرو خواهیم شد. این نوع وارونگی در مناطقی اتفاق می افتد که هوای فشار زیادی وجود دارد.

منبع:
تودی نیوز

نازنین بازدید : 37 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

همه ما مواقعی داریم که به نظر می رسد هیچ چیز خوب پیش نمی رود و اوضاع هرگز خوب پیش نمی رود. در چنین شرایطی ممکن است لبخند غیر ممکن ترین کار به نظر برسد ، اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولاً آن را انجام می دهند. لبخند برای شما از هر چیزی سخت تر است ، باید بدانید که لبخند حتی در شرایط دشوار برای شما بسیار مفیدتر از چیزی است که فکر می کنید. ممکن است کلیشه ای باشد اما هرچه بیشتر لبخند بزنید احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

 

آشنایی با دلایل لبخند ، راهنمای لبخند

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود

 

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود. دارم سعی می کنم! همین حالا اگر همسایه خود را روی پله ها دیدید ، با لبخند به او سلام و احوالپرسی می کنید ، قول می دهم حداقل ۲۰٪ بهتر از قبل باشید. در این مقاله ما به شما ۱۰ دلیل علمی می دهیم که چرا باید بیشتر لبخند بزنید.

 

بیشتر بخوانید: طرح لبخند را با روش ترکیبی تغییر دهید

لبخند باعث خوشحالی شما می شود

همین حالا روی صورتت لبخند بزن ، می توانی! باور کنید دیگر لازم نیست کار دیگری انجام دهید ، فقط لبخند بزنید. خوشحالتر نیستی؟ می بینید که لبخند زدن وجود ندارد ، اما احساس خوشبختی هم نمی شود ، یعنی از نظر علمی امکان پذیر نیست. حالات صورت شما به طور مستقیم بر احساسات شما تأثیر می گذارد. اگر اخم خود را ادامه دهید احساس منفی خواهید کرد. اما اگر لبخند بزنید ، احساس خوشبختی خواهید کرد ، درست مثل آن!

 

لبخند باعث افزایش کارایی شما می شود

آیا می خواهید کارآمدتر و خلاق تر باشید؟ پس بیشتر لبخند بزن! طبق تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است ، هرچه شاد باشید ، تأثیرات بیشتری نیز خواهید داشت. منطقی به نظر می رسد ، درست است؟ اگر احساس بی حالی داشته باشید ، به هیچ وجه نمی خواهید چیزی را خلق کنید و انجام کار صحیح به نظر غیرممکن ترین کاری است که می توانید انجام دهید.

 

لبخند اضطراب شما را کاهش می دهد

اضطراب یک مشکل رایج است که میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. اما چون این یک مشکل ذهنی و نامرئی است ، دیگران نمی توانند آن را ببینند ، حتی فرد مضطرب هم نمی تواند آن را ببیند! اما احساس خوبی دارد. مشکل این است که گاهی دوستان بی خیال به ما می گویند: “نگران نباشید” ، “آرام باش”. این تقصیر آنها نیست ، آنها نمی توانند بفهمند درون ما چه می گذرد.

دلایل علمی برای لبخند زدن

اگرچه چنین توصیه هایی بی فایده است ، اما یک راه حل واقعاً ساده وجود دارد که اضطراب را کاهش می دهد: لبخند بزنید! دون؟ اگر نگران هستید ، سعی کنید لبخند بزنید ، موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهید و لبخند بزرگی بر لب خود بنشانید ، راه بروید و لبخند بزنید ، آشپزی کنید و لبخند بزنید ، … ببینید چه اتفاقی می افتد. قول می دهم به شما کمک کند.

 

لبخند شما باعث خوشحالی دیگران می شود

لوئی آرمسترانگ یک بار آواز خواند: وقتی لبخند می زنی ، تمام دنیا به تو لبخند می زنند …

 

بله ، درست است که لوئیز آرمسترانگ دانشمند نبود ، اما سخنان او مبنای علمی دارد. لبخند مسری دارد.

 

لبخند جذابیت شما را دوچندان می کند

احتمالاً برای شما اتفاق افتاده است ، وقتی به عکس افراد نگاه می کنید ، کسانی که دندانهایشان با لبخندی باز دیده می شود ، جذب می شوند. یا وقتی وارد یک فروشگاه بزرگ می شوید ، به سراغ فروشنده ای می روید که به شما لبخند می زند. با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید.

 

دلایل لبخند زدن ، بهترین دلیل لبخند زدن

با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید

منبع:

تاپ پرشین

نازنین بازدید : 39 دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

به گزارش ایرنا ، از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ ، ۱۲ فضانورد از برنامه فضایی آپولو موفق به فرود روی ماه شدند.

 

در طی این مأموریت ها ، فضانوردان تجهیزات و ابزار مدرن را برای درک بهتر ماه طبیعی زمین با خود بردند. با این حال ، این افراد برخی از وسایل شخصی را نیز با خود به ماه بردند که برخی از آنها در ماه باقی ماندند.

 

در این گزارش ۹ شی جالب که به ماه برده شده اند ذکر شده است:

 

عکس خانوادگی چارلز دوک

عکس خانوادگی چارلز دوک یکی از جالب ترین اشیایی است که توسط فضانوردان روی ماه گرفته شده است. این عکس خانوادگی چارلز دوک ، همسرش دروتی و دو پسرش را نشان می دهد. چارلز ماس دوک خلبان پرواز آپولو ۱۶ بود که در سال ۱۹۷۲ روی ماه فرود آمد.

 

گل سینه

از دیگر اجسام عجیب و غریب که به ماه منتقل شده اند می توان به تعدادی سنجاق اشاره کرد که فضانوردان در جریان ماموریت آپولو ۱۱ به سطح زمین آورده اند. یکی از چشمگیرترین این سنجاق ها یک سنجاق طلا به شکل شاخه درخت زیتون است که توسط خدمه آپولو ۱۱ روی ماه پوشیده شده است

 

پاكت نامه

پاکت یک چیز عجیب دیگر است که به ماه برده شده است. پاکت نامه ها حاوی آدرس پستی و مهر فاقد اعتبار هستند. فضانوردان آپولو ۱۱ با خود ۲۱۴ پاکت به ماه حمل کردند.

 

لوازم جانبی هواپیما برادران رایت

احتمالاً اکثر مردم نیل آرمسترانگ را می شناسند. او اولین مردی بود که قدم به ماه گذاشت. آرمسترانگ اهل اوهایو بود. همان کشوری که برادران رایت در آن زندگی می کردند.

این فضانورد دو وسیله نقلیه شخصی را به ماه حمل می کرد ، یکی ۸ پارچه ۱۳ اینچی از بال بال سمت چپ هواپیمای رایت و دیگری قطعه چوب از پروانه چپ همان هواپیما. آرمسترانگ این دو را به زمین بازگرداند و اکنون می توان آنها را در یادبود ملی برادران رایت مشاهده کرد.

وسایل جا مانده در ماه توسط فضانوردان

پر از عقاب و چکش

پرها و چکش های عقاب دیگر اشیا عجیبی بودند که توسط دیوید اسکات ، فرمانده آپولو ۱۵ به ماه حمل شدند. او می خواست این فرضیه گالیله را ثابت کند که دو جسم سنگین و سبک تحت خلا و بی هوا با یک سرعت می افتند.

 

اسکات برای نشان دادن این موضوع یک پر عقاب و یک چکش بر روی سطح ماه برداشت و همزمان آنها را از ارتفاع انداخت. او متوجه شد كه پرها و چكشها همزمان به سطح ماه می رسند.

 

نشان دانشگاه

مورد عجیب دیگری که به ماه برده شد ، نشان فارغ التحصیلی دانشگاه بود. دیوید اسکات ، آلفرد واردن و جیمز اروین بخشی از خدمه آپولو ۱۵ بودند و در دانشگاه میشیگان حضور داشتند. این افراد نشان خود را به دانشگاه ماه بردند.

 

گدازه اورگان

یک مورد جالب دیگر که به ماه برده شد ، قطعه ای از گدازه از ایالت اورگان آمریکا است. گدازه توسط جیمز اروین به ماه منتقل شد.

 

توپ و چوب گلف

آلن شپارد به عنوان اولین آمریکایی که به فضا رفت شناخته می شود. او برای تفریح ​​دو توپ گلف و یک باشگاه گلف با خود برد.

منبع:

سفیر نیوز

نازنین بازدید : 36 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

کادو برای دوست دختر ۲۰ ساله چی بخرم بهتره
قطعا خریدن هدیه روز دختر یا کادوی تولد برای دختر می‌تواند او را خوشحال کند. اما خریدن کادو برای دختر حتما نیاز به مناسبت یا بهانه ندارد. از هر فرصتی می‌توانید برای خریدن بهترین کادو برای دوست، دختر یا خواهر خود استفاده کنید. خریدن هدیه برای دختر بدون دلیل و بهانه بهترین روش ابراز علاقه به اوست. اما اگر برای خریدن کادوی تولد دخترانه یا هدیه روز دختر دچار سردرگمی شده‌اید، ما به شما حق می‌دهیم. انتخاب هدیه برای دخترها همیشه کار سختی بوده است. با این حال نگران نباشید، ما فهرستی از انواع هدیه جذاب برای دختران آماده کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم

گل
گل‌ها همیشه منعکس کننده حالات انسان‌ها هستند. از آنجایی که دخترها موجودات احساساتی هستند همیشه با دیدن گل‌های زیبا و معطر به وجد می‌آیند و حال و هوایشان عوض می‌شود.

پس با کادو دادن یک گلدان پر از گل‌های زیبا و معطر در روز تولدشان خوشحالشان کنید.

رز بنفش جاودان مکعبی
دستبند الهام بخش
این دستبند نه تنها برای مچ دست ظریف او مناسب است بلکه باعث تشویق او به جنگیدن در هنگام بروز مشکلات نیز می‌شود.

با این هدیه به او اطمینان می‌دهید که از حمایت بی قید و شرط شما برخوردار است و همچنین به او القا می‌کنید که به خودش اطمینان داشته باشد.

ساعت مچی
این یکی از گران‌ترین هدیه‌های تولد است که مطمئناً همه دخترخانم‌ها از آن خوششان می‌آید و تا سال‌های طولانی نیز برایشان ماندگار است. این هدیه علاوه بر جنبه زیبایی کاربردی نیز هست.

 عروسک‌های پشمالوی بزرگ
اکثر دختر خانم‌ها (نه همه) علاقه شدیدی به عروسک‌های پشمالو دارند. برای این دسته از دخترها هیچ هدیه گران قیمتی در جهان وجود ندارد که بتواند به اندازه این عروسک‌ها احساساتشان را تحریک کند. اگر دختری هم که شما می‌خواهید برایش کادوی تولد بخرید علاقه‌ مند به عروسک هست مطمئناً یک خرس یا هر عروسک پشمالوی بزرگ دیگر او را هیجان زده خواهد کرد.

 باکس شکلات
یک باکس پر از شکلات مسلماً با مزاج هر دختری سازگار است. بنابراین میشه گفت که این یک کادوی تولد مناسب و مقرون به‌صرفه برای همه دخترخانم‌ها است. اگر دختری که می خواهید این باکس را به او کادو بدهید تمایل چندانی به شکلات ندارد میتوانید از لواشک بجای شکلات در این باکس ها استفاده کنید

تجهیزات آرایشی
انتخاب رنگ و نوع لوازم آرایش شاید برای همه ساده نباشد، به همین دلیل ما یک انتخاب راحت‌تر برای دختران علاقه‌مند به آرایش پیشنهاد می‌کنیم؛هر دختری نیاز به تعریف و تمجید از ظاهر و چهره‌اش دارد. آرایش می‌تواند به زیبایی او اضافه کند و او را ظریف‌تر جلوه دهد. بنابراین لوازم آرایش هم یکی دیگر از هدایای مناسب برای تولد دخترهای جوان و نوجوان است.

گارد تلفن همراه
گارد تلفن هم از آن دسته کادوهایی است که برای همه دختران در همه سنین مناسب است.

نازنین بازدید : 41 یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

فرش دستباف به عنوان کالای نمادین کشور ایران است تا جایی که وقتی نام فرش دستباف در سراسر دنیا به زبان می آید کشور ایران در ذهن ها تداعی می شود چرا که بهترین و زیباترین فرش ها در جهان فرش های دستباف ایرانی است .اما متاسفانه در سالهای اخیر فرش دست باف نسبت به گذشته کمتر خریداری می شود .

https://carpetm.ir/فرش-دستبافت/

در گذشته فرش دستباف حرف اول را میزد و به عنوان پس اندازی برای آینده محسوب می شد که با گذشت زمان و کهنه شدن به ارزش آن افزوده شده و گرانبهاتر می شد.امروزه به دلیل قیمت گران فرش دستباف و مقایسه قیمت آن با فرش ماشینی توان خرید این فرش از عهده بسیاری از افراد بر نمی آید .

اما خرید فرش دست باف به این خاطر که عمر طولانی دارد و با پا خوردن به قیمت آن افزوده می شود و شما می توانید آن را به عنوان پس اندازی برای آینده در نظر بگیرید بسیار به صرفه است .

همچنین با خرید این هنر ارزشمند نه تنها قدردان هنرو هنرمند تولید کننده آن هستیم بلکه به سلامت خود نیز کمک کرده ایم چون فرش دستبافت انرژی دهنده و ضدآلرژی است. در این بخش از دنیای مد نمناک شما را با خصوصیات فرش دست باف آشنا می کنیم.

فرش دستباف

فرش دستباف ایرانی از بهترین و زیباترین فرش ها
فرش دستباف نماد ملت ایران
فرش واژه ای عربی به معنای زمین است و در زبان فارسی به معنای مفاهیمی مانند گسترده شدن، زیرانداز و کفپوش است. تاریخچه بافت و تولید فرش در ایران به دوران صفویه (1736 1501 میلادی) برمی گردد. قرن 16 و 17، آغاز شکوفایی هنر «فرش»بافی در ایران است.

حدود یک سوم فرش دستباف کل دنیا در ایران بافته می شود و 30 درصد از بازار صادرات فرش دستباف در دنیا، در دست کشور ماست. فرش دستباف ایرانی در سه قالب اصلی ترنج، خشتی و افشان بافته می شود که لچک ترنج طرفدار زیادی نسبت به باقی طرح ها دارد و اکثر فرش های موجود در خانه های ایرانیان طرح ترنج است که در اطراف حاشیه هایی پهن و در وسط طرح های بیضی و دایره ای دارد و این طرح در فرش های دستباف، از معماری دوره اشکانیان الهام گیری شده است. اگر می خواهید فرش دستباف بخرید ، بهتر است قبل از این کار نکته هایی را که برای خرید یک فرش دستباف خوب لازم است، بدانید.

نازنین بازدید : 41 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

شاید شما مدت زمان زیادی را برای این صرف می کنید که از فعالیت های دوستانتان با خبر شوید. شاید دیگر مایل نیستید که اطلاعات خصوصی خود را در اختیار یک سایت اینترنتی بگذارید و یا شاید به این نتیجه رسیده اید که Myspace خیلی هم بد نبوده است. هر دلیلی که داشته باشید، فرقی ندارد. شما می توانید حساب کاربری فیس بوک خود را غیر فعال کنید. در اینجا می توانید راه این کار را یاد بگیرید.

https://safir-ac.ir/پاک-کردن-اکانت-فیس-بوک/

مرحله 1. شما باید یک حساب کاربری داشته باشد (حتما فکر می کنید، اینکه واضح است).

yektanet.com
مرحله 2. بالای صفحه فیس بوک خود، در گوشه راست یک فلش کوچک می بینید که نوک آن به سمت پایین نشان می دهد. روی آن فلش کلیک کنید.

مرحله 2. بالای صفحه فیس بوک خود، در گوشه راست یک فلش کوچک می بینید که نوک آن به سمت پایین نشان می دهد. روی آن فلش کلیک کنید.

.

yektanet-logo-sign
تبلیغ
راه اندازی سایت به ساده ترین شکل ممکن
راه اندازی سایت به ساده ترین شکل ممکن

مشاهده
مرحله 3. در فهرستی که باز می شود Settingsرا کلیک کنید.

مرحله 4. در سمت چپ به بخش Security بروید- دومین گزینه پس از General.

مرحله 4. در سمت چپ به بخش Security بروید- دومین گزینه پس از General.

.

در قسمت پایین، خط Deactivate Your Account را می بینید. هنگامی که در سمت راست edit link  را کلیک کنید، توصیه نامه ای با اطلاعاتی در خصوص غیر فعال کردن حساب کاربری برای شما باز می شود.

Deactivate your account را در خط پایین صفحه کلیک کنید.

Deactivate your account را در خط پایین صفحه کلیک کنید.

.

حتی برای یک لحظه هم نباید فکر کنید که فیس بوک به راحتی به شما اجازه می دهد که ترکش کنید.

مرحله 5. شما به صفحه ای هدایت می شود که در آن برای آخرین بار به شما التماس می شود که در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنید:

مرحله 5. شما به صفحه ای هدایت می شود که در آن برای آخرین بار به شما التماس می شود که در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنید:

آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب کاربری خود را غیر فعال کنید؟

غیر فعال کردن حساب کاربری، پروفایل شما را هم غیر فعال می کند و نام، عکس و تمام اطلاعاتی را که در فیس بوک به اشتراک گذاشته اید را پاک می کند. برخی از اطلاعات ممکن است برای دیگران قابل مشاهده باشد، مانند نام شما در فهرست اسامی دوستان یا پیام هایی که ارسال کرده اید.

.

سپس به شما لیست اسامی دوستانتان نشان داده می شود که دیگر نمی توانید با آنها صحبت کنید. فیس بوک اصرار دارد که آنها دلتنگ شما می شوند اگر شما بروید.

سپس به شما فهرستی نشان داده می شود تا دلیل ترک خود را اعلام کنید.

سپس به شما فهرستی نشان داده می شود تا دلیل ترک خود را اعلام کنید.

نکته مفید: اگر ادمینیستریتور یک صفحه در فیس بوک هستید، پس از غیر فعال سازی حساب کاربری، دسترسی به آن سایت را از دست می دهید و خود آن صفحه هم از کار خواهد افتاد، اگر شما تنها ادمین آن باشد.

نکته مفید: اگر ادمینیستریتور یک صفحه در فیس بوک هستید، پس از غیر فعال سازی حساب کاربری، دسترسی به آن سایت را از دست می دهید و خود آن صفحه هم از کار خواهد افتاد، اگر شما تنها ادمین آن باشد.

یک ابزار مفید که جدیدا به پروسه اصلی اضافه شده است، ویژگی فعال سازی مجدد خودکار است، یعنی اگر شما فقط به یک زمان استراحت نیاز دارید، یا اگر می خواهید برای یک روز وانمود کنید که دارای حساب کاربری فیس بوک نمی باشید، می توانید آنرا یک روز بعد یا هر زمان دیگری که می خواهید، با انتخاب وتنظیم زمان مد نظرتان به طور خودکار فعال کنید.

مرحله 6. دکمه Deactivate را فشار دهید

کار تمام شد و شما می توانید به زندگی جدیدتان سلام بگویید.

حالا اگر واقعا از آزادی دیجیتالی که به دست آورده اید لذت می برید، می توانید در دو مرحله حساب کاربری خود را دائما خاموش کنید.

مرحله 7. یک کپی از تمام اطلاعات خود دانلود کنید، فقط برای روز مبادا، اگر حس نوستالژیک به شما دست داد و خواستید عکس های قدیمی خودتان را دوباره ببینید. شما می توانید این کار را از طریق بخش تنظیمات منو صفحه اصلی خود انجام دهید

در پایین صفحه گزینه Download a copy of your Facebook data را انتخاب کنید

مرحله 7. یک کپی از تمام اطلاعات خود دانلود کنید، فقط برای روز مبادا، اگر حس نوستالژیک به شما دست داد و خواستید عکس های قدیمی خودتان را دوباره ببینید. شما می توانید این کار را از طریق بخش تنظیمات منو صفحه اصلی خود انجام دهید در پایین صفحه گزینه Download a copy of your Facebook data را انتخاب کنید

.

مرحله 8. آیا آماده اید؟ نفس عمیق بکشید.

به لینک پایین بروید و دکمه آبی رنگ، “Delete my account”، را فشار دهید

https://www.facebook.com/help/delete_account

مرحله 8. آیا آماده اید؟ نفس عمیق بکشید. به لینک پایین بروید و دکمه آبی رنگ، "Delete my account"، را فشار دهید

.

اگر دکمه delete را فشار دهید، کار به پایان رسیده است.

تبریک، از آزادی خود لذت ببرید.

نازنین بازدید : 48 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

Snapchat – اسنپ چت نیز مانند اینستاگرام یک برنامه جالب و پرطرفدار در زمینه چت و اشتراک گذاری در سیستم عامل اندروید است که با استفاده از آن قادر خواهید بود با دوستانتان در هر جای دنیا به صورت رایگان به چت متنی و ویدئویی بپردازید و تصاویر و فایل های خود را با آن ها به اشتراک بگذارید. در نرم افزار اندرویدی اسنپ چت به سادگی میتوانید، سلفی های جذاب و فوق العاده را با استفاده از افکت های خیره کننده، تهیه کنید و آنها را با سایرین به اشتراک بگذارید. یکی از قابلیت های جالب این اپلیکیشن این است که شما می توانید مدت زمانی را تنظیم کنید (مثلا 10 ثانیه) که وقتی شما عکسی را فرستادید و دوستتان آن را مشاهده نمود، پس از زمان مقرر آن عکس از روی حافظه هر دو گوشی پاک شود.

https://today-news.ir/دانلود-برنامه-اسناب-چات/

با استفاده از این برنامه، کاربران می توانند عکس گرفته یا ویدئو ضبط کنند و سپس به آنها متون یا نقاشی اضافه نمایند و نهایتا این فایل ها را که آن ها را snap می گویند برای لیست مشخصی از دوستان خود ارسال نمایند. اسنپ چت مانند اینستاگرام توانسته جای خود را میان بلاگرها و کاربران در همه ی سنین باز کند و بیش از میلیون ها دانلود از مارکت های اندرویدی داشته باشد. این برنامه ی عکاسی با داشتن افکتهای سه بعدی جذابی که روی چهره اعمال می شود و نیز رابط کاربری ساده و امکان ضبط استوری های 15 ثانیه ای به عنوان اپلیکیشن مناسب برای ساخت استوری و تصویر پروفایل محسوب می شود. این اپ به صورت رایگان در مارکت اندروید منتشر شده و با امتیاز 4.0 از 5 و آمار فوق العاده 100.000.000 دانلود از گوگل پلی توانسته یکی از محبوب ترین برنامه ها در زمینه چت و خصوصا چت تصویری باشد.

 ویژگی های برنامه ی Snapchat اندروید :

-امکان اشتراک زنده ویدئو و چت چهره به چهره

-امکان گرفتن عکس یا ضبط ویدئو و افزودن متن یا نقاشی به آنها

-تهیه اسنپ های روزانه و اشتراک گذاری با سایرین

-امکان اعمال فیلترها و افکت های سه بعدی روی چهره

نازنین بازدید : 39 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

توییتر (Twitter) در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود است که کاربران متعددی دارد. اگر بنا به هر دلیل تمایل دارید تا اکانت توییتر (Twitter) خود را حذف کنید، با مقاله اختصاصی ما همراه شوید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش تصویری نحوه حذف اکانت توییتر (Twitter) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با شبکه اجتماعی توییتر (Twitter)
توییتر (Twitter) شبکه اجتماعی است که در سال 2006 راه‌اندازی شد. در سال 2012 این شبکه اجتماعی توانست بیش از 500 میلیون کاربر جذب کند و طبق آمار در هر روز بیش از 340 میلیون توییت یا پست متنی در این شبکه اجتماعی ارسال می‌شد. توییتر برخلاف اغلب شبکه‌های اجتماعی دیگری دارای ضوابط و شرایط استفاده منحصر به فردی است. به عنوان مثال در توییتر (Twitter)، کاربر نهایتا می‌تواند یک متن 146 حرفی را پست نماید. به پست‌های ارسالی در توییتر (Twitter) اصطلاحا توییت یا Tweet گفته می‌شود.

https://club-news.ir/پاک-کردن-اکانت-توییتر/

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

توییتر (Twitter) در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی موجود به شمار می‌رود. کاربران توییتر عموما به شدت نسبت به این شبکه اجتماعی حساس هستند و جنگی مابین آن‌ها و طرفداران فیسبوک (Facebook) برپاست! به منظور استفاده از توییتر (Twitter) باید یک اکانت اختصاصی را در این شبکه اجتماعی ایجاد کنید. ثبت نام در توییتر و ساخت اکانت اختصاصی می‌تواند از طریق ایمیل یا شماره تماس صورت پذیرد. اما همانطور که می‌دانید هدف ما در این مقاله صبحت کردن در رابطه با ثبت نام در توییتر نیست!

در این مقاله ما قصد داریم که به آموزش تصویری نحوه حذف اکانت توییتر (Twitter) بپردازیم. حذف اکانت توییتر (Twitter) فرآیند پیچیده‌ای را به هرماه ندارد و هر کاربر به سادگی و با طی کردن چند مرحله کوتاه قادر به انجام این عمل خواهد. اگر بنا به هر دلیلی تمایل دارید تا نسبت به حذف اکانت توییتر (Twitter) خود اقدام کنید، با این مقاله همراه شوبد. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)
9099070345
آموزش تصویری حذف اکانت توییتر (Twitter)
همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، حذف اکانت توییتر (Twitter) پروسه پیچیده‌ای را به همراه ندارد. به منظور انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

حذف اکانت توییتر (Twitter)

ابتدا به سایت توییتر (Twitter.com) مراجعه کنید و در بخش Log in to Twitter مشخصات اکانت مد نظرتان که قصد حذف آن را دارید وارد نمایید. بر روی گزینه Log in کلیک کنید تا وارد اکانت توییتر مد نظرتان شوید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

مانند عکس فوق بر روی آیکون نمایش داده شده کلیک کنید و سپس وارد بخش تنظیمات یا همان Settings اکانت توییتر خود شوید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

حال باید بر روی گزینه Deactivate My Account کلیک کنید تا دستور حذف اکانت توییتر (Twitter) صادر شود.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

در صفحه جدید ارائه شده بر روی آیکون آبی رنگ Deactivate [username] کلیک کنید.

حذف اکانت توییتر (Twitter)

با کلیک بر روی گزینه نامبرده شده، اکانت توییتر (Twitter) شما غیر فعال می‌شود. اگر برای مدت زمان 30 روز وارد این اکانت نشوید، اکانت شما به طور دائم حذف خواهد شد. بدین صورت فرآیند حذف اکانت توییتر (Twitter) انجام می‌پذیرد.

نازنین بازدید : 41 شنبه 11 اردیبهشت 1400 نظرات (0)

برای بافت فرش مضاعف ، از آنجا که بافت در دو طرف فرش قرار دارد ، یا به دلیل تعداد مواد اولیه ریزتر استفاده می شود ، یا از تراکم بافت 30 تا 50 درصد کاسته می شود.

فرش دوتایی
نمونه فرش دوتایی
برای بافتن این فرش ابتدا باید تعداد گره ها و محاسبات را انجام دهید. دستگاه باید از وسط بسته شود. در این نوع بافندگی ، محور چرخش فرش ما هم بافندگی است و هم سر و پایین.

به این ترتیب که ابتدا گره اول را در پایین ایجاد می کنیم و نخ را از زیر سوراخ رد می کنیم و از سر به پایین می فرستیم و این بار از پایین به پایین ارسال می شود و می چرخد ​​و به پایین می آید. و دوباره زیر یال - روی فرمانده - پشت فرمانده - روی حصار - پشت

این کار تا انتهای طناب ادامه دارد. تفاوت این نوع طناب با طناب در این است که هر سفر دو طرفه در این نوع طناب گره در نظر گرفته می شود ، در حالی که هنگام توزین طناب به عنوان یک نخ در نظر گرفته می شود.

در قرقره نخ ریسی معمولاً فاصله ای از قرقره وجود ندارد ، اما در این نوع چرخش به اندازه یک نخ برای هر نخ نخ ریسی فاصله وجود دارد.

پارچه ثابت برای پارچه هایی که از پارچه های بلند یا دوتایی کوچکتر هستند استفاده می شود. پس از اتمام ، بافت را بر روی همان بافت انجام می دهیم به همان روشی که هنگام بافتن زنجیر و سوف انجام می دهیم.

https://carpetm.ir/فیلم-آموزش-چله-کشی-و-بافت-فرش-دو-رو/

فرش دوتایی
زنان ترکمن فرش دوتایی می بافند
نحوه بافت فرش دونفره
در دو بافندگی معمولاً از دو کارت مختلف با عرض و طول گره های یکسان استفاده می شود و یا می توان از یک کارت با رنگ های مختلف استفاده کرد.

در موارد نادر ، اگر کارتها چندین گره مختلف دارند ، کارت بزرگتر را در نظر بگیرید و چند پارچه ساده به کارت کوچکتر اضافه کنید.

اگر به عنوان مثال ، ضلع آن روی بافت گل و پشت درخت قرار دارد: یا می توانیم همزمان از دو بافنده استفاده کنیم ، یکی از آنها طرح فوق را شروع می کند و فرد پشت درخت هم همزمان می بافد ، یا یک نفر ابتدا گل و سپس پشت را ببافد.

سرانجام ، پس از یک ردیف بافت ضخیم و نازک. برای استحکام بیشتر ، در بعضی موارد ، بعد از بافت رویه (گل) ، پارچه ای نازک می بافیم و پارچه پشتی (چوب) می بافیم و پارچه ای ضخیم و نازک درست می کنیم.

تعداد صفحات : 12

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 115
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 23
 • بازدید امروز : 24
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 70
 • بازدید ماه : 518
 • بازدید سال : 3,707
 • بازدید کلی : 10,714